LF Red label 2010

<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 13. 2. 2011 23:44

LF Red label 2010

Takže, rozhodol som sa opísať moje dojmy z nedávno kúpeného LF Red Label.
Mao cha je z pohoria Nan Nuo a zbieraná je z až 300 ročných stromov (bližší popis u Dzina na stranke). Hneď po otvorení ma ohromila príjemná vôňa suchého čaju a tiež fakt, že ten čaj je vážne krásny- perfektné neporušené lístky, ktoré bez problémov idú oddeliť v celku, koláč je dosť zľahka lisovaný.
Obrázek
Čaj som pripravoval v 150ml konvičke z modernej duan ni. Klasika, predhriať konvičku, oplach( aj keď pri takomto čaji ten oplach ani nieje nutný).
Obrázek
Obrázek
Veľmi ma potešil už prvý nálev, ktorý rozhodne nebol len rozbiehací, ale hneď plnej chuti. Vôňou mi čajík evokuje letnú lúku, žiadna vtieravá kvetinovosť ako pri niektorých veľmi svetlých oolongoch. Chuť je veľmi kultivovaná, bez akejkoľvek drsnosti, ktorú by človek, ktorý nepil čaje zo starých čajovníkov čakal v tak mladom čaji. Dozvuk je zľahka nahorklý, ale horkosť takmer ihneď prechádza do medových a kvetinových tónov. Čaj som teraz pil asi štvrtý krát a neustále sa snažím prísť na to, či mi v jeho chuti vôbec niečo prekáža, definitívne to vzdávam a odpoveď je nie.
Obrázek
Nesmiem zabudnúť spomenúť, že čaj má neskutočnú energiu! Jeden čaj ma málokedy dokáže zčajovať, ale tento ma dostal už po treťom náleve!! Každopádne, ak máte možnosť vyskúšať, tak rozhodne neváhajte a ak ste ho pili, skúste sa podeliť s pocitmi z neho :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 2. 2011 23:49

Re: LF Red label 2010

Potvrzuji, je to vyjímečny čaj s vyjímečnou sílou, pijte nejpozdeji do 15h, nebo v noci nebudete spát :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 14. 2. 2011 17:11

Re: LF Red label 2010

Dobrý den,
dovolím si jen malé upřesnění - Mao Cha je z čajovníků starých až 300 let, ne více než 300 let (myslím, že ve slovenštině obrat "až 300 let" znamená trochu něco jiného než v češtině, pokud mi má chabá paměť slouží a nemýlím-li se).
Nicméně mne těší Vaše spokojenost a jsem rád, že čaj chutná.
Z. Prachař
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 14. 2. 2011 18:03

Re: LF Red label 2010

Ďakujem za upozornenie, moja chyba, ospravedlňujem sa. Zároveň prosím Dzina o tú úpravu :-)
Ešte jedna poznámka k čaju: Po veľmi kladných skúsenostiach s inými Labelmi som nečakal až takýto skok v kvalite, inak povedané, latka bola hodne vysoko, ale s prehľadom je ešte vyššie :-) Osobne by som bol veľmi zvedavý na Mengsong, alebo Yiwu v takejto kvalite.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 15. 2. 2011 17:51

Re: LF Red label 2010

Pokud se Yi Wu týče, pak 2003 Yi Wu Zheng Shan Gu Shu Beeng Cha (http://longfeng.cz/index.php?page=shop. ... &Itemid=25) je kvalitativně ještě o něco výše, pokud vše klapne, budeme moci nabídnout i privátní produkci z Yi Wu Zheng Shan, kterou od výběru konkrétních čajovníků až po lisování udělal jeden z mých učitelů a jeden ze dvou největších znalců pchu-eru, které jsem potkal. Tento čaj není z Gu Shu čajovníků, je to zase úplně jiný styl a přístup k pchu-eru, čaj bude spíše směrem k Meng Hai Big Green Tree nebo Xia Guan Yi Wu Zheng Shan z roku 2001.
Z mých vlastních produkcí pak osobně stavím nad tyto dvě aktuální naši svatební edici, zejména pak koláček "Drak"
Z. Prachař
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 24. 7. 2011 22:59

Re: LF Red label 2010

Dopĺňam nové fotky z čajovania a ďalšieho príjemného zážitku s týmto čajíkom.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Fotky sú z môjho blogu http://natureandtea.blogspot.com/ Obsah aj s fotkami budem davat po slovensky aj sem. :-)

Zpět na Černé, zrající & PuEr - Hei Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz