Každodenní Shu Pchu-erh?

<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 15. 1. 2010 00:22

Každodenní Shu Pchu-erh?

Potřeboval bych poradit s výběrem nějakého obyčejného, levného, každodenního Shu. Cenou se sice nerad nechávám ovlivňovat, ale lepší Pchu-erhy doma už mám a chtěl bych něco, co mi nebude líto pít společně třeba k jídlu, nebo když mám čas jen na dva tři rychlé nálevy.

Prosím jen vyzkoušené - měl jsem nedávno několik vzorků obyčejných sypaných Shu a to co mi udělaly se žaludkem už v čaji hledat opravdu nechci.
Chuťově to nemusí být princezny, ale vyloženě nepříjemné to taky nesmí být. Stačí nějaká základní chuť (nejlépe nezemitá) bez bůhvíjakých podtónů a jemných chutí.

Vaše zkušenosti? :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 1. 2010 12:30

Podivej se na stranky a podle chuti si najdi co by Ti vyhovovalo :-) Pak se koukneme kde by se to dalo sehnat. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 15. 1. 2010 14:50

OK :-) Podle popisu mi běžný připadá třeba Chitsu Ping Cha 2007, Yunnan Mini Tuo 2007, nebo Zhao Li Quao Cha 2006 (ale jen pokud se nemusí vařit - budu jej pít na Kung Fu), Pu Erh Tuo Cha 2006, nebo 2006 Stará Koňská Stezka (vím že jste ji tu chválili). Nebo Klasik 2003?

Jak říkám, těžko říct - např. Hai Chao Tuo Chu jsem chutnal a i když je zajímavá, tak mi úplně nesedí. Spíš bych šel na jistotu, cenově tak do 150,-/100g, ale pokud se najde nějaký Klasik 50,-/100g nebudu se zlobit :)

Taky mě na LF (doufám že se toto nepovažuje za reklamu, nevím jak jinak to napsat) zaujala Wu Liang Tuo Cha, nevíte, jak si stojí?

Jak říkám, chuťově nejsem u Shu úplně vyhraněný. Spíš tedy jemnější záležitosti a určitě NE silně zemité. Hlavně aby to nebylo jak s těmi několika (jakési no name) co jsem měl doma a po dvou nálevech už jsem celý den nemohl pít čaj :-)

Mám rád obecně u Shu ořechové tóny, smetanu, mléčné, skořici, mandle, dřevité jen když to není "dřevotříska" :-) Kořeněné a ovocné jsou taky moc fajn.

Taky bych se rovnou zeptal na Shiao Fa Tuo Chu 10 let. Samozřejmě tu už ne na běžné pití. Stojí za ty peníze? Docela bych si koupil na dlouhé večery něco svátečního :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 1. 2010 16:11

Tak začnu od konce, ano Shiao Fa Tuo Cha je naprosto vynikající, seženes ji na Long Fengu, byt tebou koupil bych tam i dalsí shu, je to parádní pití. Ty ořechové tony mám práve také rad. Já už nepiji nomane tea, jen treba ve vzorku, jinak to jsou vyhozene penize, stredni cesta je nejlepší, když si prepočítáš cenu na litry čaje je to prave levnejsi :-) Rozhodne zkus tohle a nebudes litovat!
2009 Long Feng Red Label Xiao Beeng Cha 200 g
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 15. 1. 2010 19:10

Teď úplně nechápu, jak to myslíš, že nepiješ normálně čaj :-) :-?


Jinak co se týče Red Labelu, mám celý koláček už 14 dní doma a piju ho snad každý den minimálně jednou :D Je to opravdu skvost, jako pít Pchu-erhovou smetanu, kdyby něco takového bylo :smile: A ty květinové tóny v pozadí jsou neskutečné..opravdu velmi dobrý čaj.

Jen bych chtěl něco víc všedního, vím, že Red Label není drahý v poměru cena/kvalita, ale stačilo by něco obyčejnějšího :-) Právě přemýšlím o té Wu Liang Tuo Che, podle popisu by mi chutnala a cenově je pro mě akorát.

Shiao Fu pokud zbudou finance určitě také, pomrkávám tu na Tvých stránkách na její degustaci pořád :smile:

A ty čaje co jsem psal z Tvých stránek? Dá se sehnat třeba ta Stará Koňská Stezka? Nebo doporuč, jen prosím abychom se vešli do těch cca 150,- za 100g :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 1. 2010 20:09

Pooh píše:Teď úplně nechápu, jak to myslíš, že nepiješ normálně čaj :-) :-?


Noname, ne normálně :-)
Proste ty uplne nejlevnejsi puery nepiji, nedelam mi to pak dobre na žaludek.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 15. 1. 2010 20:34

Ano, to je přesně ono, co mi dělají se žaludkem. Btw už chápu to no name :smile: :-?

Ono celkově, když piji Pchu-erhy, tak raději kvalitnější a zajímavé. Ale chtěl bych právě jeden mít jako takový univerzální, co můžu pít ke svačině nebo když se jen potřebuju rychle zahřát např. před sportem a nesoustředit se tolik na čaj.

A můžeš mi tedy nějaké doporučit z těch, co jsem psal, nebo i jiných?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 1. 2010 21:32

No už jsem Ti doporučil, každopádně kup dycky vzorek a pak se rozhodni a hlavně Ti doporučím - střídej ty čaje, nepij jen jednu věc. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 15. 1. 2010 22:25

Dobře, jen jsme se špatně pochopili :-)

Udělám to tak, zatím půjdu asi do té Tuo z LF a hodně mě svrbí prsty s tou Shiao Fa..a dalším koláčku Red Labelu ani nemluvím :smile:
Nebo 6ti letá Zhuan Cha z Teanetu..měl jsem vzorek..ňam :-)

Tak uvidíme, každopádně jsem poslední dobou hodně Pchu-erhový!

Malinký offtopic, ale nejvíce mě mrzí taková ta pomíjivost - nedávno jsem měl nějaký už nespecifikovaný Shu a bylo to velmi dobré.. Neuvěřitelná mandlová chuť s kořeněnými podtóny a přezrálou ovocnou složkou. Jen po delším pití (cca přes dva litry) trochu vysychalo v puse, ale sklenička vody to spravila. Jinak i účinky byl bezchybný, velkolistý Shu.
Myslím, že s tou pomíjivostí víte, o čem mluvím :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 1. 2010 23:31

Nikdy nevkročíš do stejné řeky, platí u čajů 2x tolik :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 16. 1. 2010 09:39

Aniž bych se v tom chtěl nějak vrtat, protože Shu piji jen tak nějak okrajově, napadá mě proč hledáš ke každodennímu popíjení něco leevného? To mi jako nejde dohromady. ;-)
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 16. 1. 2010 20:14

Tak já taky nejsem odborník ,)

Nepřesně jsem se vyjádřil, každodenní jsem myslel ne na klidné, milé popíjení lahodného nápoje, ale jako společníka ke "chlebu s máslem" (obrazně řečeno) a takové to "rychle-než-za půl hodiny-půjdu". To znamená rozhodně žádný skvost, ale zase nic hnusného, nedejbože aby to dělalo neplechu s žaludkem, jako to některé nejmenované šmejdy (pardon) umí!

Koneckonců i obchody často pod pojmem "everyday tea" nabízí právě takové ty snídaňové čaje a podobné obyčejnější sorty :-)

Pokud vís i Ty o jakémkoliv zajímavém Shu, klidně výborném luxusním kousku, dej vědět, budu rád. :-)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 17. 1. 2010 11:10

Poslední, co jsem pil a byl to fakt prima kousek, byl Red Label od Zdeňka Prachaře. Ten doporučuju přinejmenším zkusit. :-)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 17. 1. 2010 12:47

Promiň, teď jsem si všiml, že už jste ten čaj tady probírali. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 1. 2010 12:50

To nevadí Stane, každý má pravo na svoje hodnocení čaje, me taky moc chutnal a mam jej jeste predobjednaný. Ten čaj je opravdu takovy klenot mezi výberem shu puerů co jsou momentálně na trhu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 17. 1. 2010 21:02

Ano, přesně tak, jsem jen rád když se bavíme taky o něčem co mi něco říká - nemám zase až takový přehled, takovou dobu nepiju, i když to beru velmi vážně..

Ten Red Label mi popisově zcela sedí, co bylo v popisu, jsem v něm našel a ještě něco navíc. A to, jak působí subjektivně a jak se ty chutě snoubí dohromady, to už popsat nejde a opravdu se to musí zkusit :-) Mimochodem, i velmi pěkná Cha Qi, rozhodně je to živý čaj. Už jsem například pil výborné červené, které neměly v sobě kromě trošky teinu nic..těžko říct, jak se potom pěstují a vyrábí.

Nevíte, jestli je Red Label ještě skladem? Nebo jsou teprve předobjednávky druhé dolisované edice? ..btw jsem zvědav na další jarní edici :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 1. 2010 21:13

Snad to nebude reklama, ale práve dnes jsem Red Label z LF objednal a již jsou skladem. Jeste jsem vzal tu Wu Liang Tuo Chu a dalsí čajiky. Takže Red Label je již skladem. :-) Mel jsem jej v předobjednávce, tak neváhej aby jeste byl.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 17. 1. 2010 21:20

Tak já tohle za reklamu nepovažuju :-) Zvláště když jsme se o tom začali bavit tak nějak dohromady. Napsal bys sem prosím do threadu jaká ta Tuo Cha je? Jen třeba ve zkratce..ale myslím že do ní stejně jdu. Jen třeba že bych objednal rovnou dvě. Budu rád, když napíšeš po degustaci :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 1. 2010 21:43

Nevim jeslti nezapomenu ale každopádne bude na prvni strane mezi novinkami na tea-earth.net a pak v katalogu. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 17. 1. 2010 22:21

Ok, to bude stačit :-)
Jsem zvědav.
<<

Pavel>X<

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 12. 1. 2010 19:36

Příspěvek 2. 2. 2010 20:41

Ted si to čtu. Já mám Pu-Erh Yunan brick (blíze nespecifikovaný) v cihle 250g za 198,- a mě doela chutná není uplně :shock: ale taky ne uplně nejnej.
byl to tady ten http://www.teatrade.sk/archiv/caje/pu-e ... brick.html
Život je báječná hra chutí.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 4. 2. 2010 22:10

Pavel>X< píše:Ted si to čtu. Já mám Pu-Erh Yunan brick (blíze nespecifikovaný) v cihle 250g za 198,- a mě doela chutná není uplně :shock: ale taky ne uplně nejnej.
byl to tady ten http://www.teatrade.sk/archiv/caje/pu-e ... brick.html


Abych řekl pravdu, v těchto cihličkách se nevyznám :-) Každá je jiná a těžko vždy spoléhat na pravdivost deklarace stáří od prodejce. Jednu z těchto cihel jsem musel dokonce vařit, abych z ní vůbec dostal nálev :-) Ale zase jsou i dobré a vyzrálé.
Jiné ale zase míchají Shu/Sheng - 50/50.

Takže, protože se v nich zatím nevyznám, držím se raději "osvědčených" :-) Ale hlavně že ta Tvoje je v pořádku. Holt je to kousek od kousku :-)

Zpět na Černé, zrající & PuEr - Hei Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz