Nákup z Japonska - přidá se někdo?

<<

zdtrader

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 2. 2. 2015 01:24

Příspěvek 2. 2. 2015 01:30

Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Ahoj,

rozhodl jsem se začít s matchou, doteď jsem se zabýval především oolongy a vše připravoval v mém oblíbeném hohinu, který je neskutečně praktický.

Nabídka matchy v čr je však špatná, tak uvažuji nad nákupm přímo z Japonska.

Eshop hibiki-an.com/ má sice dopravu zdarma, ale nic moc ceny. Oproti tomu http://shop.ippodo-tea.co.jp/kyoto/shopf/index.html má super ceny, ale dopravu zdarma nemá.

Našel by se někdo, kdo by se přidal k objednávce, ať podělíme poštovné? Sám si chci koupit testovací sadu, kterou momentálně nemají, takže mohu měsíc dva počkat. Ale čím více se nás dá dohromady, tím méně za poštovné zaplatíme.

Ještě mimo téma - jelikož s matchou začínám, jakékoli rady uvítám :). Takže můžete psát nejen k tomuto tématu.

Přeji krásné dny!

Zdeněk
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 2. 2. 2015 11:37

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Cožpak o to, obchod Ippodo-tea.co je parádní, nakupuji v něm už několik let, ovšem velmi zřídkakdy, protože mají docela vysoké poštovné (EMS). Zato doba dodání je příjemně krátká, tak asi týden (od okamžiku odeslání do doby, kdy si pro zásilku jdu na poštu). V lednu 2015 jsem u nich koupil Kuki Gyokuro a jsem spokojen. No jestli je to Tvúj první nákup v Japonsku, tak Matcha je odvážný krok. Snad by Ti tady mohla posloužit nápověda – zkus JGTO Lawrence O'Connora, poštovné má velmi nízké (např. 100g bag: $2.20, ale 40g matcha tin: $2.80). V obchodě Hibiki-an nakupuji častěji a opět spokojenost. Co se ceníkových cen týče, tak to se musíš rozhodnout, jestli se budeš hnát za nejnižší cenou, anebo jestli dáš důraz na spolehlivého obchodníka. A jen malá poznámka – jestliže chceš co nejvíce ušetřit, tak to sis ale nevybral dobré období, protože Česká pošta právě zvýšila poštovné za balíky, to kdyby došlo na to, že zásilku z Japonska rozdělíš a pošleš dalším, kteří se na objednávce podíleli :-).
<<

zdtrader

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 2. 2. 2015 01:24

Příspěvek 3. 2. 2015 00:41

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Díky za reakci. Proč je podle tebe matcha odvážný krok? Ještě jsem ji nikdy sám nedělal, bude to pro mne nové, měl jsem ji pouze v čajovně :). Jinak mám japonce rád, ale chci spíše něco nenáročného do kanclu, kde nemusím úzkostlivě hlídat teplotu.

Kde prosím najdu ten JGTO Lawrence O'Connora? Google mne nepomohl :(.

Jinak já bydlím u Hradce Králové a často jezdím do Brna a do Prahy, tak jsem to mohl rozvést případně i osobně ;). Jinak pošta k nám teď opravdu moc hodná není :(. I když sám už plno let používám spíš PPL...

Moc díky.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 3. 2. 2015 07:33

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Tak Matcha je preci jen trochu vyjimecny caj a taky podle toho take trochu drazsi nez ostatni caje (viz napr. kdyz das vyhledat matcha tea diskuze, tak je tam i Japonská Matcha BIO - 30 g ceremoniální Matchy za 590 Kč‎). A pak to chce k priprave caje preci jen trochu specialniho vybaveni a pit takovy caj v kanclu je pro nej tak trochu urazka (jen tak halabala a abys nemusel hlidat teplotu …) , no nevim.
JGTO?, ale to je proste, dej vyhledat treba Lawrence O'Connor tea, trochu tvorivosti do vyhledavani to chce, Google je celkem dobry pomocnik.
S predpokladanou osobni rozvazkou caje bys asi musel mit tak trochu stesti na odvazlivce, kteri se ke spolecnemu nakupu prihlasi z ruznych mist. Ceska posta k postovnemu prirazila +22 Kc, co ja vim. Vyhodnost spolecneho nakupu se tak ponekud vytraci navic i proto, ze celkova suma za caj v nakupu tak bude vyssi, v deklaraci se to projevi a uz jses blizko vymereni cla apod. … Asi trochu malo promysleny napad, ne?
<<

zdtrader

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 2. 2. 2015 01:24

Příspěvek 3. 2. 2015 21:46

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Tak samozřejmě že matcha je vyšší liga, ale já osobně trávím v kanceláři hodně času a když na ni dostanu chuť, proč ne. Když si po sobě teď čtu co jsem napsal, tak se až stydím za to, že bych matchu tak neuctivě připravil. Máš pravdu, ta si zaslouží jinou péči.

Ten JGTO jsem už našel. Prozkoumám co nabízí :).

Pokud jde o promyšlení nápadu, tak s rozvážením jsem to tak dělal u věcí na kola co jsem objednal z velkoobchodu - nikdo neměl s důvěrou problém a bez problémů se to realizovalo. Jinak clo je samozřejmě zlo, ale od 22 EUR již clo platit musíš a pokud tě nechytnou při vyšší částce, tak je to už jen věcí náhody. Samozřejmě jeho platba je už na dohodě mezi objednávajícími.

BTW zanechme tedy tuto diskusi a když už jsi mluvil o japonských čajích, očividně o nich víš více. Jaké čaje bys mne doporučil třeba od toho JGTO nebo i od hibiki-an? Případně tip na literaturu, klidně zahraniční prosím?

Za rady budu rád.

Díky.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 4. 2. 2015 07:40

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Tak to uz se v uvahach blizis k realite. Tech napadu se spolecnym nakupem caju zde v minulosti bylo uz nekolik a nezaznamenal jsem pripad nejakeho velkeho nadseni z takoveho pocinu. V pripade japonskych caju tu mame nastesti napr. pana Spimra a ten nabizi docela slusny vyber. Ja si caj v Japonsku objednavam jen vyjimecne, to kdyz me neco v nabidkach japonskych obchodniku mimoradne zaujme.
Doporucit caj? To je ale opravdu jako tanec na tenkem lede a necemu takovemu se vyhybam velkym obloukem. Jestli jsi takovy nadsenec do japonskych caju, tak se asi budes muset ke svemu oblibenemu caji takzvane propit. Ja si obvykle nenecham ujit prilezitost a kupuji sezonni Shinchu. Byva ve vetsim vyberu prave jen u obchodniku v Japonsku.
Moje prameny a literatura o japonskych cajich jsou v mnozstvi e-mailu, ktere od obchodniku dostavam. Ovsem to prave studium caje se nachazi v salku :-).
<<

nemis

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 10. 2. 2015 09:53

Příspěvek 10. 2. 2015 10:05

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Ahoj,

Taky jsem se rozhodl přejít na matchu a i když jsem zatím začátečník tak určitě doporučuji. Nic méně mi přijde zbytecne objednávat to ze zahraničí já jsem například tuto sadu koupil na e-shopu http://www.reklama.... :-) , a jsem určitě spokojen. Doporučuji se na to kouknout a zkusit si jestli tě to nevyjde levněji.

Tak přeji hodně úspěchů v objevování matcha čaje :-)
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 10. 2. 2015 10:53

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Pch, další random prodejce "čajů".
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 10. 2. 2015 11:25

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

nemis píše:Ahoj,
Taky jsem se rozhodl přejít na matchu a i když jsem zatím začátečník tak určitě doporučuji. … )


Kdyz to ctu, tak se nutne musim zeptat, proc se zacatecnik (uz druhy) v rozpoznavani caju rozhodne hned a ausgerechnet pro Matchu. A ten zacatecnik uz hned ma tu odvahu doporucovat (sic) obchodnika (navic obchodnika, ktery si nelame hlavu s tim uvadet aspon dobu sklizne) s cajem! Ucelem me odpovedi neni jen kritizovat, ale spis dat prilezitost pripadnym dalsim zacatecnikum, aby se trochu zamysleli, nez se po hlave vrhnou (takove to – at jsem bit, jen kdyz se peru) do debaty o cajich. Ano, zacatecnici to maji i v pripade caju, jak a cim zacit, opravdu tezke, ale proc nevyuzit treba nekolik cajoven, kde budou ochotni poradit a kde lze cerpat zkusenosti?
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 10. 2. 2015 11:41

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 10. 2. 2015 14:07

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

No, a abychom nemuseli chodit daleko, máme to tu o pár řádků níže! :-))
viewtopic.php?f=29&t=1109
Ale třeba se pletu, že jo?! :-)
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 10. 2. 2015 17:49

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Kdysi jsem moderoval jakýsi web ke kafi, tak jsem viděl IP adresy - takovýhle hehe příspěvky celkem často přicházely právě přímo z firmy, kterou dotyčný chválí.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 2. 2015 18:15

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Ano, zvláště když si nedá bacha přes který mail se registruje.... :razz:
Třeba nám to pan majitel vysvetlí, chybujeme všichni a upřímnost se cení....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 10. 2. 2015 18:24

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Reklama zadarmo se hodí všude ...
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 10. 2. 2015 19:10

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Takovéhle kousky byly časté na e-cajovně, kterou nikdo bohužel nemoderoval vůbec a tak se to zdvojenými identitami a reklamou jen hemžilo, tady je to jiné a tohle bylo opravdu laciné a dětské...Nicméně díky za pobavení, spolu s rozpadajícím se Úsvitem to dneska pro mne jsou nejvtipnější události s rybím nádechem Žapanu
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 2. 2015 21:39

Re: Nákup z Japonska - přidá se někdo?

Já tohle také nemam rád, hlavne to dela každy druhy. Naopak si velmi cením prodejců co mi napisou PM a slušne se predstaví, mnozí poskytnou vzorky nebo slevu. Tech si vážím.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz