Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

<<

wigwam

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 2. 6. 2012 04:17

Příspěvek 17. 6. 2014 07:09

Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

(Príspevok komerčného charakteru schválený adminom)

Rád by som predstavil svoj nový projekt Čajwan - e-shop špecializovaný na oolongy (http://www.cajwan.cz).
Obrázek

Motto projektu je "Čaj s príbehom" a vyjadruje našu snahu priviesť spolu s čajom aj mnoho zaujímavých informácií. Ako o čaji samotnom, tak o majstrovi ktorý ho vyrobil a o prostredí, v ktorom vznikol. Nakupujeme čaje priamo v Číne a na Taiwane, od malých farmárov a výrobcov s ktorými sa poznáme osobne a ktorých budeme na našich stránkach postupne predstavovať. Okrem oolongu ponúkneme taktiež autorské Zisha konvičky od jedného majstra v Yixingu. Nie sme experti a ani sa tak nechceme tváriť, skôr sme nadšenci, ktorých oolong veľmi baví a radi ochutnávame, učíme sa a objavujeme, Čajwan je pre nás hlavne hobby.

Zatiaľ fungujeme s pomocou známych v "zábehovom režime", sami sme totiž zrovna v Číne. Úplne plnohodnotné spustenie predpokladáme na jeseň po našom návrate do ČR. Pre členov tohoto fóra sme sa zatiaľ rozhodli pripraviť akciu: Každý kto si u nás zaregistruje účet a následne mi napíše login do PM na fóre, získa VIP status a s ním zľavy a čas od času vzorky zdarma. Akcia platí do odvolania :)

Momentálne už máme na webe Čínske čaje a časť Zisha konvičiek, Taiwanské oolongy sa tam objavia asi za 2 týždne. Záverom ďakujem Dzinovi za súhlas so zverejnením tohoto oznamu a teším sa na akékoľvek podnety a komentáre.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 27. 6. 2014 15:07

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Ty ceny čajových konviček mi příjdou trochu přes čáru, tedy.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 27. 6. 2014 15:28

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Myslíš?
Tedy já bych řekl, že pokud jsou to skutečně mistrovské kousky, ruční, či poloruční výroby (a jako že nemám důvod tomu nevěřit), tak jsou ty ceny ještě dost nízko.
Mám pocit, že teď všechno co s čajem nějak souvisí skokově podražuje. Btw. taky na tom máme svůj podíl, ne?! :-)
<<

wigwam

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 2. 6. 2012 04:17

Příspěvek 1. 7. 2014 09:47

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Ahoj Davčcha, ďakujem za reakciu. Konvičky sú skutočne dosť drahé a má to 2 dôvody: Za prvé, majster Zhou vyrobí so svojou ženou mesačne 20 - 30 konvičiek, podľa zložitosti. Z toho sa musí uživiť a, ako každý dnešný čínsky rodič, chce poslať svojich dvoch synov na univerzitu. Preto samozrejme konvičky nemôže predávať úplne lacno.

My máme s majstrom dobré vzťahy a máme od neho (podľa môjho názoru) veľmi férové ceny, avšak majster Zhou má stanovenú minimálnu koncovú cenu, pod ktorú jeho veci nesmieme voľne predávať, a to je práve ten druhý dôvod. Lacnejšie sa moc nedostanú ani v Číne. Pre názornosť sa môžeš pozrieť, za koľko sa jeho konvičky predávajú na čínskom internete.

Pokiaľ máš o autorské konvičky majstra Zhou záujem, môžeš využiť vyššie spomínanú akciu a zaregistrovať si VIP účet, získaš tak na konvičky výrazné zľavy.

@ad Stan: Good point! :) Najlepšie, čo by sme mohli urobiť, aby sme napríklad udržali nízko ceny čajov zo starých stromov, je ich nekupovať a nepiť!
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 6. 7. 2014 11:22

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Přeji hodně zdaru v obchodu, kéž by jste opravdu našli cestu jak se dobře živit dobrým čínským oolongem a nesklouzly na cestu jiných, jež začali nadějně jedním typem čaje či jednou zemí a dnes jedou vše a ztrácí to na síle. Obchod s opravdu dobrými oolongy v celé škále kvalit, jež by zastupoval jak velmi známé tak různé specialitky, to by bylo opravdu dobré.
Ještě mne napadá, zda by jste pro lepší orientaci nepřidali k těm českým transkripcím i pinyin ? Usnadní to orientaci zákazníků v druhách čajů.
<<

wigwam

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 2. 6. 2012 04:17

Příspěvek 6. 7. 2014 16:51

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Veľmi vám ďakujem za reakciu. Snáď sa nám podarí nasadiť si vysokú laťku a potom si ju udržať...

Čo sa týka prepisu čínštiny, nad tým veľmi uvažujem. Na jednej strane je jazyková korektnosť a výhoda jednoduchšej výslovnosti českého prepisu, na strane druhej sa v čajovej komunite takmer výlučne používa Pinyin... Budem nad tým uvažovať a sledovať spätnú väzbu, možno český prepis úplne zavrhnem a prejdem na Pinyin.
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 7. 7. 2014 03:28

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

český přepis je určitě dobrý vést, ale pokud se čínštině věnuješ tak je dobré třeba někam dát malý článek co je pinyin a co český přepis a vést to v jednom a v závorkách či někde mít druhý. Lidé si moc s pinjinem neví rady ve výslovnosti, zároveň pro lidi nakupující online je pinjin lehčí v orientaci co za čaj to vlastně je.
Ještě jednou hodně zdaru !
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 29. 7. 2014 23:26

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Pro mě je též eshop pouze s českým přepisem obtížněji přehledný. Za ty roky jsem uvykl pinjinu, který je "světovější". Kolikrát jsem u Vás koukal na čaj a chvíli mi trvalo, než mi docvaklo o co se vlastně jedná :-)
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 26. 8. 2014 21:27

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Naprosto skvělá komunikace a perfektní zboží :-) ! Jak čaje, tak hlavně konvičky od mistra Zhou. Máme doma teď dva kousky ze Zi Ni a hlína výborné kvality. Až bude čas udělám případnou recenzi.
<<

mahdi

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 77

Registrován: 3. 11. 2013 17:33

Příspěvek 28. 9. 2014 17:59

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Taky plna spokojenost :) ... dnes porad jeste popijim "horsi" z nabizenych Da Hong Pao a vybornej cajik, na tu nejvyssi sortu su fakt zvedavej i na vsechny vzorky navic, jen tak dale.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 1. 2015 20:03

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Tak mi přijdou také čaje, tak jsem moc zvědav!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 1. 2015 17:47

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Dnes dorazila zásilka a vše v naprostém pořádku, ochutnávám první čaj, Zhang Ping Hong Cha 2014.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zdtrader

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 2. 2. 2015 01:24

Příspěvek 3. 2. 2015 22:49

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Pěkný web, jdu se též registrovat, dobrá práce :-)
<<

zdtrader

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 2. 2. 2015 01:24

Příspěvek 24. 2. 2015 16:40

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Tak jsem si z obchodu objednal čaje a spokojenost. Dorazily rychle a chuťově jsou kvalitní. Vystihl bych především Čang-pching. Červený čaj. Po prvním doušku se mne v puse rozlilo blaho. Bomba.
<<

snowlock

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 117

Registrován: 27. 10. 2013 18:18

Příspěvek 18. 3. 2015 18:39

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Objednával jsem zde a všechno super.
<<

premas

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 10. 3. 2015 00:15

Příspěvek 30. 3. 2015 12:30

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Také přidám jednu pochvalnou recenzi.

Zásilka dorazila dříve než byla zaplacena.
Balík pěkně zabalený, uvnitř překvapení v podobě dvou vzorků navíc :), pytlíky pěkně popsané bez ,,drťky uvnitř,,
Kvalita čajů dle mého názoru vysoká - cena výborná.
Komunikace výborná.

Velká pochvala. Určitě tuto pochvalu bud šířit dál. :A)
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 16. 4. 2015 12:15

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Tak jsem od nich taky okoštoval a spokojenost. Čaje imo nadprůměrné, chutné, list kvalitní. Ceny těmto oolongům přiměřené. A také bych se přimlouval za pinjin jako hlavní název (přepis dle švarného je také vhodný, ale až na druhém místě).
<<

wigwam

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 2. 6. 2012 04:17

Příspěvek 12. 5. 2015 09:44

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Ahojte, tak obchod sa nám tak nejak rozbehol, ďakujem moc členom fóra za podporu a podnetné rady!

Snáď už každý, kto mal záujem o získanie VIP účtu, už ho má, takže ukončujem túto akciu. To však neznamená, že VIP účet už nebude možné získať, budeme ho však udeľovať za pomoc pri vylepšovaní obchodu, teda za recenzie našich čajov, konštruktívnu spätnú väzbu a pod.

Prajem krásny deň :)
<<

Lachtan

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 30

Registrován: 10. 5. 2015 12:47

Příspěvek 12. 5. 2015 10:06

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

wigwam píše:Ahojte, tak obchod sa nám tak nejak rozbehol, ďakujem moc členom fóra za podporu a podnetné rady!

Snáď už každý, kto mal záujem o získanie VIP účtu, už ho má, takže ukončujem túto akciu. To však neznamená, že VIP účet už nebude možné získať, budeme ho však udeľovať za pomoc pri vylepšovaní obchodu, teda za recenzie našich čajov, konštruktívnu spätnú väzbu a pod.

Prajem krásny deň :)



Tohle jsem si tu měl přečíst minulý týden, neb by mi teď něco od vás mělo do Plzně přijít ((o=´
<<

Lachtan

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 30

Registrován: 10. 5. 2015 12:47

Příspěvek 15. 5. 2015 13:02

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Za mě teda výborné čajíky, balík mi přišel včera, zatím jsem pil tři čaje (obzvláště nepečená vodní víla mi dosti chutí), ceny vzhledem ke kvalitě dost slušné a jediné, co považuju za škodu je minimum doprovodného obsahu, přeci jen, výborná obchodní strategie prodávání čaje s příběhem by měla být doprovázena tím, že se ten příběh bude na stránkách objevovat, u většiny článků o čajových mistrech (a většiny míst nějakého obsahu kam jsem se proklikal) je bohužel jen nápis "obsah se připravuje…" a to je dost škoda. I když furt lepší, než třeba Shengmu s akční nabídkou čerstvých čajů 2013...
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 17. 5. 2015 12:28

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

někdo prodává příběhy a kecy na A4 , někdo dobré čaje :D Taky mě znervozňují odkazy na "obsah se připravuje" ale věřme že všechno má svůj čas. Podobný odkaz byl na tea mountain pokud se nepletu v odkazu na blog docela dlouho a nyní se to pěkně rozběhlo. Nemá cenu dělat něco jen kvuli marketingu a prodejnosti, i když pravda je, že se zde píše "čaj s příběhem" (bože jak já vidim nadpis "něco" s příběhem tak mě to vždycky vyděsí) a ty příběhy tam chybí, což je škoda protože tam kde ty články jsou je to zajímavé a nejsou to žádné marketingové omáčky a člověk se opravdu něco dozví.
<<

Lachtan

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 30

Registrován: 10. 5. 2015 12:47

Příspěvek 17. 5. 2015 13:01

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

čaje jsou výborný, to už jsem vyzkoušel, teď se dožaduji svého příběhu! ´=oD
ne, vážně, absolutní souhlas (o=´
<<

kakly

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 1

Registrován: 6. 3. 2015 21:26

Příspěvek 19. 5. 2015 14:42

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Myslím si, že nepřeháním, když řeknu, že je to asi nejlepší obchod s oolongy a yixing konvičkami v ČR. Opravdu nádherné konvičky ze kterých si je radost dělat čaj. Mám doma zatím jenom jednu a doufám, že další budou od Mistra Čou Jü v mé sbírce přibývat.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 2. 9. 2015 00:46

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Maji uz minimalne druhy den web mimo provoz, nevite nekdo neco co se deje?
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 2. 9. 2015 11:08

Re: Čajwan.cz - nový e-shop špecializovaný na oolongy

Omlouvam se, chyba je na me strane. Zatim nevim proc, ale v Chromiu se mi zobrazi jen z cache, ve FireFoxu bez problemu. Cache jsem nasledne zkousel vymazat atd. Asi znovu prekompiluju chromium a uvidime. Na druhou stranu je to jedina stranka co mi to dela, tak nevim.
Další

Zpět na Zkušenosti s obchody s čajem a příslušenstvím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz