Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

<<

tifik

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 168

Registrován: 28. 5. 2019 09:51

Bydliště: Plzeň

Příspěvek 4. 7. 2019 22:29

Re: Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

Co yixing z Orijinu, má to smysl?
<<

mahdi

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 77

Registrován: 3. 11. 2013 17:33

Příspěvek 4. 7. 2019 22:36

Re: Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

Divej, bez urazky, ale dle tvych dotazu, zamer se na porcelan/glazovany konvicky, najdi si styl co ti jede (caje) a teprve pak res yixing, to je material velice specifickej a rozhodne neni mozny pouzivat vseobecne, pokud chces vyuzit prednosti.
<<

tifik

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 168

Registrován: 28. 5. 2019 09:51

Bydliště: Plzeň

Příspěvek 5. 7. 2019 06:01

Re: Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

Bez urážky, já vím, co je yixing. Nevidím důvod, proč si konvičku nepořídit teď, nemám problém ji vyhradit na jeden typ čaje. Nicméně cenové relace v obchodech jsou tak rozdílné, že mi otázka, odkud yixing , připadá naprosto na místě. Možná, když by jsi si prošel příspěvky z počátku tohoto fóra, najdeš podobné i od nyní již zkušených čajařů :-) (já to udělal).
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 7. 2019 08:37

Re: Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

Asi mate pravdu oba, nerad bych, aby se to tu vyhrotilo nejak...
Yixing je super, bez znalosti, vetsinou koupi clovek nekvalitni kus, protoze hodne lidi da na prvni dojem... v Orijin jsou velmi kvalitni kusy, dle meho nazoru velmi predrazene! Ale videl jsem tam min. Mesic i komercni nic moc..Daji se koupit kvalitni kusy do 1000 Kč, ale vetsinou ne v cajovnach, maji svou marzi a uplatni poznatky logicky. Posledni asi 3 konvicky v galerii jsou prakticky soucasne doby a tady bys je nekoupil pod 2 tis... mrkni jak vypada hlina, struktura, razitko a z toho vychazej. Musi krasne znít kdyz cinknes poklickou...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 5. 7. 2019 12:19

Re: Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

Moc prodejců v současné době autentický Yixing neprodává, tedy ve smyslu původní zisha. Dnes je na trhu velká spousta konviček dělaná sice technikou sestavování konviček typickou pro Yixing, ale hlína bývá od jinudy, chemicky upravována atd.

Konvičky např z 80.-90. let prodává Chawangshop nebo EoT.

Případně si sám pořídit z ebay, ale chce to mít nějakou zkušenost, sám začátečník to úplně nedá bez základní průpravy. Ale dá se pak dostat ke starším konvickam z období ROC či konce Qing dynastie za pěkné ceny.

Pokud máš po ruce 6-7 tis, za což se cca vydraží tato konvička tak je to super konev, na které je úžasné začít a přeskočit jako většina znás vyhozené tisíce za snahu ušetřit na padělcích.

O malinko větší konvičky z ROC/pozdní Qing dynastie pak stojí méně, i kolem cca 2-3 kus. Něco budu mít teď i na prodej, tak klidně můžeš napsat SZ.

Pokud nemáš kde autentický Yixing osahat v praxi, sloužíme jako bezplatné čajové studijní centrum, kde je možné na den, víkend apod. přijet, ubytovat se a odzkouset autentické yixingy, udělat si představu, jak funguje starožitná duan ni, zini apod, aby.mel člověk +- představu, co vlastně hledá.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 5. 7. 2019 12:58

Re: Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

No tak tu osobní návštěvu bych rozhodně doporučil!
Dokud si to nevezmeš do ruky (a možná víckrát než jednou), prostě to nepoznáš. Resp. podle fotky zkrátka nejde zjistit, o čem je vlastně řeč. Věř mi, že kdybych tuhle možnost před lety měl, ušetřil bych pěkných pár tisíc. Kluci to popsali velmi trefně!
Hezké zboží má Honza Brož (Chawangshop), tam mi dokonce jedna utekla, co jsem chtěl už, už, koupit (mimochodem mám to zakázaný) a taky p. Prachař.
Ceny jdou pořád nahoru, takže už je to pomalu investiční záležitost. A to i v Číně.
<<

tifik

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 168

Registrován: 28. 5. 2019 09:51

Bydliště: Plzeň

Příspěvek 5. 7. 2019 17:56

Re: Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

Díky moc. :-)
<<

frnktess

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 1

Registrován: 29. 12. 2021 16:24

Bydliště: Pražák

Příspěvek 29. 12. 2021 16:27

Re: Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

Ahoj,
potřebuju pomoc s hledáním kyusu, glazurovaná alespoň zevnitř, nejlépe vyjímatelné kovové sítko (chci používat na více čajů, sencha, genmaicha, hojicha...), kolem 200 ml. Žádnou litou, ruční. Jsem ztracená a nemůžu nic najít.
Díky moc
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 12. 2021 20:30

Re: Obchody s konvičkami a příslušenstvím.

Když projdeš čajovny, nic nenalezneš? Záleží pochpitelně na ceně, materiálu, velikosti...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
Předchozí

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz