Proč chodíte do čajoven?

Proč chodíte do čajoven?

Za kvalitním čajem
4
10%
Kvůli prostředí
16
39%
Kvůli společnosti nebo kamarádům
16
39%
Jinýdůvod, napište jaký..
5
12%
 
Celkem hlasů : 41
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 6. 2008 22:04

Proč chodíte do čajoven?

Zajímá me tato otázka, jelikož důvodů je kupodivu hodně.....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 23. 6. 2008 23:02

Ja predevsim kvuli atmosfere a spolecnosti. Kvuli cajum jen do jedne konkretni cajovny, kde vim, ze mi dajij kvalitni. Jine cajovny v Praze zatim ceji moc neoslnily, ale nektere maji prijemnou atmosferu.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 25. 6. 2008 21:07

Kvoli spolocnosti. U nas je iba jedna poriadna cajovna, pekelne predrazena, caje kvalitativne priemerne, cize jedine lakadlo su kamarati.
Backpacking po azii ---> http://lamerko.xf.cz
<<

novicn5

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 3. 6. 2008 19:57

Příspěvek 26. 6. 2008 14:54

Do cajovny chodim hlavne s mym nejlepsim kamaradem, jednak proto, ze oboum nam chutna caj, ale myslim, ze hlavni duvod je ta atmosfera...skvele si tam popovidame, odpocneme si, proste neco jedinecnyho...skvely caj,uklidnujici hudba, prijemna nicim nerusena atmosfera...a kdyz vyjdem z cajovny hned se citime o par starosti lehci:-)
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 26. 6. 2008 16:25

kvůli prostředí - je příjemná změna vypadnout z klasického Matrixu všedního dne někam, kde je všednost někde hluboko v pozadí
<<

jraus

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 60

Registrován: 30. 10. 2010 19:08

Bydliště: Ivančice

Příspěvek 4. 2. 2011 15:34

Re: Proč chodíte do čajoven?

Já tam chodím za čajem, rozšířit si obzory, ochutnávat to, co nemám doma.
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 5. 2. 2011 12:13

Re: Proč chodíte do čajoven?

Kôli tomu aby mi čaj pripravil niekto iný,
keď sme začali chodiť do čajovne, jeden múdru ujček nám povedal, ťe si budeme raz pripravovať čaje sami, a my mu nato že nie, čajovnňa je najlepšia :D .
Ale po tých troch rokoch sa na to pozerám tak, že si rád po vlastnej príprave(nie že by bola zlá) zajdem do obľúbenej čajovne. kde mi pripravia čajík,
a má to zas raz to magické kúzlo "ako to len spravil" že je ten čaj taký dobrý. :-)
samozrejme dobrá hudba. príjemené posedenie. a mnoho dobrých kamarádov.
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Freshlemon

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 43

Registrován: 24. 4. 2011 22:49

Příspěvek 2. 6. 2011 13:09

Re: Proč chodíte do čajoven?

Já hlavně zkoušet čaje, které neznám a taky přemýšlet. Mezi svými přáteli a známými jsem společenský, ale nikdy v životě jsem nepocítil potřebu začít se bavit s cizími lidmi. Proto jsem nejradši když zastihnu čajovnu skoro nebo úplně prázdnou a ještě radši jsem, když mě personál nechá hezky v klidu vychutnat čaj a "dumat" :-)
Obecně si myslím, že lidé moc mluví a málo přemýšlejí a hloubají, ale to bude asi mou flegmaticko-melancholickou povahou :)
<<

Laila

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 24. 3. 2011 17:41

Bydliště: Praha

Příspěvek 14. 6. 2011 17:27

Re: Proč chodíte do čajoven?

Ja hlavne kvuli kvalitni vode a prostredi :) Bouzel bez pratel to neni ono, takze ona to je spise takova kombinace vseho..
Vybrat si jednu.. hmm.. tezke :D
<<

preteq

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 15

Registrován: 18. 10. 2011 16:20

Příspěvek 18. 10. 2011 16:41

Re: Proč chodíte do čajoven?

Popovídat s kamarády, ochutnat čaje které doma nemám a já osobně tam velmi rád hraji deskové hry. Přijde mi to na ně ideální protředí.
<<

kerka

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 16. 12. 2011 20:05

Příspěvek 16. 12. 2011 20:55

Re: Proč chodíte do čajoven?

Já chodím do čajovny protože je to má práce. Takže u mě je spíš otázka, proč jsem si vybrala tuto práci? Protože mám obrovský dům, v něm fitko, ve kterém mám asi třicet cvičitelek ( téměř samé ženy). Po několika letech neúspěšné snahy zde rozjet kavárnu pro maminky s dětmi, se mi uvolnily prostory, které jsem potřebovala využít. Nabízelo se několik možností - hospoda, restaurace... Naštěstí mě napdla myšlenka otevřít čajovnu. Jestli to byl dobrý nápad z finančního hlediska se uvidí časem. Ale z hlediska pozitivního účinku na moji psychiku to byl ten nejlepší nápad. Jelikož všechny mé předchozí zkušenosti s čajem byly - pigy po ránu, měla jsem pocit, že jsem objevila nový svět. Před otevřením jsem přečetla vše, co se přečíst dalo. Celé fórum e- cajovny,knihy, články...Také jsem absolvovala zaškolení v čajovně v Lytomyšli, kde se se mnou podělil o zkušenosti místní čajmen - tímto mu ještě jednou díky. Pak nadešla fáze první objednávky a pak už objevování, zkoušení, pití litrů a litrů čaje, přípravu dýmek, vaření jídel... Načež po půl roce sladké dřiny, došlo k otevření. K dnešnímu dni uběhl od otevření měsíc a půl. Za tuto dobu jsem se do čajovny zamilovala. A to z několika důvodů. Čaj mě naprosto okouzlil. Jeho chůť, aroma, historie... Miluju zvuk bublající dýmky a vůni ovoněného tabáku. Ale hlavně mě nadchli lidi, kteří do čajovny chodí. Ve fitku denně zažívám hádky, pomlouvání, řešení problémů...a to se zaměstnanci i klienty. Do čajovny však chodí samí příjemní, milí, usměvaví človíčci. To je samé děkuji, prosím, vy to tady máte krásné... Všichni jsou milí, skromní, ohleduplní, a ač většina nejsou žádní odborníci, a nejvíc frčí babiččina zahrádka, tak jsem mezi těmito lidmi našla klid,mír a souznění. Takže proč chodím do čajovny? Protože je to láska mého života :-)
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 16. 12. 2011 21:28

Re: Proč chodíte do čajoven?

kerka píše:Já chodím do čajovny protože...


Moc hezky napsané, doufám, že Vám nadšení nic pokokazí, jsem jen rád za takovýto přístup majitelů/majitelek čajoven.

Jinak k tématu: poslední dobou chodím do čajovny obhlédnout novinky v krámě, zjistit novinky na web a prostě vypnout. Ale musím vychytat čas pro návštěvu, při plné čajovně studentů, a kouře z dýmky se to uvolnění nedaří tak dokonale nahodit...
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

desttro

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 13

Registrován: 29. 1. 2012 23:58

Příspěvek 30. 1. 2012 00:20

Re: Proč chodíte do čajoven?

Většinou na otřelé Rize nebo Tuareg a vodárnu s přátely či jinými stvořeními. Někde dostat kvalitní čaj je jako dostat cihlu zlata v parlamentu =)
Mám ve svém dosahu jen pár čajoven, kde jsem si jist, že dostanu přesně to co chci dostat. Většinou si nad čajem pochutnávám v klidém opojení či s lidmi, kteří čaj ocení v celé jeho kráse.
<<

Pardus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 17

Registrován: 8. 4. 2012 10:42

Bydliště: Brno

Příspěvek 17. 4. 2012 19:42

Re: Proč chodíte do čajoven?

Do čajovny hlavně kvůli prostředí. Je to příležitost vypnout a utéct před uspěchaným světem. Když se sejde dobré rozpoložení jak mé, tak i obsluhy, není nic krásnějšího. :)
Na usmířenou si dáme trochu čaje... :D
<<

Čajový Kameň

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 194

Registrován: 27. 10. 2012 19:40

Příspěvek 2. 11. 2012 20:18

Re: Proč chodíte do čajoven?

Kvôli vzorkám.
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 10. 3. 2013 20:40

Re: Proč chodíte do čajoven?

Za kamarády. Je tam příjemné prostředí, milá obsluha, skvělé dýmky. Po práci není nic lepšího než si dát čaj, vodnici a popovídat si s kamarády. :)
<<

emba

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 363

Registrován: 5. 2. 2013 18:32

Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek 14. 3. 2013 18:21

Re: Proč chodíte do čajoven?

Do čajoven chodím mimo jiné proto, že zde mohu vidět, jak se čaj připravuje a servíruje. Jsem čajomil-samouk, tak se v čajovnách inspiruji.
<<

pacatom

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 32

Registrován: 21. 11. 2010 12:14

Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek 7. 4. 2013 14:19

Re: Proč chodíte do čajoven?

Já zas tak do čajoven moc často nechodim(zdá se mi to předražené)to si radši čaj udělám doma.A když tam zavítám tak du za přáteli
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 8. 4. 2013 16:00

Re: Proč chodíte do čajoven?

pacatom píše:Já zas tak do čajoven moc často nechodim(zdá se mi to předražené)to si radši čaj udělám doma.A když tam zavítám tak du za přáteli

Predraženým by som to nenazýval.. je to služba tak isto ako reštika.. Tiež si ovela lacnejšie navaríš doma.

(pracujem v čajovni)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 4. 2013 16:55

Re: Proč chodíte do čajoven?

No je to jak kde a jak jaký čaj. Když do toho človek započítám obsluhu, nájem, nádobí, atd... tak je to primerene. Když si vezmu ze na alkoholu je min 200% a jediná prace s tím je to nalít... :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Lachtan

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 30

Registrován: 10. 5. 2015 12:47

Příspěvek 10. 5. 2015 13:16

Re: Proč chodíte do čajoven?

Proč chodím do čajovny... Nejdřív jsem tam začal chodit s přáteli, neboť jsou mezi nimi hlavně nepopíječi alkoholu a zároveň jsem mohl ochutnat nějaké různé čajíky, abych poznal, které chuťe jsou mi nejbližší a teď? Chodím tam nejčastěji sám a usednu do mého oblíbeného místa v rohu, nechám si přinést nějaké dobré listí, které si sám mohu připravit, u toho otevřít knížku (nebo lépe řečeno zapnout tlačítko na čtečce) a užít si klid v šerém koutě s hudbou, která neruší a příjemně plyne a je atmosferickým podkresem, dokonalé relaxace při konci pracovního týdne.

Zpět na Zkušenosti s čajovnami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz