Používáte Office? Nebo raději alternativu? Na svém PC, NB.

Copak používáte?

Microsoft Office
1
20%
Open Office
4
80%
Jiné - uveďte co.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 5
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 9. 2008 18:35

Používáte Office? Nebo raději alternativu? Na svém PC, NB.

Jak jste na tom? Já osobně raději Open Office, kvalita versus cena :-) ale i tak ho mám raději než Office.

//edit názvu: ne v praci nebo ve škole, prostě doma nebo svém podnikání :-)
Naposledy upravil Dzin Tea Racer dne 28. 9. 2008 09:25, celkově upraveno 1
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 26. 9. 2008 19:01

OpenOffice. MS Office moou byt lepsi coz je logycke kdyz vsechno ostatni jsou jen alternativy, ale me v podstate na psani staci jednoduchy texotvy editor, a alternativni tabulkove procesory jsou uz dnes take na vynikajici urovni. Tak za co zbytecne platit :)
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 9. 2008 19:03

Tak hlavně špionážní aktivity MS Office, rychlost, cena... mluvi proti :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 26. 9. 2008 19:55

Dzin Tea Racer píše:Tak hlavně špionážní aktivity MS Office, rychlost, cena... mluvi proti :-)


ano spionaz to mas pravdu, nejlesi je, jak drive to bylo zcela nemaskovane. pro me je nejlepsi uplne prachobycejny textovy editor. ty alespo poradne podporuji utf-8 :D
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 26. 9. 2008 23:16

Na notese mám skoro legálne MS office (dostal som v bývalej práci licenciu a ešte som to nezmazal...), všade inde open office. Iné nepoznám, resp nemal som dôvod hľadať (ale keby som našiel editor, ktorý vie mať čierne pozadie a biely text, hneď by som menil...) kedže mi viac menej vyhovuje.
Socka?
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 27. 9. 2008 08:18

MSO.
OOO jsou dobrý tak na napsání "ahoj babi, jak se máš, já se mám dobře" a na vedení jednoduchých tabulek. nicméně na solidní práci a pro podnikové použití je MSO naprostá nutnost.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 27. 9. 2008 10:02

jaffar píše:(ale keby som našiel editor, ktorý vie mať čierne pozadie a biely text, hneď by som menil...)


Na Linuxu temer kazdy.

Doom píše:MSO.
OOO jsou dobrý tak na napsání "ahoj babi, jak se máš, já se mám dobře" a na vedení jednoduchých tabulek. nicméně na solidní práci a pro podnikové použití je MSO naprostá nutnost.


Ja jsem ani nic jineho necekal, to nemyslim zle :D
Akorat ze kolik lidi ve skutecnosti potrebuje co nbixi MSO, ja neznam nikoho. Na zakladni formatovani textu staci temer cokoli, OOO umi vice nez to. A kdo chce ve velkem odniku vest agendu v Excelu je blazen a sam proti sobe. Na to jsou jina reseni.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 9. 2008 10:42

Ano taky si myslím, lidi kteří jsou od školy učeni že MSO je špička a jediný nej, jsou opravdu někde jinde. Je to jako s Vistou, všichni co hltají vše co Bill řekne a ejhle, on v dubnu vyjde nový systém od MS, hádejte proč, že by se Vista až tak nepovedla? :-)
Já taky neznám někoho kdo by dělal v MSO neco co OO neumí :-) Jistě takový lidi jsou, ale neznám :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 27. 9. 2008 12:36

Dzin Tea Racer píše:Ano taky si myslím, lidi kteří jsou od školy učeni že MSO je špička a jediný nej, jsou opravdu někde jinde. Je to jako s Vistou, všichni co hltají vše co Bill řekne a ejhle, on v dubnu vyjde nový systém od MS, hádejte proč, že by se Vista až tak nepovedla? :-)
Já taky neznám někoho kdo by dělal v MSO neco co OO neumí :-) Jistě takový lidi jsou, ale neznám :-)


Ja jsem videla par opravdu excelentnich excelovych sheetu ktery umeli kdesi cosi, ale vsechno toto umel i OOO, protoze jsem to na nem poustela take. Jinak neznam nikoho, kdo by takovy sheet napsal a nkoho kdo by delal ve Wordu vic nez zkaladni formatovani odstavcu a v Excelu par tabulek na sumu, nasobeni a podobne. Word je podle me prezitek, davno prekonana vec. Excel je velmi dobra vec, ale neni ultimatne to jedine nej existujici. A na to co ja muzu vymyslet mi stci OOO bohate a jeste nikdy neprijdu na vse co pouhe OOO umi.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 27. 9. 2008 21:04

má OOO Writer solidní konektor pro ODBC na hromadnou korespondenci? já v něm hromadnou korespondenci nikdy solidně nerozjel - MSO se např. přes ODBC může propojit do firemní databáze.
A co OOO Calc jako klient OLAP serveru?
Jasně, nikdo nevede agendu v excelu, od toho jsou účetní databáze. jenže excel může sloužit jako klient analytické služby nebo OLAP serveru, pomocí pluginu ProClarity lze zpracovávat údaje ze systému Business Inteligence. propojení na sharepoint server umožní efektivní zpracování firemních dokumentů bez zbytečné režie...
opravdu, OOO je dobrý na domácí použití - ale pro korporátní sektor nemá potřebný funkčnosti.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 9. 2008 22:21

2 Doom: Ale otázka zněla co používáte, ne s čím děláte v práci :-) Já doma nepotřebuju ODBC ani OLAP :-) I v práci to potřebuje minimum lidí....
Nepleť sem mamutí firmy, navíc pochybuju že z nás někdo má legálně office doma jen kvůli tomu, aby rozjel ODBC...ale možná se pletu, že jo? :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 28. 9. 2008 08:32

otázka nebyla specifikována přesně :-)
já napsal jak domácí použití, tak i korporátní. a navíc jsem reagoval hlavně na monishku, kt. psala o požití OOO ve firmách


//Edit: Dzin Tea Racer-možná by se to dalo pochopit jinak, ale kdybych chtel vedet s čím jste se učili ve škole nebo co kdo používá v praci tak bych to upřesnil :-) Pochopitelne jde o to doma nebo proste na svém vlastnim PC :-)

Zpět na PC a IT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz