Sem pište zkušenosti a tipy na čajovny.

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2008 16:50

Sem pište zkušenosti a tipy na čajovny.

Tak tady na jihu, v Č.Krumlově byla kvalitní čajovna v Libonu vegetarianské restauraci a jmenuje se Tajemná čajovna, dobrý čaje, jeden čas i špičkové nepály a darjeelingy, ale ted tam čerstvy čaj nenajdete a upadlo to hodne :( Jen v létě se to malinko zmátoří. Kdysi tam bývala u řeky naproti LIbonu Dobrá Čajovna a tam ve sklepení kláštera to melo svoje kouzlo, ted ji přesunuli výš k budějovické bráně a tam to za moc nestojí :(

V Českých Budějovicích byl Velboud, zajímavá čajovna, brali čaj z dobré čajovny i od jinud. Ted ho presunuli kousek jinam byl v ulici u 3 lvů jak je radio Faktor, ted ho presunuli o kousek dál a do dvora, to už neni ono :(
Pak tam je Dobrá čajovna, lepší kvalitativně jak připravou tak obsluhou než v ČK..

Čajová Terasa, kousek od Černé Věže, zajímavě řešená čajovna v podkroví, kvalitní čaje... doporučuji.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 9. 1. 2008 14:01

dobrá čajovna v čk no... tam sem byl párkrát ale obsluha nic moc nepříjený lidi :-(
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 11. 1. 2008 21:12

Jsem z Prahy, tady mam take par oblibenych.

Co se tyce kvality caje tak vede Cha Dao (Teanet), moc dobre caje maji v Dobre Cajovne, ale tam je to (jak uz jsme rozebirali) horsi s pripravou. Pak jsou tu jeste dve oblibene cajovny, kde nejsou tak dobre caje ale je tam prijemne prostredi. Jedna je dejvicka cajovna a druha je Genesis na Zizkove, kde maji navic otevreno az do pulnoci.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 21:38

Monishka píše:Jsem z Prahy, tady mam take par oblibenych.

Co se tyce kvality caje tak vede Cha Dao (Teanet), moc dobre caje maji v Dobre Cajovne, ale tam je to (jak uz jsme rozebirali) horsi s pripravou. Pak jsou tu jeste dve oblibene cajovny, kde nejsou tak dobre caje ale je tam prijemne prostredi. Jedna je dejvicka cajovna a druha je Genesis na Zizkove, kde maji navic otevreno az do pulnoci.

Jedna malá čajovnička je kousek od staromáku v Celetny, byl sem tam asi pred 4mi lety, je to tam super, ale mohlo se hodně zmenit :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 11. 1. 2008 21:44

Tam jsme nebyla, takze buhvi jestli tam jeste vubec je. Par jich zaniklo, v praze je konkurencni boj :))
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 21:51

Monishka píše:Jsem z Prahy, tady mam take par oblibenych.

Co se tyce kvality caje tak vede Cha Dao (Teanet), moc dobre caje maji v Dobre Cajovne, ale tam je to (jak uz jsme rozebirali) horsi s pripravou. Pak jsou tu jeste dve oblibene cajovny, kde nejsou tak dobre caje ale je tam prijemne prostredi. Jedna je dejvicka cajovna a druha je Genesis na Zizkove, kde maji navic otevreno az do pulnoci.


Jo Genesis, tam je to vic o atmosféře stylu posezení než o čaji.. ale za to obsluha nemuže ta je tam supr, navíc si tam lze přinest i vlastni čaj... a duležita je ta oteviraci doba... asi to bude někomu připadat divné, ale z prace z čajovny si tam chodim sednout a odpočinout s přateli k dalšímu čaji..jako bych toho z prace neměla dost :smile:
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 21:55

Monishka píše:Tam jsme nebyla, takze buhvi jestli tam jeste vubec je. Par jich zaniklo, v praze je konkurencni boj :))


já tam byla v univerzitni prodejně učebnic a aj jsem tam celetnou courala s jey když tam chodila za expřitelem a žadny čajovny jsem si tam nevšimla..tak už tam asi nebude ehe... ale taky je možny že jsem slepa jak patrona :D
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 22:17

Bambi píše:
Monishka píše:Tam jsme nebyla, takze buhvi jestli tam jeste vubec je. Par jich zaniklo, v praze je konkurencni boj :))


já tam byla v univerzitni prodejně učebnic a aj jsem tam celetnou courala s jey když tam chodila za expřitelem a žadny čajovny jsem si tam nevšimla..tak už tam asi nebude ehe... ale taky je možny že jsem slepa jak patrona :D

Jeste před měsícem tam byla :) Ale 3 roky jsem tam nebyl na čaji, ..
Pujdeš celetnou smerem na staromák, po leve ruce Duchovni LIrteraruta, a po asi 100m po levu takovej průjezd, je tam prodejna šachů, látek ...a pak čajovna, dal se tam koupit občas kvalitní porcelán...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 22:34

Dzin Tea Racer píše:Jeste před měsícem tam byla :) Ale 3 roky jsem tam nebyl na čaji, ..
Pujdeš celetnou smerem na staromák, po leve ruce Duchovni LIrteraruta, a po asi 100m po levu takovej průjezd, je tam prodejna šachů, látek ...a pak čajovna, dal se tam koupit občas kvalitní porcelán...


aha takže jsem byla slepá .. no jo :D
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

pacatom

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 32

Registrován: 21. 11. 2010 12:14

Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek 11. 11. 2012 11:35

Re: Sem pište zkušenosti a tipy na čajovny.

Navštívil bych Dobrou čajovnu v Kutné hoře,v Liberci je dobrá čajovna "mezi vršky" a vedle je hned Čajovna 82 vůní .Tam maj čaje dobrý ale nepříjemná a neochotná obsluha :--)
<<

Davidas85

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 1

Registrován: 17. 12. 2012 17:41

Příspěvek 17. 12. 2012 18:02

Re: Sem pište zkušenosti a tipy na čajovny.

Já mám moc rád Čajový ateliér Kaloplaka v Krajinské ulici v ČB. Je to sice dražší čajovna, ale kvalita čajů a jejich přípravy ve většině případů dalece přesahuje standardy Dobrých čajoven. Personál rád zodpoví veškeré vaše otázky týkající se čaje, jeho původu, způsobu zpracování a způsobu přípravy. Čajovna se nachází v podkroví a často se v ní konají výstavy, můžete zde hrát na piáno, nebo si dát vodní dýmku v odděleném salónku. Pro mě je to prostě jednička :)
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 21. 5. 2013 09:58

Re: Sem pište zkušenosti a tipy na čajovny.

No spis nez pridat vlastni zkusenost s cajovnami ted hledam hodnoceni cajovny v Pisku v soucasne dobe. Dik.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 22. 5. 2013 07:41

Re: Sem pište zkušenosti a tipy na čajovny.

poradil by mi niekto nejake good cajovne v Prahe (tento mesiac som zacal pracovat na periferii) zatial mam vyskusane len Cha Dao
internet mi uz nejake nasiel ale radsej dam na tipy od Vas
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 22. 5. 2013 08:11

Re: Sem pište zkušenosti a tipy na čajovny.

Čajírna nad vokem
velmi znalá obsluha, super nabídka čajů a příjemně stylové posezení ;-)
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 22. 5. 2013 10:10

Re: Sem pište zkušenosti a tipy na čajovny.

Jamo: Čajovna V Síti je taky fajn, tam určitě zajdi. V Praze je čajoven spousta, ale málokterá za něco stojí.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 22. 5. 2013 14:49

Re: Sem pište zkušenosti a tipy na čajovny.

ved prave ja viem, ze ich je hafo ale chcel by som rady, ktore zato stoja aby som ich poctil svojou pritomnostou :-)
zn. my velicenstvo kral sme trochu samolubi :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami

Zpět na Zkušenosti s čajovnami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz