Nákup archivního Liubao

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 9. 2014 15:19

Re: Nákup archivního Liubao

Ano, také by mě zajímalo zdali už to někdo chutnal, já jdu na ten druhy starší vzorek ted. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

mahdi

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 77

Registrován: 3. 11. 2013 17:33

Příspěvek 20. 9. 2014 19:28

Re: Nákup archivního Liubao

Zrovna davam patej nalev toho mladsiho kousku, na rozvlacny popisy co v tom citim a tak nejsu, takze za me jen krasnej nalev a velmi fajn cajik :) ... su zvedavej na ten starsi zas nekdy priste.
<<

petr.ptacek

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 42

Registrován: 13. 8. 2013 20:23

Příspěvek 22. 9. 2014 14:56

Re: Nákup archivního Liubao

O víkendu jsme popíjeli mladší Liu Bao a bohužel mě úplně nenadchlo. V chuti byl příliš plochý a v průběhu nálevu se příliš neměnil. Chutí mi spíše přišel jako starší Shu - Pu-erh než archivní Liu Bao. Možná jsme už narazili na tzv. Malaysia Liu Bao kde je základní čaj míchaný s kdečím (tedy i např. se Shu Pu-erhem).
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 9. 2014 16:00

Re: Nákup archivního Liubao

Ano, jak jsem psal výše. Ale když dám vyšší dávku, tak to není tak hrozny :-) Já osobně si myslím že to není zdaleka tak staré, mam rocniky mladší a mnohem plnejsí a nalev brzy ztratí silu i barvu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 12. 10. 2014 17:06

Re: Nákup archivního Liubao

Zrovinka popíjím 80's Yi An Liu Bao. A musím konstatovat, že je to dobré pitíčko. Trochu sem se obával "vlhké pachuti" kvůli skladování v Malaisii, ale naštěstí se nic takového nekoná. Nálev je mahagonově rudý. Pocit v ústech je plný, kulatý, snad by se dalo říct i olejovitý. Chuť a aroma není extra výrazné, ale za to krásně vyvážené a sladké. Čekal jsem i kafrové "archivní" tóny, ale bohužel... Příprava v neglazované konvi určené na Liu Bao od p. Nováka, voda filtrovaná (Brita, 10dní čerstvý filtr), ohřátá v tetsubinu na kamínkách, dávkování 5g/90ml, nálevů... mnoho :D
<<

mahdi

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 77

Registrován: 3. 11. 2013 17:33

Příspěvek 14. 12. 2014 18:52

Re: Nákup archivního Liubao

Dnesni den stravenej ve spolecnosti toho starsiho cajiku, je rozhodne kultivovanejsi nez 90's, mame za sebou 10 nalevu a nevypada, ze blizime ke konci :)
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 28. 12. 2014 21:52

Re: Nákup archivního Liubao

Dneska jsem si udělal čas na starší vzorek 1980's Yi An Liu Bao. Dávkoval jsem 5g na 100ml v gaiwanu z Jingdezhen. Vodu jsem použil TESCO Value ohřátou v kamínkách. Čaj byl velmi krémový, plný v chuti. Jen bych řekl, že jak je nemám až tolik napité, úplně nejsem schopný docenit a posoudit nabyté roky čaje. Asi bych až tak úplně nepoznal na první pohled rozdíl mezi LiuBao z 2000 co jsem nedávno popíjel...Vrátím k druhé polovině vzorku trochu později a uvidíme. Ale jinak úžasný zážitek...

Obrázek
1980s Yi An Liu Bao by nerowcze, on Flickr
Předchozí

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz