Gunpowder - konzistencia

<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 18. 10. 2013 20:11

Re: Gunpowder - konzistencia

Myslím si, že i Gunpowder si zaslouží odpovídající péči při přípravě a to nejen proto, že ten, co mám, vydrží 6 nálevů, ale i kvůli tomu, že gaiwanově chutná mnohem lépe, než "jednokonvicově", kdy je nálev plochý, nevýrazný a mdlý.

Mám v práci starý gaiwan, velkou misku a termosku - zcela dostačující. Když si na čaj vzpomenu, udělám si čerstvý nálev. Někdy si taky 2 hodiny nevzpomenu, ale zatím jsem nezaznamenal, že by to čekání čaji uškodilo. Obecně ale v práci spíše popíjím byliny ze zahrady - zastávám názor, že každý dobrý čaj si zaslouží pozornost...
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 21. 10. 2013 10:03

Re: Gunpowder - konzistencia

Farky - no myslel jsem gaiwan a jeden větší šálek do kterého se obsah gaiwanu vejde, přesně jak píše dayofvictory. Umýt dvě věci pak není takový problém. Pít přímo z gaiwanu by se jistě dal, je to jen otázka expirementů s teplotou a množstvím. Když tak bude chutnat, proč ne :)
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 21. 10. 2013 11:50

Re: Gunpowder - konzistencia

FarKy píše:Vlastne teplotou sa urcuje len rychlost luhovania, cize ked by som gunpowde zalial 70°vodou mohol by som ho luhovat 10 minut ne? Chutovo by sa to rovnalo asi ako keby som dal 80°vodou a luhoval 4 minuty alebo sa mylim?


Teplota vody určuje i to jaké látky se budou louhovat, nikoliv pouze rychlost pokud neuvažujeme v rámci desítek hodin.

Jinak musím uznat, že pokud bych Gunpowder nechal v gaiwanu napoprvé 4 minuty, tak by mi vydržel taky tak 2 nálevy...a ještě k tomu nepitelné.
<<

neilz

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 15. 8. 2014 14:38

Příspěvek 15. 8. 2014 14:47

Re: Gunpowder - konzistencia

dobrej, jsem tu novej a pred par dnama sem si koupil zelenej caj gunpowder z sypanycaj.eu a nejak si nejsem jistej jeho kvalitou, je v nem dost stonku a podle informaci by to meli byt spis smotane kulicky ale tady jich moc neni viz fotka, cena byla cca 350/1KG, mam jej vratit ?

http://oi60.tinypic.com/142sytv.jpg
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 8. 2014 15:07

Re: Gunpowder - konzistencia

Je to nejaká velmi levná sorta, kvalita asi umerná ceně. Jak chutná?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

neilz

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 15. 8. 2014 14:38

Příspěvek 15. 8. 2014 15:31

Re: Gunpowder - konzistencia

no pytlikova kemča mi chutnala vic :-D prisel mi i trochu kalnej a jeste ted citim v puse nevim jak to rict, ty jemny castice a trochu horkost
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 8. 2014 15:39

Re: Gunpowder - konzistencia

Můžes nám dát více info o čaji a jak si ho priravoval? Možná najdeme způsob jak udelat aby Ti chutnal. Tyto levné sorty se používají spiše jako přidavek do čaje z mátou.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

neilz

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 15. 8. 2014 14:38

Příspěvek 15. 8. 2014 15:50

Re: Gunpowder - konzistencia

no je to tenhle caj http://www.sypanycaj.eu/produkt/china-- ... ny-caj/132
daval sem cca 4 lzicky do sitka na caj v konvici, vodu sem nechal cca 15-20 minut chladnout v rychlovarce a zalil sem to 1,5litrem, cajovej teplomer zatom nemam takze jen odhaduju ze voda mohla mit kolem tech 80 stupnu

hlavne sem spis cekal ze mi prijde neco takovehleho http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... %A9_01.jpg nez to chrosti ze zahradky co dorazilo coz ale asi za dane penize bylo trochu naivni
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 8. 2014 15:54

Re: Gunpowder - konzistencia

Nevidím tam žádnou konkretní informaci, posledni sklizen je co? :-) Opravdu za tu cenu nemužes nic cekat, pocítej 2 g na 100 ml, voda tech 80 °C, zkus to v malém množství.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

neilz

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 15. 8. 2014 14:38

Příspěvek 15. 8. 2014 15:58

Re: Gunpowder - konzistencia

no na sacku v kterem caj byl bylo uz jen tohle coz moc nerekne takze vic informaci taky nemam http://oi58.tinypic.com/256yecx.jpg
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 8. 2014 17:18

Re: Gunpowder - konzistencia

Ano, to jsou jen všeobecné informace. Jak jsi sám psal, levný čaj nelze moc čekat.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

neilz

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 15. 8. 2014 14:38

Příspěvek 15. 8. 2014 17:59

Re: Gunpowder - konzistencia

tak sem psal na reklamaci a:
"díky za zprávu. Mrzí náš, že nejste spokojen, ale když se dívám na fotografii, tak je jistě Vaše reklamace oprávněná.

Rád bych Vám navrhl jako kompenzaci výměnu za čaj Gumpowder super (kvalitativně vyšší třída čaje), a to plně v naší režii, včetně výměny:
http://www.sypanycaj.eu/produkt/china-g ... ny-caj/133 "

tak sem si jeste napsal o fotografie primo z baleni caje abych videl slozeni a zpracovani, pak sem dam jejich odpoved a budu rad kdyz mi pak podle ni reknete jestli caj vypada dobre nebo si nechat vratit penize.

edit:
tak odpoved prisla velice rychle, zatim se mi jejich jednani libi tak snad me tim cajem prekvapi :-) .

"díky za odpověď. Samozřejmě to je možné. V pondělí ráno Vám zašleme fotku přímo z balení a pokud budete s čajem souhlasit, tak Vám jej ihned zašleme. Čaj tedy můžete mít v úterý u sebe.

Hezký den,"
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 8. 2014 21:19

Re: Gunpowder - konzistencia

Tak uvidíš. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

neilz

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 15. 8. 2014 14:38

Příspěvek 19. 8. 2014 16:45

Re: Gunpowder - konzistencia

tak caj uz prisel a zde je foto :-) http://oi60.tinypic.com/35hmdsg.jpg
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 19. 8. 2014 20:18

Re: Gunpowder - konzistencia

Ten vypadá už o trochu lépe :-) jak chutná?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

neilz

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 15. 8. 2014 14:38

Příspěvek 20. 8. 2014 00:34

Re: Gunpowder - konzistencia

neni uz tolik horkej, kal v puse taky neni citit, je i sladsi nez tamten, je urcite lepsi, na druhou stranu, rekl sem si jeste o vzorek Yerba Mate a Assam Hatimara a kdyz to porovnam s Gonpowderem tak mezi nima nejni zas tak vyraznej rozdil jak bych asi cekal, mozna nejsem ten spravnej cajar :-D na druhou stranu ochutnal sem od nich i cinskou Matchu a vuni to spis smrdelo jak namlety seno a dobre mi po tom zrovna nebylo, nevim jestli je to tim ze muj zaludek odmita stravit namletej caj ale bohudel nemuzu porovnat s japonskym originalem takze rezko rict jestli byla Matcha nekvalitni nebo jestli mi proste nesedne.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 8. 2014 09:50

Re: Gunpowder - konzistencia

Obdivuji jaký jsi dobrodruh :-) Proč nezkusís osvedcenou kvalitu a cena versus kvalita? Takhle se akorát odradíš...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

pája

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 20. 4. 2019 14:55

Bydliště: kraj razovity :-)

Příspěvek 31. 5. 2019 13:19

Re: Gunpowder - konzistencia

Nechci zakládat nové vlákno, tak to napíši sem, když se jedná o zkušenost s tímto čajem.

Koupil jsem u Orijinu čaj Gunpowder. Na stránkách je bez nějakého dalšího přívlastku. Pak jsem se náhodou ocitl v jednom nákupním centru a tam měl prodejnu...... ano Oxalis. Tak mne napadlo udělat srovnávačku a čaj koupil. Doma jsem zjistil, že má přívlastek Temple of Heaven.

Podmínky srovnávačky: stejné množství čaje, 2 dcl filtrované vody, stejná teplota vody, nahřáté nádoby, stejný čas louhování.

Začal jsem Orijinem. Dal 6g čaje, louhování 30 s, teplota vody necelých 80 stupňů (měřeno teploměrem) Čaj byl bledé žlutozelené barvy, velmi velmi lehká kouřovost a vodnatá chuť. Asi málo čaje. Tak jsem dal novou várku a dal 8g a dobu louhování jsem rovnou zvýšil na 1 minutu. Čaj měl lehce žluto zelenou barvu (rozhodně ani náhodou jak zde http://www.tea-earth.net/tea/green/Zhuchatemple09.html ) chuť lehce kouřová, trávová, trochu svíravá a už šla cítit hořkost. Ale celkově nevýrazné.

Teď přišel na řadu Oxalis. Rovnou také 8g a minuta louhování. Barva plná žlutavá až žlutá. Chuť trošku víc kouřová, docela svíravá, ale ne nepříjemně, hořkost žádná. Ještě nějaký podtón který jsem nebyl schopen určit. No ještě nejsem takový znalec :D

Druhý nálev byl u obou 30s.

Orijin měl barvu stále stejnou, kouřovost – no něco tam bylo, vodová chuť s něčím (?) , svíravost lehká. Nic moc.

Oxalis : Barva možná o malinko sytější než u prvního nálevu. Chuť kouřová, ale méně, nebylo to přehnané, příjemně svíravá, bez hořkosti, podtón mi připomínalo nějaké koření, ale nedokázal jsem určit. Celkově příjemné.

Udělal jsem ještě jeden nálev u obou, ale to už nebudu popisovat.

Resimé: Orijin to pro jel na celé čáře :mrgreen: byť měl o hodně kvalitnější čajové listy. U Oxalisu bylo tak 20% celých listů, jinak polámané. Prohlédnuto po rozevření listů. U obou obsah sáčku bez úlomků jen „kuličky“.

Je mi jasné, že u rok starého zeleného čaje nemohu čekat zázraky, ale takový rozdíl mě hodně překvapil, zejména v neprospěch teoreticky kvalitnějšího čaje. Jediné co mne napadlo je, že u Orijinu jde o úplně tu nejzákladnější třídu Gunpowderu.
Mimochodem LongFeng má v nabídce dva (!) roky staré zelené čaje za „šupa“ ceny. No velmi by mne zajímala chuť, ale kupovat to nebudu.

Ještě mám od Orijinu koupený Yunnan Zao Chun, také loňská sklizeň. Trochu se děsím co z toho nakonec bude.
<<

pája

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 20. 4. 2019 14:55

Bydliště: kraj razovity :-)

Příspěvek 2. 6. 2019 21:13

Re: Gunpowder - konzistencia

Ještě jednou k čaji Gunpowder. Našel jsem toto https://www.obchodcajem.net/31-Zhu-Cha- ... elny-prach) Je to možné, aby letošní sklizeň stála 100g za 85 Kč ?????? Nechce se mi tomu věřit.
<<

tifik

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 168

Registrován: 28. 5. 2019 09:51

Bydliště: Plzeň

Příspěvek 3. 6. 2019 18:39

Re: Gunpowder - konzistencia

Já taky trochu tápu, kde objednat čerstvé zelené čaje. Jak jsem začal připravovat čaj ve zhongu a na víc nálevů, tak už mi čaje typu Manutea fakt nestačí. Shou Mei od Orijinu je o dvě třídy jinde. Zkusil jsem napsat panu Prachařovi z Long Feng tak uvidíme, na stránkách momentálně letošní sklizeň nemá.
<<

mahdi

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 77

Registrován: 3. 11. 2013 17:33

Příspěvek 3. 6. 2019 20:33

Re: Gunpowder - konzistencia

tifik píše:Já taky trochu tápu, kde objednat čerstvé zelené čaje. Jak jsem začal připravovat čaj ve zhongu a na víc nálevů, tak už mi čaje typu Manutea fakt nestačí. Shou Mei od Orijinu je o dvě třídy jinde. Zkusil jsem napsat panu Prachařovi z Long Feng tak uvidíme, na stránkách momentálně letošní sklizeň nemá.

Prihlas se k odberu novinek (na strankach dole) vetsina caje z LF se uda v predobjednavkach. Zeleny caje ted naky bezi, uvidis, jestli jeste neco zbylo :)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 4. 6. 2019 08:03

Re: Gunpowder - konzistencia

pája píše:Je to možné, aby letošní sklizeň stála 100g za 85 Kč ??

Evidentně to možné je. Otázkou spíš bude co považujeme za první sklizeň, že?! ;-)
Můj subjektivní postoj k tomuto druhu čaje je spíš negativní. Pokud si dobře pamatuji asi dvakrát jsem pil sortu, co se "dala pít", a opravdu mi snad nechutnal nikdy. Prostě od tohohle druhu čaje bych nečekal žádné zázraky. Na rozdíl od jiných zelených čajů ho už vůbec nekupuji. To třeba ty zelení Vietnamci z tržnice mi většinou chutnají a řekl bych, že jsou ještě lacinější.
Ale berte to jako můj pohled na věc, nehledě na to, že jsem už delší dobu žádný GP nepil.
<<

pája

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 20. 4. 2019 14:55

Bydliště: kraj razovity :-)

Příspěvek 4. 6. 2019 12:54

Re: Gunpowder - konzistencia

Jasně, co je poslední sklizeň :D Ta může být i dva roky stará. Ale vzhledem k tomu, že mají napsáno sklizeň 2019 .......mělo by to být nyní z jara. Ale protože jsem zvědavý, napsal jsem včera dotaz na jejich chat - když byli on line. Tak tři minuty nic a pak přišla odpověď, že jsou nyní časově zaneprázdněni a ať napíši dotaz na mail. Tak jsem napsal. Čekám na odpověď :D Začínám tušit........
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 4. 6. 2019 13:52

Re: Gunpowder - konzistencia

Tak uvidíš. Třeba tě mile překvapí.
Ještě bych pro upřesnění dodal, že mi ten GP nechutnal nikoli "typově"...ostatně pokaždé to mělo úplně jiný charakter. Ale spíš to byl vždycky podřadný čaj.
Asi jsem měl smůlu............ :-)
<<

pája

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 20. 4. 2019 14:55

Bydliště: kraj razovity :-)

Příspěvek 4. 6. 2019 20:43

Re: Gunpowder - konzistencia

No překvapili..... :D Za a) že odepsali, na Heuréce jsou kritiky, že komunikace někdy nic než moc a za b) poděkovali za upozornění a zvedli cenu ...... :)) Každopádně pořád je cena za 100g nové sklizně zajímavá, protože přibližně tuto cenu nebo jen o něco méně mají jiné eshopy za 50g a ještě loňskou sklizeň. No už to řešit nebudu a nechám to plavat.
PředchozíDalší

Zpět na Zelené - Lü Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz