www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 22. 11. 2012 11:35

www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Provozovatel: Jan Sedláček
Město: Vyškov

Jedná se o nový e-shop. Založil jsem ho z lásky k čaji a jeho pití. Soustředíme se výhradně na kvalitní čaje, které nám osobně chutnají. Jde nám především o kvalitu a nikoliv kvantitu prodaných čajů. Jsme otevřeni vůči Vašim názorům a přáním. Na obchůdku neustále pracujeme a snažíme se dodávat průběžně další novinky. Neustále pracujeme na dalších fotografiích pro doplnění k jednotlivým produktům. Zejména se bude jednat o fotografie čajů již připravených k samotnému popíjení, aby byla patrná barva nálevu. Doplníme i informace k jednotlivým čajům. Není v našich silách vše udělat najednou. Prosíme o shovívavost.

vaše dotazy a návrhy či vylepšení můžete směřovat na e-mail: tea@e-shoptea.cz

Adresa shopíku je: http://www.e-shoptea.cz

Těšíme se na Vaši návštěvu a především komunikaci s vámi.

;;-)

20% SLEVA NA VYBRANÉ JAPONSKÉ ČAJE a ne jen na ně!

Dobrý den. Máme tu pro vás slevy na některé Japonské čaje. Vše najdete v sekcích "Čaje z Japonska" a "ZBOŽÍ V AKCI"

Na výběr je klasická Bancha i špičkové Gyokuro. Pro znalce a gurmány doporučujeme vynikající Senchu Okumidori.

http://www.e-shoptea.cz/tea-eu/eshop/25 ... ori-Sencha

Tento příspěvek je povolený od administratora jako poděkování za ceny, které jsme věnovali do soutěže o nejlepší fotku v "čajování"

Tímto ještě jednou moc děkujeme ;-)
Naposledy upravil HonzaS dne 4. 10. 2013 12:15, celkově upraveno 6
Čaj jako životní cesta.
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 1. 12. 2012 11:52

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Vzorky zdarma jsou milé, ale mě se osobně moc ten shop nelíbí :-/ měl jsem minule čas jen chvilku namrknout a už jsem se u pár věcí pozastavil. Postupné doplňování informací není moc šťastné řešení, když už se rozesílají adresy na stránky. Odpo sepíšu poznámky a pošlu na mail.
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 2. 12. 2012 21:50

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

cajovnicka.ic.cz píše:Vzorky zdarma jsou milé, ale mě se osobně moc ten shop nelíbí :-/ měl jsem minule čas jen chvilku namrknout a už jsem se u pár věcí pozastavil. Postupné doplňování informací není moc šťastné řešení, když už se rozesílají adresy na stránky. Odpo sepíšu poznámky a pošlu na mail.


Dobrý den. Dobrá i špatná zpráva je, že je vždy co zlepšovat :-) Čaje máme vynikající kvality a na tom stavíme ;-) Pěkný večer přeji
Čaj jako životní cesta.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 13. 12. 2012 18:26

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

HonzaS: Pár podnětů
a) U puerhů bych rád viděl i lístky
b) Bylo by fajn mít odděleně shu/sheng
c) "Čajové lístky ze starých divokých čajovníků v tomto čajovém koláči jsou hrubší a tvrdší. Proto je i chuť čaje silnější" - tady moc nevidím proč by z hrubších a tvrdších lístků plynula silnější chuť.
d) Rád bych viděl producenty u všech puerhů... Každopádně oceňuju, že to nejsou jenom věci, které člověk dá do Googlu a zjistí, že si obchodník přiráží 100% (teda bokem, od Bao Pu Xuan se dá sehnat Luo Shui Dong za nějakých 1400 za 400 gramů + dovozu; navíc se mi nezdá, že by Bangwai mělo stát nějak víc než Luo Shui Dong). Obecně mi ale přijde, že ty ceny puerhů (o zbytku čajů nemám přehled) jsou dost značné... Nicméně pokud ty čaje jsou dobré, proč ne.
e) Pokud ty sypané čaje jsou skladované v tom, v čem jsou focené, pak doporučuji firmu Lopatička a Motyčka - Pohřbívání čaje - budete je v tom případě brzy potřebovat :)

Celkově mi přijde ten obchod trochu nevyhraněný (je to obchod do obchoďáků/na vánoční trhy, nebo i pro lidi, co do čaje vidí?). Hlásáte čerstvost, ale máte tak široký sortiment, že nevěřím, že při novosti obchodu (no, ani jinak) se to nedá prodat/brzo to čerstvé nebude. Pak je web prošpikovanými různými "reklamami" jako z 90tých let (rodina co dělala 300 let čaj pro císaře... to zní jak od nějakého číňana); propagace Gaba jako odstraňovače rakoviny atd. Zkrátka a dobře - takhle stránka obchodu mi přijde jako variace na Oxalis. Na druhou stranu tam jsou náznaky, že se jedná o kvalitní zboží, ty čaje (aspoň puerhy) jsou popsané líp než u mizerných obchodů první kategorie atd.

Tedy bych dle webu nevyloučil, že můžete prodávat dobré čaje, ale taky mě to nepřesvědčuje. Tedy se provokativně zeptám - proč bych Vám měl věřit, že máte kvalitní čaje a že vás nějaký prostředník nenatáhnul? Jaké máte zkušenosti s čajem? Nějak mi přijde, že se opravdu dobře orientovat v tolika druzích čaje ani nejde...

A ještě jeden provokativní dotaz - co váš obchod přináší nového, proč bych si tam měl něco koupit? Nějak mám dojem, že je obchodů s čajem až moc, vede to k nedobrým třenicím mezi lidmi atd. A přijde mi, že člověk musí být borec a jet do Číny a úžeji se specializovat na typ čaje (typ Chawangshop), nebo mít pěknou nabídku a velmi nízké přirážky (typ slavnecaje), aby se uplatnil.

Neberte moje rýpání negativně... skrz vypořádání se s rýpaly člověk prokáže svou erudici :)
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 16. 12. 2012 22:13

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Pyroh píše:HonzaS: Pár podnětů
a) U puerhů bych rád viděl i lístky
b) Bylo by fajn mít odděleně shu/sheng
c) "Čajové lístky ze starých divokých čajovníků v tomto čajovém koláči jsou hrubší a tvrdší. Proto je i chuť čaje silnější" - tady moc nevidím proč by z hrubších a tvrdších lístků plynula silnější chuť.
d) Rád bych viděl producenty u všech puerhů... Každopádně oceňuju, že to nejsou jenom věci, které člověk dá do Googlu a zjistí, že si obchodník přiráží 100% (teda bokem, od Bao Pu Xuan se dá sehnat Luo Shui Dong za nějakých 1400 za 400 gramů + dovozu; navíc se mi nezdá, že by Bangwai mělo stát nějak víc než Luo Shui Dong). Obecně mi ale přijde, že ty ceny puerhů (o zbytku čajů nemám přehled) jsou dost značné... Nicméně pokud ty čaje jsou dobré, proč ne.
e) Pokud ty sypané čaje jsou skladované v tom, v čem jsou focené, pak doporučuji firmu Lopatička a Motyčka - Pohřbívání čaje - budete je v tom případě brzy potřebovat :)

Celkově mi přijde ten obchod trochu nevyhraněný (je to obchod do obchoďáků/na vánoční trhy, nebo i pro lidi, co do čaje vidí?). Hlásáte čerstvost, ale máte tak široký sortiment, že nevěřím, že při novosti obchodu (no, ani jinak) se to nedá prodat/brzo to čerstvé nebude. Pak je web prošpikovanými různými "reklamami" jako z 90tých let (rodina co dělala 300 let čaj pro císaře... to zní jak od nějakého číňana); propagace Gaba jako odstraňovače rakoviny atd. Zkrátka a dobře - takhle stránka obchodu mi přijde jako variace na Oxalis. Na druhou stranu tam jsou náznaky, že se jedná o kvalitní zboží, ty čaje (aspoň puerhy) jsou popsané líp než u mizerných obchodů první kategorie atd.

Tedy bych dle webu nevyloučil, že můžete prodávat dobré čaje, ale taky mě to nepřesvědčuje. Tedy se provokativně zeptám - proč bych Vám měl věřit, že máte kvalitní čaje a že vás nějaký prostředník nenatáhnul? Jaké máte zkušenosti s čajem? Nějak mi přijde, že se opravdu dobře orientovat v tolika druzích čaje ani nejde...

A ještě jeden provokativní dotaz - co váš obchod přináší nového, proč bych si tam měl něco koupit? Nějak mám dojem, že je obchodů s čajem až moc, vede to k nedobrým třenicím mezi lidmi atd. A přijde mi, že člověk musí být borec a jet do Číny a úžeji se specializovat na typ čaje (typ Chawangshop), nebo mít pěknou nabídku a velmi nízké přirážky (typ slavnecaje), aby se uplatnil.

Neberte moje rýpání negativně... skrz vypořádání se s rýpaly člověk prokáže svou erudici :)




Dobrý večer.

Ať už napíši cokoliv stejně mi věřit nemusíte a zřejmě ani nebudete, takže Vám zbývá jediná možnost a to je nějaký čajík si objednat. Pak poznáte, že je kvalitní a skladovaný tak jak se sluší na kvalitní čaj. Žádný prostředník nás nenatáhnul, jelikož čaje od žádného prostředníka nebereme. Srovnávat čaje s jinými prodejci není moudré pokud jste od nás ještě nic neochutnal. Nemyslíte? ;-)

Hezký večer přejeme
Čaj jako životní cesta.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 16. 12. 2012 22:41

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Je jasné, že vám nemusím věřit, ale nevím, proč bych na druhou stranu nemohl.

No jo, zbývá objednat... ale peněz a času je vždycky málo. A proč bych měl riskovat peníze i čas kvůli něčemu, co nemusí být uspokojivé? Kvůli téhle otázce jsem se ptal na "motivační dopis", proč jste zajímavý obchod a proč se u vás vyplatí nakoupit.

Srovnávat čaje bez ochutnání samozřejmě není perfektní, když by se tu čaje zhmotnily a já je mohl ochutnat, mohl bych se vyjádřit kvalifikovaněji. Na druhou stranu je tu nemám a s určitým přehledem o cenách různých oblastí/producentů se dá získat určité podezření.

Taky netvrdím, že vás někdo natáhnul, nebo že prodáváte mizerný čaj - jen se ptám...
JT

EDIT: Dodatek:
Neberete od prostředníka, ale píšete, že máte jako dodavatele Čajovnu dobrých L'udí. Obávám se, že to není úplně nákup u zdroje ;) Navíc to vypadá, že máte v podstatě od nich převzatý sortiment i strukturu obchodu. To už můžete rovnou říct, že jste pobočka ČDL'. Zase je ale pozitivní, že s nimi máte zarovnané ceny.

Jinak by mě zajímalo, co je třeba myšleno koláčem "Gushu Naka Banzhang" - ten popis na webu ČDL' je dost divný. Protože Banzhang a Naka jsou dvě různé oblasti s dost různými cenami. Jsou sice od sebe nějakých 30-40 km, ale to už je poměrně dost. Hlavně to ale vypadá, že ČDL' moc nemá tucha o daných čajových oblastech, tj. asi ani oni si to úplně nezařídili po svém, že by si to projezdili a napili.

Taky mi přijde, že trochu pletou Banzhang továrnu a Banzhang oblast (taky se mi trochu nezdá, že by někdo z Banzhang materiálu dělal shu - proč?).
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 17. 12. 2012 12:57

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Pyroh píše:HonzaS: Pár podnětů

Celkově mi přijde ten obchod trochu nevyhraněný (je to obchod do obchoďáků/na vánoční trhy, …


Tak nejak by se dal priblizne definovat dojem. Jako web vytvoreny z lasky k caji, to jeste beru, ale jako seriozni cesta k ziskani znalcu (ti oceni napr. cerstvost tam, kde opravdu je) jako zakazniku je to docela tristni pripad toho, jak by to nemelo vypadat. A nezachrani to ani pouziti osoby pana Thomy s tymem ve funkci prizvane autority. Cast stranek vykazuje znamky profesionality a dalsi cast diletantstvi (chybejici popisy caju, nahle se vyskytujici gramaticke hrubky, pro laiky stvorene reklamni slogany …) – zacinajici obchod slibuje soucasne cerstvost caju a tomu neodpovidajici sortiment, tedy nesoulad mezi tim kolik by se muselo caje prodat, aby byl naplnen slib stale cerstvosti.
Asi tak, ne ze by se nedal ocekavat obchodni uspech e-obchodu, ale o sve misto na trhu nebo spis mezi znalci caju bude nuset jeste poradne zabojovat.
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 17. 12. 2012 13:51

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

peer píše:
Pyroh píše:HonzaS: Pár podnětů

Celkově mi přijde ten obchod trochu nevyhraněný (je to obchod do obchoďáků/na vánoční trhy, …


Tak nejak by se dal priblizne definovat dojem. Jako web vytvoreny z lasky k caji, to jeste beru, ale jako seriozni cesta k ziskani znalcu (ti oceni napr. cerstvost tam, kde opravdu je) jako zakazniku je to docela tristni pripad toho, jak by to nemelo vypadat. A nezachrani to ani pouziti osoby pana Thomy s tymem ve funkci prizvane autority. Cast stranek vykazuje znamky profesionality a dalsi cast diletantstvi (chybejici popisy caju, nahle se vyskytujici gramaticke hrubky, pro laiky stvorene reklamni slogany …) – zacinajici obchod slibuje soucasne cerstvost caju a tomu neodpovidajici sortiment, tedy nesoulad mezi tim kolik by se muselo caje prodat, aby byl naplnen slib stale cerstvosti.
Asi tak, ne ze by se nedal ocekavat obchodni uspech e-obchodu, ale o sve misto na trhu nebo spis mezi znalci caju bude nuset jeste poradne zabojovat.



O některých nedostatcích a chybách víme a pracujeme na jejich odstranění. Teď v předvánočním období, kdy je nejvíc práce a objednávek se obávám, že to nestihneme do konce roku. Děkujeme za kritiku a názory, ale v mnoha věcech si dovolím s Vámi nesouhlasit. Zboží čerstvé je jelikož nemáme velké skladové zásoby, aby jsme čerstvost zaručili. Některé nesrovnalosti ať už u nás či na webu čdľ mohou být způsobeny prací webmastera a nejsou způsobeny neznalostí ať už mojí nebo pana Ondejčíka. On je i dovozcem a má toho odpito až až to Vás můžu ujistit. Jinak každý projekt, který začíná má svoje porodní bolesti a mouchy. Upozorňuji nepatří mezi ně nízká kvalita čaje. Myslím, že ani pan Thoma by nechtěl reklamu na e-shopu s nekvalitním čajem a asi by nám nedal svoje svolení pracovat s jeho jménem.

Přeji Vám krásné svátky vánoční a mnoho chutných doušků toho nejvybranějšího čaje.

Ještě jednou díky.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Sedláček
Čaj jako životní cesta.
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 11. 3. 2013 11:47

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

HonzaS píše:Dobrý večer.
Ať už napíši cokoliv stejně mi věřit nemusíte a zřejmě ani nebudete, takže Vám zbývá jediná možnost a to je nějaký čajík si objednat. Pak poznáte, že je kvalitní a skladovaný tak jak se sluší na kvalitní čaj. Žádný prostředník nás nenatáhnul, jelikož čaje od žádného prostředníka nebereme. Srovnávat čaje s jinými prodejci není moudré pokud jste od nás ještě nic neochutnal. Nemyslíte? ;-)

Hezký večer přejeme


Trošku s rýpnem aj ja.. to s tým prostredníkom mi príde ako veľká nepravda, keďže jak pozerám tak pozerám, tak skoro celá vaša ponuka je totožná s ponukou čajovne dobrých ľudí. Tým pádom akákoľvek kritika čo som vzniesol ku nim sa vzťahuje aj na vás. http://www.e-shoptea.cz/tea-eu/eshop/8-1-Caje-z-Taiwanu/0/5/2-Gaba-Imperial-Vysokohorsky-caj-z-pohori-Alishan Ako príklad uvediem označovať čaj GABA ako imperial...
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 11. 3. 2013 14:40

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Gwynnbleid píše:
HonzaS píše:Dobrý večer.
Ať už napíši cokoliv stejně mi věřit nemusíte a zřejmě ani nebudete, takže Vám zbývá jediná možnost a to je nějaký čajík si objednat. Pak poznáte, že je kvalitní a skladovaný tak jak se sluší na kvalitní čaj. Žádný prostředník nás nenatáhnul, jelikož čaje od žádného prostředníka nebereme. Srovnávat čaje s jinými prodejci není moudré pokud jste od nás ještě nic neochutnal. Nemyslíte? ;-)

Hezký večer přejeme


Trošku s rýpnem aj ja.. to s tým prostredníkom mi príde ako veľká nepravda, keďže jak pozerám tak pozerám, tak skoro celá vaša ponuka je totožná s ponukou čajovne dobrých ľudí. Tým pádom akákoľvek kritika čo som vzniesol ku nim sa vzťahuje aj na vás. http://www.e-shoptea.cz/tea-eu/eshop/8-1-Caje-z-Taiwanu/0/5/2-Gaba-Imperial-Vysokohorsky-caj-z-pohori-Alishan Ako príklad uvediem označovať čaj GABA ako imperial...



Dobrý den.

Nedovolil bych si tu ani jinde lhát a šířit nepravdy. Manželé Ondejčíkovi jsou přímí dovozci čajů. Nedovážejí čaje lodí, ale výhradně letecky tudíž čaje vozí poměrně čerstvější jak většina jejich konkurence. Věnují se tomu již něco kolem 20let a mají vybudované velmi dobré vztahy přímo z producenty čaje. Mají přístup na jejich plantáže a dokonce se mohou zůčastnit i přímo zpracování a výroby čaje. Mají v těchto zemích jako je Čína, Japonsko, Taiwan, Nepál ... dveře všude otevřené a to díky známostem, které si v těchto zemích vybudovali za ta léta co čaje vozí. Pochybuji, že bych se někdy dostal tam kam se dostanou oni a i kdyby trvalo by to léta než bych si získal přízeň tamních lidí. Čaje vozí přímo od zdroje tudíž nejsou žádní prostředníci, ale přímý dovozci a to si myslím je velký rozdíl. Nevím o co tu přesně jde, ale ceny máme srovnané tudíž nás nikdo nenatahuje a vás zákazníky také ne a pochybuji, že bych byl schopen takto výhodně čaje stejné kvality dovážet přímo já. Kdyby jsme měli na e-shopu ceny vyšší jak v ČJDĽ tak Vaše připomínky plně chápu.
Aby jste na obchodu s čajem vydělal jmění musíte dojít k tamnímu prodejci,producentovi, výrobci... a říct "dejte mi ten nejlevnější čaj trochu lepší kvality" jedině tak se dá nasadit veliká marže a vyděláte balík. Touto cestou Ondejčíkovi nejdou. Chtějí vždy prvotřídní kvalitu a pak si je tam i úplně jinak každý považuje. To mi věřte. Krom toho si dovolím tvrdit, že manželé Ondejčíkovi patří na Slovensku ( a nejen tam) mezi absolutní špičku v tomto oboru. Jsou uznávaní po celé Evropě jako šiřitelé a propagátoři čajové kultury a nejen čajové, ale i ve světě Bonsají jsou opravdu pojem. Proto jsme si je vybrali i jako dodavatele čaje. Co řeknou to platí a to už dnes funguje málo kde.

To je asi absolutně vyčerpávající komentář s mojí strany.

Hezký den přeji všem milovníkům čaje mezi , které jistě patříte i Vy.

S pozdravem

Sedláček
Čaj jako životní cesta.
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 11. 3. 2013 15:36

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

No v tomto prípade sú oni prostredník pre vás nie? :-) Som detajlista :-D ale proti tomu, že od nich máte čaje nemôžem absolútne nič namietať. Čaje majú väčšinou dobré o tom sa nehádam.
Viac by som sa hádal to s tou špičkou v obore.. Povedal by som skôr mediálne najznámejší. V mnohých reláciach a videách (mnohé z nich som aj komentoval) bolo hlavne o pu erhy povedaných veľmi veľa poloprávd, alebo vyslovene bludov (zamienanie sheng a shu a podobne).. V skoro každom mediálnom priestore čo dostanú sa venujú: a) snahe ukázať čo najviac vecí z ponuky b) populárnym mýtom a rozprávkam c) čajom na chudnutie
V žiadnom prípade sa nechcem vedomostne vyvyšovať, moje vedomosti sú stále veľmi malé.. Ale práve vďaka tomuto vystupovaniu ich nemôžem považovať za serióznu čajovú autoritu.. A pokiaľ viem, tak v tomto názore nie som na Slovensku sám..

Na záver pre fellow čajovníkov: Nenechajte sa prosím odradiť mojim pindaním :-D Určite čaje vyskúšajte (na ktoré som aj tak nepovedal nič). To je podla mňa najlepšia cesta ako spoznávať čaj, bez ohľadom na to či rozprávky okolo obľubujete alebo nie :-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 11. 3. 2013 16:01

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Gwynnbleid píše:
Viac by som sa hádal to s tou špičkou v obore.. Povedal by som skôr mediálne najznámejší. V mnohých reláciach a videách (mnohé z nich som aj komentoval) bolo hlavne o pu erhy povedaných veľmi veľa poloprávd, alebo vyslovene bludov (zamienanie sheng a shu a podobne).. V skoro každom mediálnom priestore čo dostanú sa venujú: a) snahe ukázať čo najviac vecí z ponuky b) populárnym mýtom a rozprávkam c) čajom na chudnutie
V žiadnom prípade sa nechcem vedomostne vyvyšovať, moje vedomosti sú stále veľmi malé.. Ale práve vďaka tomuto vystupovaniu ich nemôžem považovať za serióznu čajovú autoritu.. A pokiaľ viem, tak v tomto názore nie som na Slovensku sám..

tak je pod toto sa v klude podpisem, tiez niesom ziadny cajovy majster ale kolko krat som v ich videach videl zaciatocnicke chyby, rozhodne ani na mna neposobia dojmom profesionalov za akych sa prezentuju
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 11. 3. 2013 17:02

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Jamo píše:
Gwynnbleid píše:
Viac by som sa hádal to s tou špičkou v obore.. Povedal by som skôr mediálne najznámejší. V mnohých reláciach a videách (mnohé z nich som aj komentoval) bolo hlavne o pu erhy povedaných veľmi veľa poloprávd, alebo vyslovene bludov (zamienanie sheng a shu a podobne).. V skoro každom mediálnom priestore čo dostanú sa venujú: a) snahe ukázať čo najviac vecí z ponuky b) populárnym mýtom a rozprávkam c) čajom na chudnutie
V žiadnom prípade sa nechcem vedomostne vyvyšovať, moje vedomosti sú stále veľmi malé.. Ale práve vďaka tomuto vystupovaniu ich nemôžem považovať za serióznu čajovú autoritu.. A pokiaľ viem, tak v tomto názore nie som na Slovensku sám..

tak je pod toto sa v klude podpisem, tiez niesom ziadny cajovy majster ale kolko krat som v ich videach videl zaciatocnicke chyby, rozhodne ani na mna neposobia dojmom profesionalov za akych sa prezentuju


Nikdo není bez chyb a i oni jistě nejsou dokonalý, ale mě zajímají čaje a na hledání chyb nemám čas ať už mluvíme o nich nebo o někom jiném. Nic a nikdo není naprosto dokonalý. :)
Čaj jako životní cesta.
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 11. 3. 2013 17:09

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Proto jsme si je vybrali i jako dodavatele čaje. Co řeknou to platí a to už dnes funguje málo kde.


Fakt nerád chytám ľudí za slovíčka, ale toto si to úplne pýta.

Ak chcete naozaj dobrú radu na začiatok, tak nechoďte cestou rozprávok, ale cestou diskusie a otvorenosti. Tí čo sa vyznajú to ocenia (ak teda samozrejme nechcete ísť cestou predaja ezoterickým tetám v stredných rokoch)
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 11. 3. 2013 17:27

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Gwynnbleid píše:
Proto jsme si je vybrali i jako dodavatele čaje. Co řeknou to platí a to už dnes funguje málo kde.


Fakt nerád chytám ľudí za slovíčka, ale toto si to úplne pýta.

Ak chcete naozaj dobrú radu na začiatok, tak nechoďte cestou rozprávok, ale cestou diskusie a otvorenosti. Tí čo sa vyznajú to ocenia (ak teda samozrejme nechcete ísť cestou predaja ezoterickým tetám v stredných rokoch)



Někdo otevře klasický kamenný obchod a má určitou výzdobu dejme tomu např. strohou a věcnou, jednobarevnou. Někdo jiný otevře obchod ze stejným zbožím a má vše barevné, hravé, poetické. Tak asi tak :) Diskusi mám rád to není problém. Nevylučuje se to. :-) Otevřenost je základ a komunikace též.
Náš shopík nemá jistě konečnou podobu a bude se i nadále vyvíjet. Nějak člověk začít musí a dále se začne ubírat vlivem vnějších vlivů a zkušeností určitým směrem tak jak všechno v životě. Chce to jen čas a trpělivost a spoustu hodin práce :)
Čaj jako životní cesta.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 11. 3. 2013 17:46

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Nikdo není bez chyb a i oni jistě nejsou dokonalý, ale mě zajímají čaje a na hledání chyb nemám čas ať už mluvíme o nich nebo o někom jiném. Nic a nikdo není naprosto dokonalý. :)[/quote]
dokonalost ani zdaleka nehladam ale na kameru zamienat sheng a shu pu erh je prosim pekne zaciatocnicka chyba, ktoru len tak skusenejsi cajomil spravit nemal, nieto este niekto kto sa prezentuje z tolko rocnymi skusenostami :|
vytvara to urcitu protichodnost nieco podobne ako, ked sa biolog sekne v rozdeleni na prokaryoticke a eukaryticke bunky, kazdi amatersky biolog bude krutit hlavou (pardon za priklad biologia mi je blizka :-? ), je to takmer nemyslitelne spravit takuto chybu a hlavne pri prezentacii svojej prace
ono to potom vrha tien pochybnosti a myslim, ale nechcem sa v tom dalej vrtat, len by to zbytocne vyrilo hladinu :-) .
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 11. 3. 2013 18:05

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Jamo píše:Nikdo není bez chyb a i oni jistě nejsou dokonalý, ale mě zajímají čaje a na hledání chyb nemám čas ať už mluvíme o nich nebo o někom jiném. Nic a nikdo není naprosto dokonalý. :)

dokonalost ani zdaleka nehladam ale na kameru zamienat sheng a shu pu erh je prosim pekne zaciatocnicka chyba, ktoru len tak skusenejsi cajomil spravit nemal, nieto este niekto kto sa prezentuje z tolko rocnymi skusenostami :|
vytvara to urcitu protichodnost nieco podobne ako, ked sa biolog sekne v rozdeleni na prokaryoticke a eukaryticke bunky, kazdi amatersky biolog bude krutit hlavou (pardon za priklad biologia mi je blizka :-? ), je to takmer nemyslitelne spravit takuto chybu a hlavne pri prezentacii svojej prace
ono to potom vrha tien pochybnosti a myslim, ale nechcem sa v tom dalej vrtat, len by to zbytocne vyrilo hladinu :-) .[/quote]

Tak to je opravdu velká chyba. Možná se jen přeřekli nebo já nevím těžko říct. Neviděl jsem to. Pokud by to tak bylo tak je to opravdu "trestuhodné" pochybení :--)
Čaj jako životní cesta.
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 11. 3. 2013 19:17

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Jamo a Gwinbleid nemam co dodat vystihli ste aj moj nazor. Mna trochu prekvapuje tvrdenie "Nikdo není bez chyb a i oni jistě nejsou dokonalý, ale mě zajímají čaje a na hledání chyb nemám čas ať už mluvíme o nich nebo o někom jiném." Je sice pravda ze nikto nie je bez chyb ale to ze na hladanie chyb nemam cas tak to pardon. Ak clovek okolo seba pocuje akykolvek blud ma dat nalezite najavo ze sa o blud jedna duplom zamienanie sheng a shu co je naozaj amaterska chyba. Ak tolerujeme bludy okolo seba je to takmer rovnake ako s nimi suhlasit. Ked to trochu zdramatizujem, mlciace vacsiny mozu za vela katastrof ak sa pozrieme do historie. Malo by byt preto psou povinnostou kazdeho cajomila upozornovat na kazdy blud ktory niekde preukazatelne najde, tak ako je psou povinnostou kazdeho cloveka ktoremu na niecom zalezi robit to tak aj inde.
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 11. 3. 2013 20:15

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Inhereth66 píše:Jamo a Gwinbleid nemam co dodat vystihli ste aj moj nazor. Mna trochu prekvapuje tvrdenie "Nikdo není bez chyb a i oni jistě nejsou dokonalý, ale mě zajímají čaje a na hledání chyb nemám čas ať už mluvíme o nich nebo o někom jiném." Je sice pravda ze nikto nie je bez chyb ale to ze na hladanie chyb nemam cas tak to pardon. Ak clovek okolo seba pocuje akykolvek blud ma dat nalezite najavo ze sa o blud jedna duplom zamienanie sheng a shu co je naozaj amaterska chyba. Ak tolerujeme bludy okolo seba je to takmer rovnake ako s nimi suhlasit. Ked to trochu zdramatizujem, mlciace vacsiny mozu za vela katastrof ak sa pozrieme do historie. Malo by byt preto psou povinnostou kazdeho cajomila upozornovat na kazdy blud ktory niekde preukazatelne najde, tak ako je psou povinnostou kazdeho cloveka ktoremu na niecom zalezi robit to tak aj inde.


Tak to jistě souhlasím. O tom pueru tu byla zmínka až po mě větě, která rozpoutala tolik diskusí a k pueru se tedy vůbec nevztahovala. Spíše byla myšlena, že hledat maličkosti není taky úplně ok. Kdo chce psa být hůl si vždycky najde - jak pravý přísloví. Na ten Puer jsem reagoval jinak viz. výše. Není fér takto vytrhávat věty s kontextu a navíc kdo všechno tuhle jednu jejich mýlku slyšel? Vy všichni, nebo jen jeden z vás? Pokud se spletli tak to určitě není úplně v pořádku, ale na stranu druhou kdoví jak to bylo. Nechci se nikoho zastávat ani nikoho soudit na základě jednoho tvrzení. Pokud existuje záznam s touto jejich mýlkou někde na netu tak sem s ním :-)
Čaj jako životní cesta.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 11. 3. 2013 21:12

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Diskuze mě zaujala a to z obou protistran.
Není fér si utvářet názor na obchodníka na základě diskuze bez vlastní zkušenosti. Co tedy s tím? Mám ony Ondejkovi zavrhnout, protože jsou zde tři proti a jen jeden pro? Bylo by to jistě lehké, ale nefér. Již kolikrát jsem se v životě spálil na základě přejmutí cizího neověřeného názoru.

Našel jsem si na youtubu jejich video: Čajovňa dobrých ľudí - Čaje na očistu a štíhlu postavu. Externí odkazy podléhají schválení, nechť sám Dzin rozhodne zda ho sem dát nebo ne.
http://www.youtube.com/watch?v=5dFqcVUIOg0

Pokud vyjdu z toho, že jsou to dvacetiletí odborníci na čaj, tak myslím, že pod pojmem odborník chápu něco jiného než jsou oni.

1)přijde mi zcestné prezentovat oolongy primárně jako čaje na hubnutí - ale to je spíše subjektivní názor.
2) 01:05 - složení čajového listu, je technologií, kterou se vyrábí oolong tak posilněné, že dokáže odbourat tuky, očistit (pečeň? - co to asi slovensky je, játra?), celkově očistit tělo, snižuje cholesterol, dávácelkově tělo do pořádku. Této větě vůbec nerozumím, co s ní chtějí říci. Výroba posiluje složení čaje? Nerozumím tomu - maximálně se mění jedny látky na jiné. Všechny pozitivní efekty, které zmiňují se předpokládají, ale nejsou prokázané - takováto tvrzení osobně beru jako komerční balast pro naivní a ovlivnitelné zákazníky.
3) 01:29 je to čaj na půl cesty mezi zeleným a černým čajem. Má vlastnosti zeleného čaje, tzn. zachovává si všechny jeho léčivé vlastnosti a chutná jako čaj červený. Nesouhlasím. Zpracováním mpžná na půli cesty je, jakožto čaj částečně oxidovaný. Od odborníků na čaj bych očekával přesnější vyjádření a to červené čaje. hloupost je, že si zachovává všechny léčivé vlastnosti. Ony zdravé látky (čajové polyfenoly apod.) jsou právě oxidací ničeny, takže oolong není léčivý stejně jako zelený čaj. Pokud je oxidován ze 40% měl by mít o 40% méně "zdravých" látek. Bohužel, které a jak rychle se určité látky v čaji oxidují jsem nenašel, myslím si ale, že můj předpoklad není zcela mylný.
4) 02:30 - oolongy které rostou v hlubokých skalách jsou více fermentované. BLBOST. Nevím jaká je spojistost mezi hloubkou údolí a mírou oxidace. Olongy se oxidují, nikoliv fermantují - toto je opravdu hloupost na entoua základní chyba v terminologii.
5) cca 04:00 - čistě subjektivní výtka - jako hlavní chuť oolongů popisují dýmovost - ja nevím, ale já jsem v oolonzích nikdy dýmovost necítil a proto ji rozhodně nepovažuji za hlavní chuť.
6) 05:00 popisují, že čaj GABA se dá sehnat pouze u výrobců - dokonce prý ani v Taipeji není k dostání. Buď jsem zaspal dobu nebo nevím, ale cca poslední 2 roky se s obchodem s čajem GABA roztrhl pytel, takže jestli ho oni objevili v lednu 2013, tak je to dost pozdě.
7) 07:00 popisují, že odtučňovací kůra se má skládat z popíjení čaje a mírné diety - ono je pak otázka, pokud jsem vůbec zhubli, zda to bylo díky čaji nebo dietě, že?
8) 08:00 kdybych byl hnidopich tak do videa o čajích na hubnutí nezařadím kustovnici jako nečajový produkt
9) 09:30 hovoří o theinu, vhodnější by ale bylo povídat o kofeinu
10) 10.30 zajímavý je názor na odtučňovací kůru ze slabého čaje pro dneční tlustou mládež :D
11) 11:45 nr zcelasouhlasím s názorem, že čím je oolong míň fermentovaný, tím se zalívá chladnější vodou. Opět špatná terminologie. Zastávám názor opačný, tj. čím kvalitnější čaj tím tzeplejší voda, obecně řečeno (samozřejmě se nevztahuje na japonce apod.) Chladnější voda pouze zakrývá nedostatky čaje. U japonců zase dopručují nejchladnější vodu 60, dle mě se ale určití japonci připravují i 40tkou.

Omlouvám se za chyby, psáno v časovém presu abych si udělal nestranný názor na dikutované prodejce (na základě jednoho videa, na víc nemám čas).

Musím řící, že mě nepřesvědčili. Pokud odborník zabývající se čajem 20 let stále chybně užívá pojmy jako fermentace, tak to pro mě není žádný odborník. Věřím i tedy tomu, že mohli zaměnit shu a sheng. Celé video na mě působilo spíše jako donějakého pořadu pro "módní vlnu ezo lidí" než jako slušné video o čaji.

LL
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 3. 2013 22:10

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Odkaz necháme, je to docela zábavné. :-)
Opravdu, pletou si základní pojmy a vice méně souhlasím s přispevkem co je nademnou. Jsou tam základní chyby jak v prezentaci čajů, tak k ůčelu, vyroba a pojmenovaní :-) Ne každy kdo má fotky v čajové plantáži je odborník.
Nic méně to neznamená že nemaji kvalitní čaje. Ale já bych si od člověka co prodává auto značky porsche s tím že je určeno primárně na tahání dříví z lesa asi nekoupil. Tím spiš kdyby mi rekli že se vyrábí tak že je vyrábeno poloručně, aby šetřilo zdravotní stav dělníků.
Prostě to je komerční šot, který nemá hlavu ani patu. Znovu opakuji, ale možná mají i dobré čaje. Ten kdo je prodává nemusí byt odborník. Ale tuhle reportáž měl nekdo se základní znalostí o čajích aspon trochu upravit.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 11. 3. 2013 22:16

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Dzin Tea Racer píše:Odkaz necháme, je to docela zábavné. :-)
Opravdu, pletou si základní pojmy a vice méně souhlasím s přispevkem co je nademnou. Jsou tam základní chyby jak v prezentaci čajů, tak k ůčelu, vyroba a pojmenovaní :-) Ne každy kdo má fotky v čajové plantáži je odborník.
Nic méně to neznamená že nemaji kvalitní čaje. Ale já bych si od člověka co prodává auto značky porsche s tím že je určeno primárně na tahání dříví z lesa asi nekoupil. Tím spiš kdyby mi rekli že se vyrábí tak že je vyrábeno poloručně, aby šetřilo zdravotní stav dělníků.
Prostě to je komerční šot, který nemá hlavu ani patu. Znovu opakuji, ale možná mají i dobré čaje. Ten kdo je prodává nemusí byt odborník. Ale tuhle reportáž měl nekdo se základní znalostí o čajích aspon trochu upravit.



Podle mě se to tu zbytečně pitvá :smile: Je to reportáž pro širokou veřejnost a ne pro čajové odborníky ;-) Samozřejmě si dělají i reklamu a pevně věřím, že by si ji každý z vás na jejich místě dělal taky :.)
Čaj jako životní cesta.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 3. 2013 22:31

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Reklama je jedna věc, ale tohle se dá brát jako klamavá reklama, ne? Opravdu je tam tolik lží ( nevědomostí ) že to opravdu bije do očí a uší. Nemám rád podnikatele že kvuli prodeji - reklamě, klamou nevědomou veřejnost.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 11. 3. 2013 22:52

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

Dzin Tea Racer píše:Reklama je jedna věc, ale tohle se dá brát jako klamavá reklama, ne? Opravdu je tam tolik lží ( nevědomostí ) že to opravdu bije do očí a uší. Nemám rád podnikatele že kvuli prodeji - reklamě, klamou nevědomou veřejnost.


Do jisté míry máš pravdu. Není to fér. Ono je to těžké. Například účinky některých čajů a i bylinek nejsou vědecky prokázány, takže v podstatě se dá tvrdit cokoliv, ale tím nikoho nechci omlouvat.
Čaj jako životní cesta.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 11. 3. 2013 23:05

Re: www.e-shoptea.cz - nový čajový shopík

HonzaS píše:
Dzin Tea Racer píše:Odkaz necháme, je to docela zábavné. :-)
Opravdu, pletou si základní pojmy a vice méně souhlasím s přispevkem.../quote]


Podle mě se to tu zbytečně pitvá :smile: Je to reportáž pro širokou veřejnost a ne pro čajové odborníky ;-) Samozřejmě si dělají i reklamu a pevně věřím, že by si ji každý z vás na jejich místě dělal taky :.)


HonzoS neber to, prosím, jako nějakou kritiku. Naopak, snažil jsem se k tomu přistoupit zodpovědně. Mohl jsem jednoduše převzít názor ostatních o tom, že to nejsou odborníci. Místo toho jsem si ale dal práci na základě jejich "video prezentace" utvořit názor vlastní. Bohužel k tomu jsem musel ono video rozpitvat, jinak to nejde, jinak bych si názor nevytvořil.

Je mi jasné, že ono video nebylo určené pro ty, co se o čaj hlouběji zajímají - pak je ale pochopitelné, že nemůže uspokojit takovéto lidi.

Jak napsal Dzin. Můžou mít dobré čaje, vynikající čaje. K nákupu dobrého čaje nemusí být znalosti nutnou podmínkou. Jenže nejsem schopen s to z každého e-shopu objednat vozrky a posoudit čaj - musím si tedy udělat názor na základě informací, které o čaji napíší na internetu. Víte, myslím si, že tuto diskuzi rozpoutal Váš příspěvěk o tom, jací jsou to odbornící, kde všude je uznávají, kde mají dveře otevřené a že co řeknou, to je pravda. Ukázalo se, že tomu tak není. Nebylo by příště lepší prezentovat svůj obchod spíše na základě kvality čajů než vlastností dodavatelů? Popište jaké máte čaje, odkud pochází, jak byly zpracovány, ale nepodmiňujte kvalitu čajů tím od koho pochází - na to jsou, jak jsme se mohli přesvědčit, lidé totiž trochu hákliví.

Na druhou stranu i negativní reklama je reklama a uvažuji, že od Vás nakoupím vzorky, abych si udělal ještě přesnější názor.

LL.
Další

Zpět na Zkušenosti s obchody s čajem a příslušenstvím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz