Jakou chuť má mít zelený čaj?

<<

123guy

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 7. 1. 2014 10:31

Příspěvek 7. 1. 2014 10:47

Jakou chuť má mít zelený čaj?

Zdravím, jsem tu nový a tuto otázku myslím zcela vážně. :D
Doteď jsem pil pouze černé čaje (úplně obyčejné sáčkové např Old england) a to tak, že každý den ráno, někdy i odpoledne.
Zkoušel jsem taky earl grey a také mi chutnal, ale chtěl jsem zkusit větší změnu a byl jsem zvědavej, tak jsem si koupil sáčkový Ahmad tea london - green tea
Nevím, jak moc je to čaj kvalitní, ale mezi sáčkovými by na tom podle mě neměl být špatně...
Už jsem jednou zelený čaj zkoušel, ale nedělal jsem z toho vědu - na krabičce bylo 80°C, tak jsem to tak udělal (odhadem)... a čaj jsem samozřejmě sladil-jak jsem zvyklý 88;-)
Na týhle krabičce nebyla ani ta teplota, pouze doba louhování a tak jsem se podíval na net, zda těch 80°C platí u všech zelenejch a dalo by se říct, že ano (někdy méně) a mimo to se prý nesmí sladit - hmm
Tak jsem se do toho pustil a pár jsem jich vypil, ale přijde mi, že z toho necítím žádnou chuť.. u jednoho už jsem to nevydržel a na těch cca 300ml - dvě lžičky cukru :smile: To už mi přišlo dobrý. Těžko říct čím to je... asi mám necitlivou hubu z chlastu, kořeněného nebo i těch černejch čajů :smile:
Zkuste mi nějak poradit i když to asi bude těžký :D... PS: jediný kvalitní čaj, co jsem kdy pil byl touareg v čajovně a ten byl opravdu hodně sladký a mě moc chutná.. jsem prostě zvyklý na ty výraznější chutě asi ??
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 7. 1. 2014 10:58

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

tak tuareg sa ma sladit dost aspon ja ho mam tiez takto rad :-)
dobry zeleny caj by mal chutit a vonat sviezo, mozno az travovo, moze mierne trpko a mal by mat skor zltozelenu farbu, je to tazke zovseobecnit
rozhodne by nemal chutit prilis horko alebo mat nahnedlu farbu (to znamena, ze si prehnal byt teplotu alebo cas luhovania)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

123guy

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 7. 1. 2014 10:31

Příspěvek 7. 1. 2014 11:04

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

No a tobě třeba nepřijde, že oproti např. tomu tuaregovi nebo nějakýmu černýmu čaji mají ostatní zelené čaje strašně slabou chuť? Asi jako kdybych vzal šťávu a jednu si udělal normálně a druhou naředil s dvojnásobným množství vody oproti tomu 1.(možná i víc). :o
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 7. 1. 2014 14:09

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

vobec, ale to bude asi aj tym, ze nieje zelenac ako zelenac, to co kupis v sacku je zvycajne nieco predfabrikovane a u ciernych (btw spravnejsie by bolo cervenych ale ber to pre zaujimavost alebo pripadnu orientaciu na fore), kde sa drzia rozne zmesy anglickeho tipu charakteristicke skor silnou chutou, tak tomu chudak pytlikovy zelenac nema sancu konkurovat, zeleny caj je jemnejsi (aj ked su odolne vyminky) vo vydrzi voci prostrediu
skus gunpowder, je to zelac ktory sa casto pouziva aj do tuarega a v zapadnom svete je o jeden z najslavnejsich cajov prave vdaka svojej vlasnosti vydrzat horsie skladovanie oproti ostatnym zelenym, ked ti nebude chutit nevadi dokupis Nanu a namiesas si vlasneho tuarega podla chuti ;-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 7. 1. 2014 15:24

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

Taky je potřeba uvážit, že v sáčku je čaje strašně málo. Když si dělám jednonálev do 250 ml, dávám tak okolo 5 g čaje, to by se do normálního sáčku nevešlo. Doporučují zkusit v čajovně opravdový čaj, tzn. ne tuareg, nesladit, nic, ale správně připravit. To je pak něco dost jiného, zelený čaj je chuťově dost výrazný (záleží na spoustě faktorů, ale nikdy by neměl chutnat jako voda).
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 7. 1. 2014 20:36

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

Na tea-earth si najdi čaj dle své chute. :-)
Má být přijemná, lahodná, násladlá, květinová, atd... ne trpká nebo hořká jak to je v sáčkových " čajích ", tam je to drt mnohdy stará a jsou tam vylouhované jen třisloviny a neni to dobré. To samé staré čaje co prodávaji levni prodejci.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 7. 1. 2014 20:46

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

Zrovna tento víkend jsem zelený čaj v sačku pil v neděli na návštěvě - byl jsem donucen a už nikdy více. V sáčku prach, nálev tmavý jak bota. Na obalu jen zelený čaj čína - nic víc co to je zač. Zalito 100 °C vodou nepitelný. Udělal jsem jeste s 80°C nepitelný. Prostě to není čaj to jsou jen zbytky.

Zelený čaj ze sáčku je asi jak kdyby si jedl maso z kafilerky.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 7. 1. 2014 20:54

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

Trefné prirovnání, jsou i dobré čaje ze sáčku - dobré je za 3! ne za 1 :-) ty jsem tu videl jednou jedinkát... ze sacku zalit čaj 70°C, louhovat v 200ml, maximalne 8s :-) pak se to dá teoreticky pít, ale spis ne....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

123guy

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 7. 1. 2014 10:31

Příspěvek 8. 1. 2014 14:00

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

Ještě mám poslední otázku... je možné, že nějakému zelenému čaji nevadí ani vroucí voda? Ptám se proto, že až ted sem si všiml, že na tý krabičce píšou i postup přípravy s tím, že "pour on freshly boiled water" a skutečně i vzadu mezi těma tisíci jazykama je "přelít vroucí vodou, louhovat 3-5min" to už si myslim, že by bylo dost hořký i na mě.. Teď při posledním pokusu sem měl odhadem tak 85°C a 3minuty louhování a už to bylo znát oproti těm předchozím pokusům v nahořklý chuti i tmavší barvě. Takže já se spíš budu řídit tím co mi ted poradil Dzin.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2014 16:23

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

Ano, lze pripravovat kvalitní čaje i takto, ale pozor jen na gongfu cha, to jeste vroucí voda, ale louhovani je např 10s. Já mám ale pocit že určitě chutě se opravdu ztratí pri takovém louhovaní. Zkus udelat pokus, budeš mít pak jasno :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

123guy

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 7. 1. 2014 10:31

Příspěvek 13. 1. 2014 14:41

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

Jenom bych to tady chtěl uzavřít tím, že si dělám 200ml s teplotou odhadem 70-80°C a louhuju 3minuty. A musím uznat, že mi ten čaj začal chutnat. :D No vidím to tak, že časem prostě ze zvědavosti zkusím nějakou kvalitu, takže díky za toto fórum. :3
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 13. 1. 2014 15:38

Re: Jakou chuť má mít zelený čaj?

len skusaj a okrem zelenym mas este dalsie farby na skusanie ;-)
prajem vela peknych pokusov :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami

Zpět na Zelené - Lü Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz