Identifikace zeleného Pu Erh-u

<<

Parfeman

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 43

Registrován: 21. 1. 2011 13:35

Příspěvek 15. 7. 2011 12:48

Identifikace zeleného Pu Erh-u

Ahojte čajomilové :-), pomohli byste mi s přesnějším určením jednoho čajíku? Koupil jsem ho na www.cinsky-caj.cz, jedná se o zelený Pu-erh, je to sypaný čaj, lístky jsou poměrně veliké, rozhodně se nejedná o prášek nebo jemné drobné lístky. Na uvedené stránce jsem v popisu více informací nenašel, jen že se má jednat o zelenou variantu stejně připravovaného tmavého pu-erhu. Asi by byla dobrá nějaká fotečka, že? Bude stačit, když fotku nahraju někam k sobě a sem pak vložím jen url? A mám tu url vložit mezi [img] a [/imf]? Nevím, jestli tady u tohoto editačního okna jsou na výběr tlačítka pro tyto parametry. Díky.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 15. 7. 2011 19:40

Re: Identifikace zeleného Pu Erh-u

U těchto čajů se většinou přesnějších informací nedočkáš, obvykle jsou to prostě no-name čaje. Nemusí být špatné, ale těžko zjistíš, co to vlastně je. Možná někdo zkušenější pomůže. Jinak návod na vkládání fotek na fórum je tu: viewtopic.php?f=32&t=572
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Parfeman

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 43

Registrován: 21. 1. 2011 13:35

Příspěvek 15. 7. 2011 20:32

Re: Identifikace zeleného Pu Erh-u

Asi budeš mít pravdu, že bližší info není, ale prostě jen "zelený pu erh" mi přijde docela málo :-), nezjistím jak čaj připravit, jaká je jeho trvanlivost, původ apod. Ta příprava se dá nějakým pokusem/omylem vyzkoušet tak, aby mi čaj chuťově vyhovoval, ale rád bych o něm věděl více :-).
A díky za link na příspěvek o vkládání obrázků, jenže s tou stránkou mám jistý problém, takže obrázek nemohu nahrát. Přesto, kdyby se někdo jiný nabídl, že se pokusí podle fotky určit čaj, poslal bych ji na mejla. Zatim díky :-)
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 15. 7. 2011 21:52

Re: Identifikace zeleného Pu Erh-u

Stačí to vzít obecně - čaj lze připravit klasicky (95°C, gongfu - tedy okamžité slévání), trvanlivost je neomezená (což ale nic nvypovídá o kvalitě/chuti), původ bude Čína.

Podle fotky čaje nelze určit o jaký puerh se jedná.
<<

Parfeman

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 43

Registrován: 21. 1. 2011 13:35

Příspěvek 15. 7. 2011 22:25

Re: Identifikace zeleného Pu Erh-u

To okamžité slévání praktikuju, postupně ochutnávám abych nepřelouhoval. Jinak podle tý fotky sem spíše myslel, že podle tvaru a zpravocání by se dalo poznat nebo odhadnout o jaký druh by se mohlo jednat. Ale asi teda zůstanu jen u tohodle označení a o vyzkoušeném postupu přípravy :-). Tak zatim díky, kdyby ještě jste něco měli tak písněte :-)

Zpět na Černé, zrající & PuEr - Hei Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz