Reverzní osmóza a čaj

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 11. 2016 21:32

Reverzní osmóza a čaj

Reverzní osmóza: Není to nic nového, používá se od 90. let. Je to nejdokonalejší možnost filtrování vody. Zbaví vodu nejen chloru, ale hlavně také virů, bakterií, hormonů (estrogen z antikoncepce), těžkých kovů, pesticidů, hebricidů, dusičňanů, atd. Pochopitelně nic nemá 100% účinnost, ale dle filtru a vstupní vody je téměř 100% zbavení nečistot všeho druhu. Voda je výborná na téměř všechny druhy čajů (musí se vyzkoušet, opět je důležitá vstupní kvalita vody). Je mnoho stupnů RO, jsou i které pak dodávají zpětně minerály, dle využití vody a chuti. RO, se napojí na vodovodní řád, ekonomicky je to velmi výhodné, balená voda je v drtivé většině horší než to co teče z kohoutku. Plastové láhve uvolňují toxické látky do vody, ale to je jiný příběh.

Provedl jsem x srovnávacích testů balených vod. Každý kdo už má vytříbený jazýček ví, že to nikam nevede. Kvalita je pokaždé jiná. Kdo se někdy zajímal o kvalitu vody a hlavně plastových láhví ví, že skladování je hlavní problém. Voda mnohdy kvalitní je stáčena do toxického plastu, pak je vystavená změnám teplot, světlu... to stačí aby byla znehodnocena. Pokud jsem někdy nucen takovou vodu pít, tak tam v drtivé většině i ten plast cítím. :-o

Hodně jsem toto téma konzultoval s odborníky. Používá se to v mnoha čajovnách v Číně a Indii, nejen zde. Nechci dělat reklamu, ale zkuste jen ochutnat. Pokud pomineme negativní zdravotní účinky balené vody i té z vodovodu, tak chuť čajů je neuvěřitelná. Z čaje díky tomu jak je voda zbavená minerálů mimo jiné, tak vytáhne z čaje hodně a hodně....

Pokud to někoho zajímá, rád napíši konkrétní zkušenosti. 88;-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

gln

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 6. 11. 2016 22:45

Bydliště: Brno

Příspěvek 27. 11. 2016 14:07

Re: Reverzní osmóza a čaj

Ahoj... ;-)

Docela by mne Tvé zkušenosti zajímaly...
S pitím čajů svým způsobem začínám, zkouším a poznávám... :.) A to i dík tomuto fajn fóru, které ve volných chvílích pročítám.
Ale zpět k té RO. Normálně k vaření čaje i kávy, stejně tak k samotnému pití, používáme s ženou asi půl roku konvici Brita. Byla to docela změna, moc jsem tomu nevěřil... Ale i voda z kohoutku v Brně se dá tak pít a je chutná... Nebo alespoň znatelně chutnější. Doma máme ale i RO, klasiku třístupňovou. Používám ji právě kvůli zdejší tvrdé vodě na domíchávání (změkčení) vody do akvárií... Takže by mne to docela zajímalo...

Jirka.

P.S. Dovoluji si tímto pozdravit i ostatní členy tohoto fóra... J. :arrow:
Mors omnibus communis...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 11. 2016 17:25

Re: Reverzní osmóza a čaj

Ahoj a vítám ofiko na forku.
Hodne jsem se zabýval tím, zdali použít mineralizátor... Mám 5 stupnovou RO po dlouhém čase sbíráním informací.
Voda pokud je prakticky demineralizovaná, si laicky rečeno, vytáhne maximum z toho co tam louhujes, čaj, káva, nebo na vaření. Zkousel jsem a velmi pozitivní vliv to má na, sheng puery, japonce, červené, wuyi oolongy. Používám i vodu z pramene z grafitových dolů co se tu poblíž těží a rozváží do cele EU. Je to pak i o tom, v čem tu vodu vařís.... to je zase jiná kapitola.
Ano, pouhá brita nebo jakykoliv filtr udela použitelnou vodu i z lokalit Brno a Praha, ikdyž to není uplne ok.
Stojí za to, vodu z Ro obohatit treba šungitem, drahokamem (ametist, křištál...) nekdo rekne hovadina, ale v chuti to je proste znát.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

gln

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 6. 11. 2016 22:45

Bydliště: Brno

Příspěvek 27. 11. 2016 22:53

Re: Reverzní osmóza a čaj

Ahoj…

Dík za odpověď. Asi to zkusím, postupně… Sheng puerh jsem teď kupoval poprvé, takový základní, japonské čaje piju – mám rád, s oolongy také začínám… Bude to asi chvíli trvat, než se mi vytříbí chutě… :-)
Jinak, když jsem kupoval RO, kvůli rybičkám a rostlinkám v akvárku, tak jsem k ní dostal dárkem i konduktometer. Takový obyčejný, základ, nicméně měří. Vodivost vody tedy při míchání měřím, je to rychlejší a přesnější, než měřit tvrdost papírkama.
Normální voda z kohoutku má různě, většinou mezi 500 až 600 μS/cm. Voda z RO má, podle stupně zanesení (stáří) membrány cca 5 - 7 μS/cm. A zkoušel jsem i vodu z Brity. Ta má po přefiltrování zhruba o 250 μS/cm méně než vstupní voda. Záleží to na vodivosti vstupní vody.
Jinak průměrná konduktivita pitných vod v ČR je dle Výzkumného tech. institutu 400 µS/cm, povrchové a prosté podzemní vody jsou mezi 50 – 500 µS/cm, destilovaná voda mívá konduktivitu 0,5 µS/cm až 3 µS/cm… Pro kojeneckou a stolní vodu platí mezní hodnota konduktivity 1000 µS/cm. Vody s mineralizací více než 1000 mg/l, to znamená vodivost 1250 μS/cm se považují za minerální a nejsou vhodné pro stálé pití.
Jinak, když jsem RO kupoval, tak jsem zvažoval i její pití… Názory na tento počin jsou rozporuplné, někdo to doporučuje, jiní to zatracují s tím, že je to až životu nebezpečné, protože to z těla postupně odčerpá minerály.
V případě čaje máš asi pravdu v tom, že to „vytáhne“ hodně právě z čaje… A „hladovost“ vody pomine… Zajímavá myšlenka… Určitě to budu zkoušet.

Jinak šungitovou vodu jsem zkoušel, pil jsem ji docela dlouho, šungit jsem dával do vody před tím, než jsme koupili Britu. Teď jsem si dal na chvíli oddych… Polodrahokamy jsem jen zkoušel… Je to zajímavé a na delší vykládání… :-)
A zkoušel si třeba spinování vody? Nebo působení jinými energiemi?

Ufff… To jsem se rozepsal… Omlouvám se za délku příspěvku… J.
Mors omnibus communis...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 11. 2016 23:22

Re: Reverzní osmóza a čaj

Délka prispevku není limitovana, pokud to je smysluplné. :-)
Spinovani jsem zkousel, ale nejak asi ne zcela dobře...
Rozhodne to není nebezpečné, to jen kdosi varuje..
Já to dost studoval, navic kamarad delá na akademii ved v hydrologii a kdyžj sem se jen zminil že delam test balenych vod, tak mi vynadal že to může delat jen blázen. Tak jsem šel touto cestou. Rozhodne to neni skodlivé, ale asi hodne záleží na té vstupní vode, což tady na Šumave je docela ok, nevím jak Brno. Není nic lepsiho než to zkouset. :-)
Ono ty minerály ve vode je takovy podvod asi jako vápnik v mléku (totalne nevstrebatelný a naopak kde se pije mléko je nejvesti osteoporoza a rakovina prsu u žen). Nesmi človek verit komerčnim blafům a farmaceutickym společnostem a jejich loby, že? :-)
Pití balené vody je totalni nesmysl, tedy myslim pravidelné ...

Ohledne RO, dej si velky bacha na to, že mnoho společnosti, doporučuje rezervoar.... mimo jine je z butilu... vyrobek z ropy! Takže si vyfiltrujes vodu a pak to mas v nadrzi kde se ti do toho nakupí rakovinotvorné látky.... :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

gln

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 6. 11. 2016 22:45

Bydliště: Brno

Příspěvek 27. 11. 2016 23:56

Re: Reverzní osmóza a čaj

S balenou vodou máš pravdu. Pokud nemusím, tak ji nepiji. Vodu z RO napouštím do běžného kanystru a pak hned do akvárka, cca 1x za 10 dní měním 1/3 vody. A nechávám si trochu na namíchání na zalévání bonsajek… Těm měkčí voda také svědčí.
Jinak na pití jsem měl 3 litrový skleněný demižón. Tam jsem měl ten šungit. No, ale „zničeho nic“ demižón praskl… Tak jsem to vzal jako tu výzvu na oddych. :-) Takže jsem časem stejně chtěl kupovat nový.

Se situaci kolem farmaceutických firem jsem docela srozuměn, v tomto budeme mít asi podobný názor… :-) Ale to je na delší řeč a asi někde jinde. :-) Zatím je sám za sebe bojkotuji… A daří se… :-)

J.
Mors omnibus communis...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 11. 2016 00:09

Re: Reverzní osmóza a čaj

No jasně. :-)
Dej vedet jak se Ti to jeví s čaji ta RO. Já si ji natáčím do skleněného džbánu. Na tu lahodnou a čistou chut jsem si tak zvykl, že si ji tahám i do práce. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

syp

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 131

Registrován: 24. 1. 2012 15:49

Příspěvek 28. 11. 2016 11:34

Re: Reverzní osmóza a čaj

Zdravím,

zní to velice zajímavě. Jak dlouho třeba trvá filtrace 1 l vody?
<<

gln

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 6. 11. 2016 22:45

Bydliště: Brno

Příspěvek 28. 11. 2016 15:54

Re: Reverzní osmóza a čaj

Ahoj...
To je tezko rict... Ja napoustim 20 l kanystr a trva to tak 3-4 hodky. Zavisi to na tlaku vody v trubkach, ktery dost kolisa a take na kvalite vody - ta byva take ruzna. A vzhledem k tomu, ze napoustim zatim tak 1x za10 dni, tak jeste delam proplach membrany, tak 5 minut. J.

Psáno na mobilu, omluvte prosím moji stručnost... :-)
Mors omnibus communis...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 11. 2016 17:08

Re: Reverzní osmóza a čaj

2 syp: Já napouštím 2 l za tusím 7 minut. Záleží na teplotě vody a hlavne na tlaku. Vetsina lidi má tlak do 3 bar a 3 bar je takové minimum. Takže se to vetsinou prodava s pomocným čerpadlem, které dává tlak 6 bar.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 4. 12. 2016 21:01

Re: Reverzní osmóza a čaj

Testnul jsem demi vodu 0,08 uS/cm a nic moc tedy, dobré to není a čaj z toho jsem ani nedělal + kdo ví jaká rezidua polezou na výstupu z ionex kaskády ven. Vzdáleně to připomíná čerstvý filtr brity na celkem měkkou kohoutkovou vodu. Voda velmi placatá, ostrá a kyselejší.
Nicméně RO vypadá zajímavě. :?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 12. 2016 22:39

Re: Reverzní osmóza a čaj

Mě voda z RO chutná, prijde mi sladká, delal jsem nekolikrat slepy test a zatím každému chutnala mnohem více, asi je duležitá také vstupní surovina. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 5. 12. 2016 14:19

Re: Reverzní osmóza a čaj

a jsme zase u té kvality vstupu :D mít ji na výstupu kouhoutku, nemusím ji nechat stát dva dny se šungitem ve džbánu
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 12. 2016 14:51

Re: Reverzní osmóza a čaj

Přestěhuj se :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 18. 6. 2017 21:54

Re: Reverzní osmóza a čaj

Ahojte, můžete mi doporučit RO ? Díval jsem se na net, ale nevím čeho se se chytnout co musí mít a ba naopak ne, máte jistě zkušenosti prosím o radu abych nekoupil něco špatně .Dík
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 19. 6. 2017 00:12

Re: Reverzní osmóza a čaj

Doporučuji 5 stupnovou RO. To uplne stačí, dalsí stupne jsou spis vyhazovaní penez... a kontraproduktivní. Pozor na zásobník, byvá z plastu, butilu atd... nebezpečné, to samé jako balená voda...
Mám bez rezervoaru a chytám do karafy, do 5 minut mam vodu na pul dne :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 19. 6. 2017 16:10

Re: Reverzní osmóza a čaj

Ahoj, jelikož začínám chvílí s popíjením čajíků dávám dohromady jisté věci do začátku. Gaiwan je na cestě s čaji různé vzorky + slévatko. Nyní jsem delší dobu zvažoval nákup Brity, ale pokud bych koupil Britu + patrony do 1.500 Kč by to bylo. Tak si myslím,že je lepší místo toho radši penízky dát na RO a bude to lepší jak pro čajíky a mé tělo. Nyní jsem dal pár odkazů, který by byl dobrý anebo určité doporučení produktu nechci koupit špatně a pokud by se dala vybrat + - cena za 3- 4- tisíce? Díky za odpověd.

http://cz.cistavoda.eu/aquafilter/5-stu ... aquafilter
http://www.reverzni-osmozy.cz/reverzni- ... ingpro-p42
http://www.reverzni-osmozy.cz/2013/4-st ... ro-410-a12
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=reverzni+osmoza+
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 19. 6. 2017 21:05

Re: Reverzní osmóza a čaj

Já mám tohle
http://www.reverzni-osmozy.cz/reverzni- ... 0mpaut-p46
plus jsem si tam nechal dát uhlíkový postfiltr.

edit, dal jsem predtím spatny link..
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 22. 6. 2017 17:48

Re: Reverzní osmóza a čaj

[quote="Dzin Tea Racer"]Já mám tohle
http://www.reverzni-osmozy.cz/reverzni- ... 0mpaut-p46
plus jsem si tam nechal dát uhlíkový postfiltr.

Ahojte, membrána může být jak je tam uvedené GPD 50 King Pro nebo jiná ? a ten postfiltr? Než bych si to objednal tak napíši, že chci je ště k tomu tam dát uhlík. postfilter ? Dík
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 6. 2017 21:25

Re: Reverzní osmóza a čaj

jj zavolej jim a oni ti i poradí :-)
Já mam tu lepsi membránu a rovnou jsem si objednal vyhodneji sadu filtrů na vymenu. Post filtr pozitivně ovlivnuje chut vody...
Mám to bez nadrze, jelikož je z butilu, což je vyrobek z topy, podobné PETce, neli horsi. Takže mi to rvonou teče, za 10 minut mam asi 2 litry, neli více, takže pohoda...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 11. 2. 2018 19:22

Re: Reverzní osmóza a čaj

Ahoj, chtěl jsem se zeptat co říkáš na Edel Wasser 5 stupňový systém čištění vody. Díky
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 2. 2018 21:44

Re: Reverzní osmóza a čaj

To samé jaké 5 stupno vá RO, akorát asi 5x dražší. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 12. 2. 2018 11:09

Re: Reverzní osmóza a čaj

Chtěl jsem se zeptat mám možnost si vybrat RO budu mít narozky kterou by jsi mi mohl doporučit ? Konkrétních pár příkladů, jelikož každý prodejce chce prodat a nechci být nějak ošizen..Díky budu moc rád. :D
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 2. 2018 13:14

Re: Reverzní osmóza a čaj

Jak jsem psal výše...
Doporučuji 5 stupnovou RO. To uplne stačí, dalsí stupne jsou spis vyhazovaní penez... a kontraproduktivní. Pozor na zásobník, byvá z plastu, butilu atd... nebezpečné, to samé jako balená voda...
Mám bez rezervoaru a chytám do karafy, do 5 minut mam vodu na pul dne


HLavne ne rezervoár, je to z plastu z ropy, takzvany butil.... a mineralizátor také nechtej... voda není abycho pomocí jí (ikdyž můžeme) doplnovali minerály. Na to je treba klidne čaj, jídlo obecně.

Cena bude do 5 tis i se sadou narhadních filtrů... no vidis, mel bych asi po roce vymenit filtry.... :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 12. 2. 2018 14:32

Re: Reverzní osmóza a čaj

Další

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz