Ren Shen, co vy na něj?

<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 20. 1. 2010 16:27

Ren Shen, co vy na něj?

Nadpis patrně hovoří za vše.

Dříve to byl můj poměrně oblíbený čaj a i teď když jsem jej po delší době pil, jsem pochopil proč.

Slyšel jsem (nevím už kde) ale, že není pro zdraví dobrý - že to, co dává, si bere po čase zpět.

Na mě ten čaj působí úžasně..je to úplně jiné než oolongy nebo bylinky, je opravdu výjimečný a myslím že stojí za pozornost..jsem ale trochu na rozpacích.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 1. 2010 16:36

Dnes jsem ho dával do katalogu, teda už tam byl od roku 2001, ale tohle je " pravý ren shen ". Ty učinky co popisujes se traduji o žen šenu, že je to jako anabolikum, ale co Ti dá tak si pak vezme zpet. Oproti treba Jiaoguloanu. Každopádně me Ren Shen moc chutná. Ale pozor na jeho chemickou mutaci, takové ty granule...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 20. 1. 2010 17:22

No právě, mně taky moc chutná, měl jsem rovněž tuto verzi, kamínky ne.

Zajímalo by mě, jak to tedy je. Nechci pít něco, co mi škodí, i když to dobře chutná. Pozoruje někdo na sobě podobné účinky? Bere si je čaj zpět, nebo ne? Zajímá mě, k čemu se dobereme :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 1. 2010 17:28

Jen nevím jak to chteji změřit. :-)
Já osobne ho piji pro chut na prvnim miste. Tak je mi to skoro jedno. Nepiji ho pravidelne. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 21. 1. 2010 11:05

No právě :-) Já také pro chuť. Ono se to stejně mám pocit někdy doplňuje..když je člověku zima, dostane chuť na Heicha nebo červené, když v létě horko, Long Jing nebo něco podobného jemného jde na dračku, když se potřebuji uklidnit, sahám podvědomě po Bai Mu Dan..

V každém případě je přeci ženšen součástí TCM a to nemluvě o tom že staří mistři takového formátu jako Lu Yu o něm také pojednávali..asi to nebude pro organismus takové "svinstvo", no ne? Já osobně jej piji rád, pravidelně rovněž ne. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 1. 2010 11:41

Ano hodne pověstí o něm panuje. Někde jsem slyšel dokonce že to co nám žeň šen dá, tak si pak vybere, ale postupně takže by to nemelo mit žádny negativní efekt.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 21. 1. 2010 11:45

Jenom pár poznámek. Kdysi jsem tu informaci o působení Ženšenu psal na jiném webu. Informace mám od čínského lékaře zabývajícího se (tradiční), tedy čínskou medicinou. Když jsem onemocněl dost nepříjemnou chřipkou (a můžete mi věřit, že chřipka na jihu Číny je fakt síla) pátral jsem po ženšenu. Bylo mi řečeno a potvrzeno mými čínskými přáteli, že to není úplně nejlepší volba. A teď cituji:........Ženšen si jednoho dne vybere zpět to, co ti dal......konec citátu.
Řeč byla o Ženšenu jako bylině, nikoli přímo o ženšenovém woolongu. Nicméně ten ho obsahuje. A to buď jako příměs, nebo obaluje rolovaný list spolu s jinými přísadami (např. med, nebo i jiná sladidla, ženšen je totiž dost hořký). A to jsou ty kamínky. Je jasné, že kvalita listu je u této varianty podřadnější. Osobně, a to prosím berte jako můj subjektivní názor) si nemyslím, že by ty "kamínky" škodily více než jiný ženšenový woolong. Je je to prostě nižší kvalita čaje. Ale pil jsem i velmi dobré.
No a pokud jde o nebezpečí spojené s tím Všehojem, to už ať si každý vybere čemu chce věřit. 88;-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 1. 2010 13:09

Já si myslím že to je napůl bachorka, ale při pití Ren Shenu v rozumném množství, nemůže škodit. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 21. 1. 2010 13:39

No to jistě. Podobných pravidel a "pranostik" je v Číně skutečně dost. Pro nás, bez přístupu ke všem informacím a bez čínského "úhlu pohledu" (čínská metalita) bez kořenů a výchovy, vyrůstání ve směsi Konfuciánství, Taoismu, Budhismu a Fengshui, je řada z nich nepřijatelná, nepochopitelná a mnohdy směšná. A přesto, i "moderní" a i z našeho pohledu velmi vzdělaní Číňané se jimi bez zaváhání řídí.
To nic nemění na to, že s Tebou souhlasím. Pokud se to pije s mírou, těžko to může nějak výrazně škodit. :-)
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 22. 1. 2010 10:50

Díky za názory :-)

Něco na tom asi bude. Musí se asi (jako spousta věcí v TCM) umět používat. Což mi trochu nejde dohromady se slovem "čaj" :-) Ale je pravda že některé více zahřívací Shu mi také nedělaly dobře při častém pití. Ale možná to bylo tím že nebyly kvalitní.

V každém případě když jsem Ren Shenu onehdy sáhl úplnou náhodou a měl jej poprvé při shodou okolností dost stresujícím období, zíral jsem jak moc mi pomohl. Jestli si vzal něco zpět, nevím. Horší dny, kdy člověk neví proč není v pohodě totiž fungují čas od času i bez toho :-)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 22. 1. 2010 17:41

:-) Tak já bych z toho zase takovou vědu nedělal. Jelikož nevíme přesně co znamená..."vezme si to zpět", to se mi totiž zjistit nepodařilo. Vím, že např. v Koreji je Ženšen doslova národním pokladem a přidává se do všeho, bonbony a sušenky nevyjímaje. Jde nejspíš o stejný princip, jakým fungují jiné bylinné drogy např. ty které posilují imunitu. Při dlouhodobém, pravidelném užívání mohou za jistých okolností "přenastavit" vlastní obranné mechanismy organismu a ten se při vysazení účinné látky obtížně brání i slabší infekci.
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 22. 1. 2010 17:49

:-) Amen..

Ono je stejně nejlepší to vyzkoušet..a upřímně řečeno to pro mě není zase "everyday tea". To s tou Koreou je zajímavé, nevěděl jsem to :-) Je to asi něco jako s Maté v Jižní Americe nebo Matchou v současném Japonsku?

Trochu by mě zajímalo, jestli je úplně dobré Ren Shen Oolong (pokud je s přímesí medu, citronu apod.) dávat do Yixingu :) Ale mě osobně k tomu tento čaj také už v minulosti svedl :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 1. 2010 17:56

Já bych do Yiingu med a citron nedával :-) Jinak Žen šen je celosvetově uznávaný adaptogen, nevim jestli by již dávno nekdo neprisel jak škodí. Já z neho strach nemam a občas ho užívám i jako tinkturu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Ovoněné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz