Názor na shu pu-erh od Orijin tea

<<

David

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 15. 5. 2016 16:46

Příspěvek 15. 5. 2016 17:01

Názor na shu pu-erh od Orijin tea

Ahoj, jsem tu nový, tak tímto zdravím všechny a přeji hezký den! Rád bych poprosil zkušené čajomily, kteří vyzkoušeli Orijin 2012 Wu Liang Shan Ping Cha (dostupný u Orijin tea - jedná se o 200 g koláč shu puerhu pod značkou prodejce) o názor na tento čaj. Váhám, zda si jej objednat, ale nemám osobní zkušenost s prodejcem (jen jsem četl několik veskrze pozitivních ohlasů, zejména zde na fóru) a mírně mě odrazuje podezřele nízká cena tohoto čaje, na to, že základ má tvořit velmi kvalitní čaj a dokonce zastoupení listů divokých čajovníků. Snažím se ochutnávat spíše mírně dražší čaje kupované u lidí, kterým důvěřuji, protože věřím, že tak se toho naučím nejvíce. Tento čaj bych objednal pro běžné každodenní popíjení.
Budu se těšit na názory těch z Vás, kteří máte s čajem zkušenost a máte co říci!
Přikládám ještě odkaz na čaj: http://www.orijin.cz/orijin-2012-wu-lia ... -200g-p612
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 5. 2016 21:04

Re: Názor na shu pu-erh od Orijin tea

Tento čaj jsem nepil tak nemohu hodnotit. Zkus nejakou klasiku at máš s čím srovnávat.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

David

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 15. 5. 2016 16:46

Příspěvek 16. 5. 2016 10:31

Re: Názor na shu pu-erh od Orijin tea

Děkuji :) Já piju tmavé puerhy téměř každý den cca půl roku, takže něco už jsem vyzkoušel, ale samozřejmě rozhled zatím nemám velký. Teď naposled pro běžné pití jsem měl Pu-erh superior, pravděpodobně také od Orijin, ale koupil jsem ho v Perlové čajovně v Plzni, mimo to si čas od času dopřeji něco lepšího pro větší rozhled - poslední řekněme měsíc to byly Meng Hai San Cha (2009) ze Skleněné louky v Brně (ten jsem měl akorát na místě), Shuangli Shu Beeng Cha (2008) také ze Skleněnky, Xing Hai TF (2009) z čajovny Probuzený slon v Brně. Máš nějaké doporučení na slušný Shu pro běžné, každodenní pití (= cena cca kolem 100 -150,-/ 50g)? Jinak jestli máte někdo zkušenost s výše zmíněným koláčem od Orijin tea, stále budu rád za názory!
Hezký den
<<

David

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 15. 5. 2016 16:46

Příspěvek 16. 5. 2016 10:37

Re: Názor na shu pu-erh od Orijin tea

Jen pro doplnění - ten Pu-erh superior bych hodnotil kladně, možná má mírnou ostrost v chuti, která se projeví hlavně v porcelánu, keramika ji trochu potlačí, ale s čajem jsem neměl jedinný problém. Bohatá plná chuť bez zemitosti, příjemný, sladký aftertaste a účinky bych možná popsal jako relaxační a zároveň mysl povzbuzující, ale to už je snad ještě více subjektivní, než chuť...
Jen pro zajímavost by mne zajímal názor někoho z Vás i na tento čaj.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 5. 2016 12:58

Re: Názor na shu pu-erh od Orijin tea

Výborný puer ma Chawangshop, ale musis pres Čínu, obchodník je Čech a chodí sem i na forum. Longfeng vozí moc dobré shu, nevim zdali má skladem....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

David

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 15. 5. 2016 16:46

Příspěvek 16. 5. 2016 16:25

Re: Názor na shu pu-erh od Orijin tea

Díky za tipy! Chawangshop mě dosud nějak minul, i když už jsem několikrát narazil na tento název, ale zjišťuji, že na jejich webu jsem dosud nebyl. Pana Prachaře (LongFeng) znám, ale podle jeho webu má teď jen jeden shu, který je v mé cenové kategorii spíše luxusnější chuťovkou. Občas koukám na jeho facebook, ale už nějakou dobu jsem také nezaregistroval žádnou aktualitu..
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 5. 2016 16:41

Re: Názor na shu pu-erh od Orijin tea

jj mrkni.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

David

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 15. 5. 2016 16:46

Příspěvek 16. 5. 2016 19:44

Re: Názor na shu pu-erh od Orijin tea

Jejich nabídka vypadá vážně zajímavě. Jen to poštovné a cla jsou holt horší. Kdyby se někdo z Brna nebo Plzně chystal objednávat, šel bych do toho také a můžeme to shrnout do jedné objednávky :-) Tímto se omlouvám za mírný offtopic, ale vzhledem k tomu, že navazuji na předešlou konverzaci, dovolil jsem si to napsat stále sem.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 5. 2016 20:04

Re: Názor na shu pu-erh od Orijin tea

Clo se platí až od 150 US tusím, takže mensi balik ti prijde zcela zdarma..... vetsi naopak celníci chytí a platis DPH...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 24. 6. 2016 18:46

Re: Názor na shu pu-erh od Orijin tea

z Orijin je snad pitelné toto http://www.orijin.cz/teanet-2009-jing-g ... hu-50g-p15 , měl sem a i doporučuji jako volbu v jejich čajovně, není to drahé a člověka neraní mrtvice jako u jiných čajů jež nabízí a jsou kvality různé, toto je jistota která rozhodně neurazí a je to určitě lepší než sedět na Hlaváku pokud čekáte na vlak , si dát tento čajík v často liduprázdné čajovně

Zpět na Černé, zrající & PuEr - Hei Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz