Příspěvek 22. 9. 2008 18:44

Yiwu Zheng Shan, Haiwan TF 1999 Beeng Cha Sheng

Tak malá recenze a příprava tohoto výborného Sheng Pueru, pro přípravu na Kung Fu Cha.

Je to vynikající uzrálý sheng puer, opravdu lahůdka mezi znalci, jde o sváteční čajík, odpovídá tomu i cena. Příprava na kungfu je asi tím nejlepším co by si zasloužil.

Tady je návod na Kung Fu Cha.
Čajík popsán zde.

Obrázek

Oplachovací nálev: Jako vždy první okamžitý oplachovací nálev, vyhřát nádobí, polit konvičku, rozetřít štětečkem a hlavně probudit čajík :-)

Obrázek

1. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 10s.

Obrázek

Vlastnosti: Barva je hnědá, průzračná. Vůně příjemná, vznešená, povidlově ovocná, cítíme lesní ovoce. Chuť je nasládlá, příjemně dřevitá, měnící se v chutě meruněk a ostružin.

2. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 10s.

Obrázek

Vlastnosti: Barva je hnědá, průzračná. Vůně velmi příjemná, cítíme lesní ovoce a meruňky. Chuť je plná, harmonická, začíná sílit, cítím tmavé lesní ovoce a typickou povidlovou chuť. V dozvuku je to sladké dřevo a lesní ovoce.


3. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 10s.

Obrázek

Vlastnosti: Barva je hnědá, průzračná. Vůně velmi příjemná, cítíme lesní ovoce a meruňky. Chuť je plná, harmonická, povidlová, typická pro zralé shengy. Dozvuk opět povidlově sladký měnící se do tónů lesního ovoce.


4. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 10s.

Obrázek

Vlastnosti: Barva je hnědá, průzračná. Vůně velmi příjemná, cítíme lesní ovoce a meruňky. Chuť je plná, harmonická, příjemná, povidlově ovocná, stopy květinových tónů. Dozvuk sladce dřevitý, povidlový.

5. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 10s.

Obrázek

Vlastnosti: Barva je už světle hnědá, průzračná. Vůně velmi příjemná, cítíme lesní ovoce a meruňky. Chuť je plná, harmonická, příjemná, povidlová s tóny ovoce.


6. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 15s.

Obrázek

Vlastnosti: Barva je už světle hnědá, průzračná. Vůně velmi příjemná, cítíme lesní ovoce a meruňky. Chuť je plná, harmonická, příjemná, po lesním ovoci a květinách. V dozvuku jako u každého nálevu je cítit sladké dřevo.


7. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 20s.
Obrázek

Vlastnosti: Barva je už světle hnědá, průzračná. Vůně velmi příjemná, cítíme lesní ovoce a meruňky. Chuť je povidlová, později cítíme lesní ovoce, neuvěřitelně se měnící. Dozvuk tentokrát velmi sladký a ovocný.


8. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 20s.

Obrázek

Vlastnosti: Barva je už světle hnědá, průzračná. Vůně velmi příjemná, cítíme lesní ovoce a meruňky. Chuť je povidlová, začínají se objevovat vegetální tóny, velmi příjemná. Dozvuk sládnoucí, příjemný.

9. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 50s.

Obrázek

Vlastnosti: Barva je už světle hnědá, průzračná. Vůně velmi příjemná, cítíme lesní ovoce a meruňky. Chuť je již slabší, stále s tóny povidel a lesního ovoce. Zkusím ještě jeden nálev.


10. nálev: Voda těsně před bodem varu, doba louhování 70s.

Obrázek

Vlastnosti: Barva je už světle hnědá, průzračná. Vůně velmi příjemná, cítíme lesní ovoce a meruňky. Chuť je stále vynikající, lesní ovoce a povidla. Již je, slabší. Možná ještě 2 nálevy by čajík dal, ale já končím.


Vylouhovaný čajík

Obrázek
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.