Pu Erh - staré, vyzrálé, archivní.

<<

Standa63

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 30. 4. 2010 18:53

Příspěvek 2. 5. 2010 11:47

Pu Erh - staré, vyzrálé, archivní.

Je tu jeden problém. Vlastně dva.

Jeden je, že v posledních letech je téměř nemožné koupit kvalitní starý Puerh, např. 10(a více) letý.

A když už ho seženete, zjistíte že to stejně není ono, protože posledních 5 let ležel někde v regálu v ČR.
I u těch co se dušují, že zakoupili humidor za 70 t. Kč, tedy aby pu erhům zajistili nutnou dostatečnou vlhkost a další podmínky(větrání) NIKDY nebude dosaženo výsledků a kvality jak v přirozeném klimatickém prostředí původu pu erhu. Nikdy.

Jak ale laik pozná, že pu erh je vyzrálý v zemi a místě původu a ne někde za oknem výkladu(extrém) prodejny v ČR?

Mám zájem kupovat pouze pu erhy vyzrálé v místě původu, je to utopie?...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 5. 2010 12:06

Ale ano jde :-) Treba na longfeng.cz jsou vynikající :-)
Dodavatel je má přimo z mista puvodu....
Když vytvoris podminky což je vlhkost a teplota, a neni to težke, prostuduj
http://www.tea-earth.net/skladovani.html
tak uvidis že to jde. Ty sám je sotva nekde v Čine koupis, je to težke, budou to na 99% padelky a jeste předrazené. Poznás to dle chuti, práve v čajovnách kde je puer vyskladaný u pultu nebo za výlohou to nikdy nekupuj....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Standa63

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 30. 4. 2010 18:53

Příspěvek 2. 5. 2010 12:31

Díky za odkaz, ten link o skladování jsem si dávno přečetl.

Ale znovu opakuji, já osobně o takto skladované, respektive dozrávané čaje v ČR(nebo kdekoli jinde, mimo zemi původu), zájem nemám. A to z jednoho prostého důvodu: nikdy nebudou takové jako když vyzrají v místě původu.
Ano, uznávám, jako dobrá idea k podnikání to jistě je.

Ano, s p. Prachařem jsem v kontaktu, ale bohužel i jeho momentální nabídka na longfeng.cz je velmi omezená, z tmavých Puerhů nemá žádný starší 6let (já se bavím o čajích 10 let a výše), ze zelených pak pouze balíček.

Mě štve tedy jedna věc: když už někde koupím(ať už v ČR nebo jinde v Evropě) archivní pu erh, nemám jistotu kde vlastně zrál. Pokud zrál mimo místo původu, je to (alespoň pro mne) o ničem.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 5. 2010 13:25

Ano má to ted vyprodané, musis nakoupit když je čas. Nesouhlasit můžes, ale ty podminky se daji vytvorit a neni presvedcivejsi důkaz než ochutnat :-) Nevim jestli to je k podnikání, to me nikdy nezajimalo, ale to je jeden z mytusu o čajích že musi nutne zrát v miste původu, je mnoho sberatelů pueru po celem svete a maji vynikajici kousky a věř tomu že to na 100% nepoznas kde zrál. Naopak mnohdy jsou chutnejsi když dozravali v podminkach jaké jim patri jelikož klima i v Číně je promenlive. Nevím co si kde a jak chutnal, ale nepoznáš to, to Ti garantuji. Navic pokud nekde koupie koláč nebo cihlu tak je dobre jim znovu dát podminky pri kterých zrají, takže tak jako tak potrebujes "pokud to myslis s puery vážne" jim takové podminky vytvorit. Naopak experimentovaním s podminkami při zrání můžes docílit zajimavych vysledků. Jen tak pro přiklad, pil jsem čaj co zral asi 15 let v Číne, ihned po tom jak dorazil sem jsem jej ochutnal a řeknu Ti byl to hnus, a vyhodil jsem jej. Nebudu říkat původ, nechci nikoho poškodit. Já třeba si ty mé čaje co mi léta zraji doma natolik cením, že bych je nikomu nikdy neprodal. Jsou to takové moje děti :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Standa63

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 30. 4. 2010 18:53

Příspěvek 2. 5. 2010 13:46

Já před lety zakoupil 15-letý v bambusu, a to byl jednoznačně nejlepší pu-erh jaký jsem kdy pil. Dnes ale takový u nás nekoupíš. A když, tak je to buď padělek, lživý údaj o stáří anebo dozrávaný "v tom výkladu". Situace je v posledních cca 7 letech v tomto směru s archivními pu erhy na kritické úrovni.

Ano, já ti věřím, že dosáhneš dobrých výsledků, protože tomu rozumíš a děláš to poctivě, ale to je výjimka.

Já se tu bavím o tom, prostě běžně zakoupit poctivý, starý, archivní puerh a ne nějaká řešení "pod rukou"(pro znalce, sběratele, atp.).

Prostě mám na to prachy a chci si zakoupit luxusní a kvalitní zboží - což archivní pu erhy jsou. Dřív to šlo, nyní ne.
<<

Standa63

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 30. 4. 2010 18:53

Příspěvek 2. 5. 2010 13:56

Jo a ještě jsem zapomněl dodat jednu důležitou věc: samozřejmě v zemi kde se padělá a kopíruje téměř vše a ve velkém množství, je předmětem podvodu i samozřejmě pu-erh. Zvýšený zájem v západních zemích o pu erh v poslední době, samozřejmě zvýšil i počet těchto padělků.

Takže se může lehce stát, že pu erh zakoupený(dovezený) přímo z Číny, obzvláště pak archivní pu erh, velice snadno může být padělek.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 5. 2010 14:23

Ano, ale já osobne si myslim že ani tak nejde o penize ikdyž trochu ano, ale spiš o konekce a štestí. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Černé, zrající & PuEr - Hei Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz