Čo vám vadí pri pití čaju?

<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 8. 1. 2008 02:44

Čo vám vadí pri pití čaju?

Sú nejaké (viac či menej) zaužívané veci, ktoré vám pri pití čaju vadia? Napríklad v čajovni, s kamarátmi atď.

Mne napríklad vadia vonné tyčinky a podobné veci. Ľudí, čo si myslia, že bez x vonných nezmyslov sa čaj ani nedá piť. Pritom samotný čaj (napríklad rôzne jazmíny) krásne prevoní miestnosť, pričom jeho vôňa pri použití vonných vecí zaniká... Nie, že by som čaj pri nich nevypil, ale jednoducho mi tak nechutí...

Čo vy?
Socka?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2008 11:39

Re: Čo vám vadí pri pití čaju?

jaffar píše:Sú nejaké (viac či menej) zaužívané veci, ktoré vám pri pití čaju vadia? Napríklad v čajovni, s kamarátmi atď.

Mne napríklad vadia vonné tyčinky a podobné veci. Ľudí, čo si myslia, že bez x vonných nezmyslov sa čaj ani nedá piť. Pritom samotný čaj (napríklad rôzne jazmíny) krásne prevoní miestnosť, pričom jeho vôňa pri použití vonných vecí zaniká... Nie, že by som čaj pri nich nevypil, ale jednoducho mi tak nechutí...

Čo vy?


Vadí mi když mě někdo ruší, když je hlasitá a nepříjemná hudba, když vás otravuje personál a dalsí věci!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

egres

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 17

Registrován: 8. 1. 2008 01:42

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 8. 1. 2008 11:54

Hlasná a nevhodná hudba vie pekne pokaziť celý dojem a zážitok.
Potom ešte občas prídu nejaké skupinky okolo päť ľudí a sú hlučnejší ako celá krčma odvedľa. Už som si zvykol, že keď príde väčšia skupina, tak to sa potichu udržať nedá, ale práve včera som narazil na taku maličkú skupinu, ktorá pravdepodobne nevie čo je to rozprávať potichu a robili randál, že to až uši trhalo.
No a potom sú tu ešte vonné tyčinky, z ktorých mi je zle občas a bolí ma hlava, takže tie tiež veľmi nemusím, ale našťastie tie mám pocit sa veľmi nevyužívajú na miestach kam chodím.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2008 11:57

egres píše:Hlasná a nevhodná hudba vie pekne pokaziť celý dojem a zážitok.
Potom ešte občas prídu nejaké skupinky okolo päť ľudí a sú hlučnejší ako celá krčma odvedľa. Už som si zvykol, že keď príde väčšia skupina, tak to sa potichu udržať nedá, ale práve včera som narazil na taku maličkú skupinu, ktorá pravdepodobne nevie čo je to rozprávať potichu a robili randál, že to až uši trhalo.
No a potom sú tu ešte vonné tyčinky, z ktorých mi je zle občas a bolí ma hlava, takže tie tiež veľmi nemusím, ale našťastie tie mám pocit sa veľmi nevyužívajú na miestach kam chodím.


No to taky nesnáším ty hlasity skupinky co si mysli že jim vše patří, hlavne cizinci :(
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 8. 1. 2008 12:02

Dzin Tea Racer píše:No to taky nesnáším ty hlasity skupinky co si mysli že jim vše patří, hlavne cizinci :(

No v danom prípade hlavne platí - ľudia z bývalej školy, príde ich tam pár a bordel porovnateľný s mojím obľúbeným pajzlom so zapnutým jukeboxom :o
Socka?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2008 12:04

Taky nemusím permanentní telefonisty to do čajoven taky nepatří!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

egres

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 17

Registrován: 8. 1. 2008 01:42

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 8. 1. 2008 12:36

jaffar píše:
Dzin Tea Racer píše:No to taky nesnáším ty hlasity skupinky co si mysli že jim vše patří, hlavne cizinci :(

No v danom prípade hlavne platí - ľudia z bývalej školy, príde ich tam pár a bordel porovnateľný s mojím obľúbeným pajzlom so zapnutým jukeboxom :o

Hej, práve vyššie spomenutá skupinka boli náhodou tohoroční prváci z bývalej školy. Človek ich nemusel ani poznať ani počúvať. Proste sa to dozvedel, kedže ich bolo počuť široko-ďaľeko.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 8. 1. 2008 17:40

mě při pití čaje nevadí ani tyčky nikdy ani muzika nahlas ale vadí mi kdy žmě nikdo otravuje ruší nebo volá to nemám rád :--)
<<

hanssd

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 94

Registrován: 8. 1. 2008 09:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 8. 1. 2008 22:54

Skupinku mladych slecen, ktere resi sve dospivajici problemy :smile:
hanssd
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2008 23:07

hanssd píše:Skupinku mladych slecen, ktere resi sve dospivajici problemy :smile:

A píšou sms oběma rukama a přitom jen říkají ten je děsnej už mu nenpíšu :smile:
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

hanssd

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 94

Registrován: 8. 1. 2008 09:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 9. 1. 2008 11:51

:smile: :smile:
hanssd
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 9. 1. 2008 23:58

Vadí mi kouř vodních dýmek, ignorantská obsluha, laptopy, telefonisti a hlučné skupinky pubertáků :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 1. 2008 11:42

Bambi píše:Vadí mi kouř vodních dýmek, ignorantská obsluha, laptopy, telefonisti a hlučné skupinky pubertáků :)


Tak já jdu taky někdy do čajky s laptopem :-? ale to už se tak rok nestalo... potřebuju pracovat, ale nikoho tim neobtěžuji a mám vypnutej zvuk :-P
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 17. 1. 2008 11:27

Bambi píše:Vadí mi kouř vodních dýmek, ignorantská obsluha, laptopy, telefonisti a hlučné skupinky pubertáků :)


Me vadi ignorantska obsluha. Na hluk nejsem nejak citliva takze ho obycejne ignoruju pokud neni vylozene prehnany.

Asi te nepotesim, vis porc si chci koupit ten notebook? :))

(ano, je to protoze ze kdyz uz sedim treba 6 hodin v cajovne tak bych ten cas mohla i nejka vyuzit)
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 18. 1. 2008 18:36

v čajovně mi asi nejvíc vadí, když obsluha donese velkou konvičku a malou misku. tím člověka donutí čaj rychle vypít, jinak si ho přeluhuje.
vadí mi již zmíněné mladé slečny řešící své teen problémy. čajovny jsou "in" a spousta lidí si je plete s barem. jsem konzervativní, čajovna je pro mě místo klidu a nebo místo rozmluv o duchovnu a ne hospoda...
a ostatní problémy skousnu. pokud není okolí moc hlučné, tak se umím vypnout a když při příchodu vyhodnotím atmosféru jako nevhodnou, tak se otočím a vypadnu
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 19. 1. 2008 15:31

Vyslovene neznasam ked je v cajovni hluk. O telefonoch ani nehovorim :eek:
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 20. 1. 2008 00:26

Monishka píše:
Asi te nepotesim, vis porc si chci koupit ten notebook? :))

(ano, je to protoze ze kdyz uz sedim treba 6 hodin v cajovne tak bych ten cas mohla i nejka vyuzit)


no když si na tom nebudeš pouštět pokemony v činštině a smat se u toho jako blazen (jako Xiang) tak mi to neva ;)...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Pedro

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 30

Registrován: 2. 10. 2008 10:41

Příspěvek 26. 12. 2008 21:45

Musím se přidat k nepřátelům vonných tyčinek. Jednou jsem byl třeba v čajovně Chelsea v Parduvbicích a právě když jsem vychutnával jemnou vůni delikátního Oolongu tak mi obsluha 20cm od hlavy zapálila vonnou tyčku. Nadšený jsem nebyl :-)
A pak mi samozřejmě vadí různé hlučné elementy- co se čajoven týče tak je to již zmiňovaná hlasitá hudba a party hlučných teenagerů kterých bohužel poslední dobou dost přibývá
<<

anežka

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 14

Registrován: 2. 7. 2009 19:10

Bydliště: Praha

Příspěvek 3. 7. 2009 14:23

Nepřiměřený hluk mi taky vadí. Dál pomalá, neochotná, očajimnohonevědoucí a jinak problémová obsluha, čajový servis typu puerh v kyusu, slívátko z rýžového porcelánu a yixing šálky.. Přehnané vonné tyčky mi taky vadí, ale decentní Nag Champa se snese.

Dobrý nápad proti hluku je zavedení ´hlučného´. To se pak týn skupinky trochu utiší..
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 6. 9. 2009 12:32

...telefonujúci návštevnici,zlá hudba,nepríjemná obsluha...
..ale asi najviac ludia ktorí do čajovne nepatria,ktorí prídu na kokteil a na čaj neraz nadávajú priamo v čajovni čo je veľmi nepríjemné...

...vonné tyčinky..
to je otázka samotnej vôňe a nálady,ale prehnanosť vadí i mne..
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 6. 9. 2009 20:25

... ze musim tak casto na WC :wink: :D
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Balajko

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 27. 10. 2009 19:46

Bydliště: Trenčín

Příspěvek 30. 10. 2009 10:26

casto sa stava v cajovni ze pridu povacsine mladi ludia ktori chcu len vodnu fajku, na caj casto nadavaju a ten hluk a hlasity smiech ma naozaj privadza do sialenstva....cajovna je miestom kludu pokoja a nie nejaka krcma...vonne tycinky mi nejak extra nevadia ale
toto ano....
Pijeme čaj, aby sme zabudli na rámus tohto sveta.
Tchien I-cheng
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 30. 10. 2009 12:01

Balajko píše:casto sa stava v cajovni ze pridu povacsine mladi ludia ktori chcu len vodnu fajku, na caj casto nadavaju a ten hluk a hlasity smiech ma naozaj privadza do sialenstva....cajovna je miestom kludu pokoja a nie nejaka krcma...vonne tycinky mi nejak extra nevadia ale
toto ano....


Já nevím, možná bys byl překvapen, jak vypadají a hlavně vypadaly čajovny v Číně. Já jsem tam tedy nebyl, ale údajně to byl středobod života, hluk, diskuse...
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Balajko

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 27. 10. 2009 19:46

Bydliště: Trenčín

Příspěvek 30. 10. 2009 12:08

tomdo píše:
Balajko píše:casto sa stava v cajovni ze pridu povacsine mladi ludia ktori chcu len vodnu fajku, na caj casto nadavaju a ten hluk a hlasity smiech ma naozaj privadza do sialenstva....cajovna je miestom kludu pokoja a nie nejaka krcma...vonne tycinky mi nejak extra nevadia ale
toto ano....


Já nevím, možná bys byl překvapen, jak vypadají a hlavně vypadaly čajovny v Číně. Já jsem tam tedy nebyl, ale údajně to byl středobod života, hluk, diskuse...



ano je to pravda ale pre mna je cajovna miesto kde sa uvolnim odreagujem a hlavne si oddychnem od ruchu vonkajsieho sveta....v cajovni akoby sa cas spomalil....ale ten huronsky rehot teenagerov by vadil asi aj tebe..:-)
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 4. 12. 2009 18:07

Balajko píše:
tomdo píše:
Balajko píše:casto sa stava v cajovni ze pridu povacsine mladi ludia ktori chcu len vodnu fajku, na caj casto nadavaju a ten hluk a hlasity smiech ma naozaj privadza do sialenstva....cajovna je miestom kludu pokoja a nie nejaka krcma...vonne tycinky mi nejak extra nevadia ale
toto ano....


Já nevím, možná bys byl překvapen, jak vypadají a hlavně vypadaly čajovny v Číně. Já jsem tam tedy nebyl, ale údajně to byl středobod života, hluk, diskuse...



ano je to pravda ale pre mna je cajovna miesto kde sa uvolnim odreagujem a hlavne si oddychnem od ruchu vonkajsieho sveta....v cajovni akoby sa cas spomalil....ale ten huronsky rehot teenagerov by vadil asi aj tebe..:-)


nechcem diskriminovať.ani nikoho podceňovať či selektovať,ale čajovne sú drahý špáz ,ako pre zákazníkov tak i pre miteľov,je to životný štýl...
a tý koho životný štýl je iný,rýchly ,hlučný a rostopačný ,by mai navštíviť skôr bar...
čajovňa miesto pokoja a odpočinku,odtrhnutia sa od reality,už pri vstupe človek zmení vnímanie... 88;-)
a je smutné,pozerať sa na ludí ktorý si to nevšímajú.... a vrcholom sú ludia ktorí idú do čajovne za účelom kokteilu. s tým že nemajú radi čaj... :?
..minca má však aj druhú stranu ,sú aj ludia ktorí si cestu k čaju nenašli a presto majú readi čajovne.. kvôli atmosfére...
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
Další

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz