Nejzajímavější stav po čaji.

<<

vojta36

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 21. 10. 2010 21:34

Příspěvek 11. 1. 2011 00:54

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

theanaut píše:..preto sa mi po chvíli začali triasť nohy i ruky, ľavá nevedela čo robí pravá ,myšlienky sa predháňali jedna cez druhú a celkovo som sa cítil veľmi zvláštne asi ako smažka na dojazde.


Na dojezdu? Mě tenhle stav přijde optimální při čajování..
Thein.
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 12. 3. 2011 14:56

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

predstava šoférovať niečo sčajovaný je super ...asi to niekedy v budúcnosti vyskúšam.. ísť riadiac auto v protismere a v tej jasnosti
myšlienok sa uhnúť v posledne sekunde :D no áno..
..minulý týždeň sme si dali Hong cha na gong fu asi o desiatej v noci. spali sme dobre ,ale po treťom či štvrtom náleve sme cítili zaújmavé stavy eufórie a úsmev sa nám čaril na tvári sám ^_^... bolo to dosť zaújmavé, hlavne to že sme zaspali ako bábätká...
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 12. 3. 2011 21:58

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

to je u mňa tiež zaujímavý stav, že keď som fakt veľmi zčajovaný, tak spím jak bábätko potom :-D :-D
<<

Clay

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 27. 1. 2011 18:15

Příspěvek 16. 7. 2011 20:47

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Jaký čaj vám přináší nejlepší stavy ? Tak nějak jsem zůstal u darjeelingu, který mi vyhovuje, ale jak je to s dalšími čaji.. Co doporučujete zajímavého vyzkoušet ?
Jinak miluji jít v podvečer v létě z čajovny, modré nebe, všechno se třpytí... Hezký stav.
<<

Freshlemon

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 43

Registrován: 24. 4. 2011 22:49

Příspěvek 17. 7. 2011 00:06

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Já mám moc rád kvalitní Tie Kuan Yin. Přičichnout si k jejím rozpařeným lístkům je těžko popsatelný zážitek. Prostě Orgasmický vír vůní :)
Vždy si po takovém čajování připadám jako bych se vrátil z procházky po rozkvetlých sadech a loukách (je velmi lehké se tam myšlenkami přenést).
<<

GreenLover

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 13

Registrován: 11. 8. 2011 20:41

Příspěvek 11. 8. 2011 22:16

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Maximálne uvoľnenie, relax
Camellia sinensis (Čajovník) je najlepšia rastlina na svete pre relax a oddych.
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 2. 2. 2012 13:13

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Jednou jsme s kámošema seděli venku, někdo pil víno někdo pivo, já si samozřejmě dopřával long jing, když jsem s ním skončil přinesl jsem si ještě pěkně nacpaný zhong XG, asi z roku 2007 (nejsem si jist) do něj už jsem mezi nálevama začal kombinovat bílé víno, vypil jsem ani ne 2 skleničky, vše bylo ok, byl jsem takovej příjemně veselej, hodně ukecanej, něco co se mi po čaji stává, když večer skončil a šli jsme s přítelkyní spát najednou to na mě nějak extrémně paldlo, lehce jsem se motal, najednou vše bylo mnohem veselejší, smál jsem se všemu a povídal kraviny, zachvíli už ani to ne, nemohl jsem mluvit, slova, co slova, písmenka ve slovech se mi pletlia já jen podezřele blábolil a do toho jsem se ještě smál, prý jsem vypadal velmi komicky :D
Má někdou podobnou zkušenost při kombinaci čaje a alkoholu? Upozorňuji, že u mě neni běžné, že mě položí sklenička vína :D :D :D
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 26. 7. 2014 16:41

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

S pitím čaje mám spojeny desítky a stovky duchovních zkušeností (nebo chete-li stavů), které však lze jen těžko interpretovat. Kdysi dávno jsem v čajovém rozpoložení skládal krátké "básně" na způsob japonských haiku. Čaj pomáhá uvolnit sevření mysli a člověk je pak vnímavější k tomu, co se kolem něj děje, takže zachytit pak nějaký konkrétní okamžik a vyjádřit ho několika málo vystihujícími slovy je v takovém uvolněném stavu spontánnější. Např. "haiku", které mám v podpisu, vzniklo za jednoho takového čajování, když mi při slévání čaje sjela poklička z konvičky rovnou do šálku a rozbila ho. Byl to tenkrát jeden z nejprocítěnějších a nejintenzivnějších zážitků, které toto "haiku" vystihuje. Podobných "zážitků" mám více a když si na mnohé z těchto intenzivních stavů skrze takovéto "haiku" vzpomenu, často se toto původní rozpoložení dostaví i bez pití čaje ...
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 29. 7. 2014 10:55

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Raz sme s kamaratom isli vecer do cajovne. Dali sme si 2 velmi chutne oolongy. Zda sa mi ze to boli Dong Fang Mei Ren a Tie Guan Yin. Vypili sme kazdy asi 1 liter. A po odchode z cajovne sme kracali mestom a zazil som taky velmi zvlastny pocit: Bol som extremne nabity energiou az som mal pocit, ze sa vznasam. Normalne kazdym krokom som mal pocit ako keby som kracal par centimetrov na chodinikom. Odvtedy som to uz nikdy nezazil...
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 2. 9. 2014 16:49

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Tak toto proste musim napisat. Dnes som po ochutnani asi 8 rocneho shu pueru zazil taky stav ako nikdy. Ako ja neberiem drogy ani nic take... :D ale myslim si, ze toto co som zazil malo k tomu velmi blizko. Vypil som asi 800 - 900ml shu pueru a bol som v pohode. Prava zabava zacala az cca 30 minut po dopiti:

-spociatku mierna bolest brucha
-extremna triaska v rukach
-vlny tepla po celom tele
-tocenie hlavy, az som mal pocit, ze sa mi skoro svet toci, velmi zaujimave
-neschopnost zhodit usmev :D
-extremna vyrecnost
-extremne vela energie, ze by som zabehol aj maraton bez vody
-extremny nepokoj
-pocit ako keby svet okolo len plynul a ja som bol len pozorovatel

-extremny caj :D

Normalne som sa az bal ist domov, lebo keby ma v takom stave uvideli rodicia, by si asi pomysleli, ze som mal nieco ine ako len caj :D.

Inac Dzin, mal si pravdu kvylitny shu chuti uplne skvelo a nie ako tie lacne pivnicove puery. ALE aj tak musim povedat, ze z pohladu necajomila by som aj na kvalitny shu povedal, ze smrdi a takisto aj ze zeleny caj je horky.
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 2. 9. 2014 21:43

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Podobný stav jsem měl už kolikrát většinou se mi to stávalo když jsem popijel dlouho puer a kolikrát jsem to tam nechal déle a pak taky třes a jednou jsem vyšel ven a opravdu jsem začal behat protože jsem měl pocit že kdybych neběhal tak prostě bouchnu energii. Je to na jednu stranu dost nahouby pocit ale na druhou stranu sranda :D I když kolikrát nevim co příjde.
<<

massilia

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 52

Registrován: 22. 3. 2013 17:30

Příspěvek 25. 2. 2016 21:31

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Podobné stavy po pití puerhu, jak popisuje výše FarKy a přitakává mu Michaeles, jsem zažil taky. Hlavně u mladších shengů, které jsou plné energie. Velmi vtipná příhoda byla, když jsme před časem s přáteli popíjeli v lese 2005 Zhen Wei Bada, který je jeden z těch hodně fyzicky energických čajů, a kamarádi, kteří na čaj nejsou zvyklí, se museli jít asi po třech šálcích proběhnout, protože to bylo na ně moc. Mnohem zajímavější stavy ale poskytují kvalitní vyzrálejší shengy, zvláště při čajování v přírodě nebo v kruhu přátel. Tehdy je velmi zřetelné, jak nastupuje taková poklidná vnitřní energie postupující čakrami směrem nahoru. Ty pocity jsou: ztišení do hlubokého klidu, projasnění vědomí a vnitřní radost a mír. Při čajování s přáteli je pak možné vnímat sdílení těchto pocitů, v přírodě zase člověk jasně vnímá okolí. Jako když kdysi napsal William Blake: "Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá." Kdych si měl vzpomenout čaje, při kterých jsem toto zažily, byly by to: 1999 CNNP 7542 Private Order, 2003 Xiaguan Iron Cake, 2001 Meng Hai TF Da Yi (ten asi nejvíce). Osobně si myslím, že tyto účinky mají něco společného s věkovitostí těchto čajů. Že v účincích se projeví i těch 15 let zrání, ono poklidné ležení v tichu a šeru. Zajímalo by mne v tomto ohledu: možná mi zkušenější čajomilové odpoví: když má mladý sheng takovou tu typickou divokou energii, promění se dlouhodobým zráním právě v onu popisovanou klidnou tichou sílu? A úplně jiná kategorie na závěr - určitě nikdy nezapomenu na čaj 2005 Naka z White2Tea, který navazoval stav hodně podobný radostné opilosti.
<<

Vlastik

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 51

Registrován: 25. 9. 2014 15:35

Příspěvek 26. 2. 2016 10:46

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Já na sobě žádné stavy nepozoruji. Dám si puerh před spaním a klidně usnu. Piju skoro pokaždé 200ml + 1l termoska zalévám, ale požívám malé množství do 5g a rychlé slití, pořádný výluh jsem ještě neměl, nechutnal by mi.
S kávou nebo energy drink to samé.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 2. 2016 11:13

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Jaký puer? Shu nebo Sheng?
Já když usnu po čaji který má více síly.... tak ikdyž spim treba 7 h cítím se totálne nevyspalý.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

massilia

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 52

Registrován: 22. 3. 2013 17:30

Příspěvek 26. 2. 2016 12:18

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Dzin Tea Racer píše:
Já když usnu po čaji který má více síly.... tak ikdyž spim treba 7 h cítím se totálne nevyspalý.

Tak nějak. I ten spánek je takový zvláštní, skoro polobdělý. Ale jindy se po takovém spánku probudím a cítím se hned svěží... i když je to skoro jako bych nespal.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 22. 7. 2017 13:06

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Počul som, že pri vysokých dávkach je možné dosiahnúť stavy ako depersonalizácia a pokrivené vnímanie času a priestoru... Máte s tým niekto skúsenosti? :D Predpokladám, že je k tomu potrebná dávka 20g+. Osobne som to neskúšal, no niektorí ľudia mi vraveli, že mali takéto stavy, keď to prehnali.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 22. 7. 2017 15:53

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Jsem skoro přesvědčený, že to nelze!
Resp. věřím, že to někdo zažil, ale pochybuji, že to souvisí s konzumací toho čaje, ačkoli u toho byl. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 7. 2017 10:45

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

To co popisuješ, se dá zažít pomocí tvrdých drog, nebo i kontrolovaně pomocí šamanů a koktejlů z bylin (drog).
Podobné stavy i v meditaci, čaj na to nemusí mít přímy vliv. Ale jsou čaje, co působí přinejmensím zajímavě, napriklad
http://www.tea-earth.net/tea/black/HongShiCha1980.html
nebo čaje pripravované způsobem takovým to. Kao Cha.
http://www.tea-earth.net/tea/black/NakaGuZhua2012.html
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 24. 7. 2017 14:29

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Njn, čaj "magorák" je známá věc: https://cs.wikipedia.org/wiki/Magor%C3%A1k
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 7. 2017 15:38

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

To bych fakt nedoporučoval ani nepil. :-)))
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 24. 7. 2017 19:59

Re: Nejzajímavější stav po čaji.

Mimo to, tvůj příspěvek, Davide, patří do vlákna "Příprava čaje" a ne sem! :-)
Ještě k tomu Farkyho dotazu.
Jak psal Dzin mimo drog všeho možného druhu, od bylin po syntetiku se k podobnému stavu dobereš i fyzickými technikami práce s tělem. Meditace, holotropní dýchání, dokonce něco podobného umí i jóga. Čaj, tedy pokud v něm není hrst nějakých bobulí, jde svým působením tak trochu proti tomu. Nebo, lépe řečeno, čaje umí různé, zajímavé stavy, ale tohle bude asi něco trochu jiného.
Předchozí

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz