Uskladňujete k zrání někdo čaje?

<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 29. 4. 2013 11:43

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Dopracoval jsem se ke skleněnému gaiwanu u kterého jsem rozbil víčko...jak atypické :-).

Každopádně vodu měním každý týden (nebo dle mé paměti) a gaiwan pořádně vydrhnu. Po týdnu je totiž na povrchu jakýsi na hmat slizký film, který pod miksoskopem vypadal snad na nějakou řasu nebo co, každopádně to byla vlákna něčeho organického. Z tohoto důvodu bych do vody cokoliv porézního nedával - bylo by to ideální prostředí pro množení "toho něčeho".

Nedávno tu v jiném vlákně Stan popisoval zajímavé nezávadné zvlhčovače - možná, že pokud si to přečte, tak ti sem hodí tip, kde zakoupit popřípadě jak vyrobit.
LL
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 29. 4. 2013 14:44

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Třeba zde:
http://www.etrafika.cz/vypis/311/doplnky_pro_humidor
ale jistě naleznete mnoho zajímavých informací o výrobcích podobného druhu na jiných dýmkařských a doutníkářských fórech.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 4. 2013 17:07

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Já dolívám vroucí vodu na keramzit nebo perlit, tím to částečně dezinfikuji, pripadne doporucuji chemiprooxi, kde se dezinfikuje kyslíkem :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 29. 4. 2013 17:48

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Jen poznámka. Dal bych si na keramzit pozor.
Pokud mám dobré informace, keramzit je škvára obalená keramikou, tj. hlínou a vypálená. Pokud jde o uvolňování reziduí, zrovna škváře bych věřil dost málo (síra, těžké kovy atd.) . :-)
Perlit bude asi OK.
Chemiprooxi neznám. Co to je, prosím?
Díky za info.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 4. 2013 20:08

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Keramzit se dává do kytek jako drenáž, dokonce i do pestovaní invitro, takže bych se toho vubec nebál :-)
Chemiprooxi je dezinfekční přípravek na bázi aktivního kyslíku.
Navic se použiva do biočističek vody, je to stary jil, nikde zminka o škváře :-)
Mrkni treba sem.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Um%C4%9Bl%C3%A9_kamenivo
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 29. 4. 2013 20:32

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Nevím. Asi mám špatné informace.
Každopádně já tento materiál nechám do truhlíků.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 1. 5. 2013 21:09

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Dovolím si malé zamyšlení.

U případného ošetřování porézního amteriálu vřící vodou nebo chemikálií je potřeba brát v úvahu i způsob jakým se houby (plísně) množí. Respektive můžete opakovaně zničit mycelium, ale s podstatně odolnějšími mykotoxiny, které se rády uchytávají v porézním materiálu, a s ještě odolnějšími spórami, které se tam uchytávají taktéž, neuděláte nic, či jen velmi obtížně. Takže pokud se tam tyto "věci" již jednou dostaly (a že jsou všude), tak je tam budete dále mít. Můžete jim opakovaně ničit mycelium, ale ony vyrostou znovu a znovu, dokud tam bude vlhko (což asi v odpařovací misce bude) a substrát (keramzit, cokoliv páleného).

Pro zničení mykotoxinů (záleží od konkrétního) doporučuju misku tak 15 minut povařit, vřící voda je opravdu nedostatečná, a pro zničení spór doporučuji domluvit si sezení ve výzkumném reaktoru v Řeži ať vám jednou týdně misku ozáří pro jistotu několika tisící Greyi (respektive Sieverty) - mimochodem člověk vydrží tak 0,7 :-).

Schválně psáno ironicky - já si totiž myslím, že je lepší odstranit příčinu (možnost uchycení plísní) než jim toto prostředí vytvořit a pak ho prolévat chemikáliemi. A kdybych to takto přece jen dělal a nic tam třeba rok neviděl, tak by mne to stejně neuspokojilo, protže lidské oko nevidí spoustu věcí...

Tak a teď hoďte kamenem :-) - ale já za to nemohu, prostě se obvykle pokusím pochopit úplný základ a tím odstranit možnou příčinu problémů. Myslím, že jeden z čtenářů tohoto fóra dělá něco s bakteriemi - možná mě opraví, ale hlavně by mohl doplnit "obecnou odolnost" mykotoxinů a spór - i mě by to zajímalo, vím jen kolik vydrží záření, popřípadě teplotu, nejsem si jist kolik vyydrží "chemie". Jenže problém bude to, že to u každé houby bude diamterálně odlišné a to mě vrací k původní myšlence - v odpařovací misce nic porézního, v odpařovacích miskách kohokoliv jiného cokoliv mu je libé.
Naposledy upravil dayofvictory dne 1. 5. 2013 21:26, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 1. 5. 2013 21:24

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Pokud jsou ty houby a plísně všude, tak to pak je jedno :-) Zvlhčovat v našich podmínkách je nutné. Mnohdy nechám odpařovací misku zcela vyschnout, takže plisne co žiji ve vlhku se částečne zničí. Jinak je lepsi zvlhčovat vroucí vodou co se pak ochladí, než např destovou kde je tech potvor daleko více.
Jinak chemiprooxi není chemikalie v pravem slova smyslu, je to kyslík a ten zas tak toxicky neni, dokonce ošetřené veci se neoplachují. Jde o to že zvlhčovat se musi a nadmerna čistota vzdy vedla akorat k nemocem. Což je dokázany fakt. Člověk musí byt očkován ne? :-)))
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 6. 5. 2013 13:09

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

uf myslim, ze ta poznamka na bakterie mierila na mna, kazdopadne tisicky greyov by bolo asi trosku overkill :-) (hrozne pobavilo :-) )
co sa tyka teda dezinfekcie, naliat tam vriacu vodu je ak boli spory uz vytvorene uz zbytocne voda v poroch rychlo ochladne a spory by to mali vydrzat, takto len znicis mycelium (plesen, co vidno okom)
dzine vyschnutie misky je zbytocne spory su idealne prisposobene na sucho dokonca sa to vyuziva pri ich skladovani (ak sa nemyslim proste sa len nasypu do skla a zamrazia na x rokov, na poziadanie mozem dohladat skutocny postup)
chemiprooxi: kyslik to na 120% nebude :-( bude to latka, ktora nieje prilis stabilna a pri svojom rozpade asi bude uvolnovat kyslik a kebyze si mam tipnut tak to bude kyslikovy radikal
a bingo aktivny kyslik teraz to googlim citujem: chemipro oxi je to sloučenina uhličitanu sodného a
peroxidu vodíku.
pozeram taky lepsi peroxid na dezinfekciu ale je otazka, ci sa to dostanie do porezneho materialu v dostatocnej koncentracii, je totiz urceni pre osetrenie hladkych neporeznych povrchov
kazdopadne super vecn ze je to nezavadne
ale za seba by som siel asi do propylenglykoloveho zvhcovaca (aj napriek tomu hnusnemu nazvu toxicky by byt nemal aspon podla en.wiki)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 5. 2013 17:13

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Už za dob krále klacka se dezinfikovalo vroucí vodou. ( jasne že to neni idealni, ale lepsí než nic ).
Ber to tak že v Čině nemaji prilisnou hygienu a zraji jim tam puery, myslim že není nutné mít nejaké hyper sterilni prostredi. Zatím jsem neslsel že b od zvlhčovače neco zplesnivelo. Navíc neni problem keramzit vmenit treba nekolikrat do roka. Stojí pár korun, navic jsem tam oken plisne nevidel. :-)
Zatím mi to vyhovuje takto :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 7. 5. 2013 07:29

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

samozrejme plesen je problem az ked ju clovek chyti a pokial budes keramzit menit pravidelne myslim, ze nic nechytis :-)

k dezinfekcii: lenze ak dezinfikujes vriacou vodou potrebujes material mat vo vriacej vode relativne dlho, v praxi sa pouziva casto sterilizacia v autoklave (aj tak je to len vacsi papinak s displejom alebo budikmi) a tam sa sterilizuje pod tlakom pary na 121 st.C na 20 minut (a 125 na 40 minut odpady), to zaliatie vriacov vodou je ale aj tak aspon na nieco dobre v podstate to tak trosku pasterizujes ;-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 7. 5. 2013 21:37

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Někde jsem tu psal, že keramzit vyvaruji ve vode poměrně dlouho. Ale když pouziji nový, měl by byt sterilní. Puery skladuji par desitek let a zatim jsem ze zvlhčovaní plisen nechytil. Snad to bude pokračovat. Diskutabilní otázka je, jestli sterilní prostredi je vhodné pro zrání puerů. Když se podivame jak je to s čistotou v jejich domovském prostredi..
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 7. 5. 2013 22:12

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Já nevím. Já bych volil co možná nejbezpečnější cestu. Zkrátka proč to pokoušet něčím, co za určitých okolností nemusí obstát, když je k dispozici něco funkčně dokonalejšího. Ale to je asi na každém..............., já volím sterilní prostředí, desinfikovatelná media a obaly, antibakteriální a antifungicidní zvlhčovače atd.
A pokud jde o mikroflóru, kdyby snad měla být tím určujícím faktorem pro zrání, tu tady stejně nenapodobíme. Jestli si ji koláč přivete s sebou, což je dost pravděpodobné, dám jí takové podmínky, aby se jí "dobře žilo", a nehrozilo, že jí nějaká místní potvora začne bydlet na listí.
Pravdou je, že v Asii obecně, Čínu nevyjímaje, je vnímání hygieny poněkud odlišné od našich krajin. Nicméně na to, že v zemi původu jsou podmínky byť stokrát horší, bych asi moc nespoléhal.
Prosím, bez emocí.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 28. 5. 2013 12:24

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Mna by zaujimalo ze ked kupujete tie lisovane puerhy, tak ako to potom nechavate zrat? ked nemate humidor? mato to len tak otvorene niekde v skrinke? nedostanu sa k tomu pachy z okolia? u nas v panelaku zvykne nasa "milá" susedka na 7. poschodi fajcit na balkone a vsetok sajrajt z tabaku ide k nam do izby, tak teraz neviem ze ci je dobre kupovat v mojom pripade lisovany puerh, my byvame na 8. poschodi. Vsetky moje caje su vo vzduchotesnych sackoch....
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 28. 5. 2013 12:29

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

pokial to vupijes relativne rychlo a nemas v plane skladovat pre zranie, mozes kolac rozobrat a ulozit do dozy, kde sa mu nic nestane, si myslim, ze pre zaciatok prva moznost, skladovanie ries len, ked chces uskladnit na dlhsie dobu a potom by ti aspon na take provizorne mala stacit akakolvek skrynka bez pachov (co pri tvojej susede moze byt problem)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 28. 5. 2013 15:38

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Som este zaciatocnik, mal som uz nejake tie caje, ale puerh som este nechutnal, uplatnujem pravidlo ze kupovat castejsie a po menej, kedze este spoznavam chute cajov, vacsinou kupujem po 50g, dlhodobo este neuskladnujem, lebo som si nevybral este svoje oblubene. Rozmyslam ze na zaciatok mojej puerh cajovej cesty asi kupim Pu Erh Hai Chao Tuocha Sheng 50g hniezdo. Ten cigaretovy dym sa iba obcas dostane do izby, ked idem do skoly a necham otvorene okno, tak mozno vtedy, ale snazim sa to minimalizovat. je tu tiez moznost ze ten puerh uskladnim v doze do špajzy (miestnost, nieco take ako pivnica). Dobre dakujem, takze doza bude fajn, kedze nie je vzduchotesna. Vy ste to ako riesili ked ste zacinali? a co sa stane ked uskladnim puerh v niecom vzduchotesnom?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 5. 2013 19:25

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Pokud nebude mít přístup vzduchu, bude zrát pomaleji, bude mít vice charakteru zeleného, bude to skvostny čaj. Pil jsem cihlu od Fo Cha Ju takto zabalenou v igelitu a bylo to parádní! Sklep je ale příliš chladny a není dobre mit kolísani teplot. Kolem 23°C idealní.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 11. 6. 2013 20:16

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Chystam sa nakupit nejaky puer, najprv 50g Tuocha, potom mozno aj nieco vacsie. V byte mame na zranie pueru vynikajucu miestnost bez pachov, relativne stalou vlhkostou a teplotu. Chcem sa opytat, ked mi pride ten puer zabaleny v pepieri, mozem ho takto v papieri aj uskladnit? alebo treba nejake drevene debny? Roste, ze ci ho mozem jednoducho len tak v papieri polozit na policku v tej miestnosti?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 6. 2013 20:17

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Ano můžeš.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 20. 6. 2013 20:56

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Prosimvas co znamena, ked niekto pije archivni puer? alebo ma konvicku na archivne puery? co znamena slovo "archivni" pri pueroch? nechapem ... :(
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 6. 2013 21:02

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Jsou to starší puery, kde již zráním změnily charakter a tak se tak nazývají. Počítej v současné době tak od roku 2005, spíš níže.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 21. 6. 2013 17:39

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Farky: Podle mého je archivní tak před rokem 90, možná i něco z 90tek. Čaje z 2000-2005 se tomu blíží jen velmi vzdáleně a podle mého mají celkem vlastní kategorii věku.

Dzin: Hmm, kolik čajů jsi takhle v igelitu měl, že říkáš, že to bude skvostný čaj? Já takhle i něco experimentálně skladoval (ne hromadně, spíš samostatné kousky) a bylo to docela špatné (a vůbec to nebylo jako normální puerh). Fu cha ju na to mají myslím celkem speciální postupy, není to jenom tak, že by to plácli do ledasjakého igelitu a tam to nechali. I tak většina mých známých z Číny říká, že jsou takhle zrající čaje hnus (no, říkají to ještě ostřeji) - ale každý má jiný vkus, to je jasné.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 6. 2013 17:51

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Takových 10 až 15 druhů jiste. Na to aby si človek udelal obrázek to stačí a všechny byly dobré. Těžko říci jestli jsou vhodně všechny. Ono nacpat je jen tak do igelitu jak jsi to udelal asi dobré není. Jak dlouho jsi je tam mel? Byly výkyvy teplot? Rozhodně zapařený čaj je hnus :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 22. 6. 2013 14:36

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Hmm, možná je to i věc vkusu, mě ten Ailao od Fuchaju moc dobrý nepřišel - pitelný ano, ale nic super.

Podle mého bude asi rozdíl v použité fólii - já použil na jeden kuchyňskou fólii, na další takový ten zipový plastový pytlík. Ale ta fólie co používají Fuchaju je dost speciální, nejspíš částečně prodyšná, takže takové zrání tady nebude jen tak snadné zreplikovat.

Každopádně je to takový hodně moderní experiment - nic proti tomu, dělá to takový subžánr, ale od normálního puerhu mi to přijde docela vzdálené.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 6. 2013 11:48

Re: Uskladňujete k zrání někdo čaje?

Rozhodně záleží na folii. Ten čaj co jsem pil byl tuším rok 2002, takže to není vymoženost moderní doby, pil jsem i starší, hledal jsem tu vlákno o tom kde jsme to probírali, ale nenašel. Určítě se musí lecos dodrzet. Chute jsou různé, spolu jsem tu chvalili nejaky čaj, tusim tu XG tuo chu, a kamarád, také čajomil, prý " co to je ". Takže Ti to věřím. Mě to přislo jako fajn změna a dost me to zaujalo, mam v puerotece, par čajů v obalech z výrobny, uvidime co to udela, jiste si myslim že to chce čas. Byl bych rád kdybychom nalezli více info o tomto skladování.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
PředchozíDalší

Zpět na Černé, zrající & PuEr - Hei Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz