Pestujete si vlastné bylinky (nie len) na čaj?

<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 18. 4. 2009 12:35

Pestujete si vlastné bylinky (nie len) na čaj?

Tak mi práve napadlo, ako tak popíjam čaj z čerstvej mäty - pestujete si doma, na balkóne, v záhradke nejaké bylinky?
Hlavne teda na čaj, ale v podstate aj rôzne druhy korenia atď.
:-)
Momentálne mám na balkóne mätu, šalviu, čerstvo klíčiacu materinu dúšku (uvidíme, čo z nej bude...) a v záhrade ešte medovku (+ za plotom rastú šípky a žihľava, neviem či sa to ráta :D )
A čo sa korenia týka, tak mám len také štandardné balkónové buriny ako bazalka, oregáno, tymián...
Socka?
<<

Candlemass

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 16. 4. 2009 10:58

Bydliště: Brno

Příspěvek 18. 4. 2009 18:57

V podstatě to co jsi vyjmenovala máme na naší malinké zahrádce taky. Teda kromě mateřídoušky. Ale používáme to spíše na vaření než v souvislosti s čajem.

K čaji si chodím trhat mátu a dělám si tuarega. A to podle originálního receptu přímo od domorodých obyvatel Sahary:

Ten recept je následuící:

vezmeš si hrst gunpowderu (nejlépe nějakého lepšího z čajoven, který netrpkne), dále vemeš hrst máty, zaliješ vodou, necháš vylouhovat a až si vzpomeneš tak to sliješ a přidáš hrst třtinového cukru - ten se kupuje třeba ve Zdravé výživě. :D

Získáš skvělý nápoj, který tě udrží v parném létě dlouho při životě a zdoláš nejednu písečnou dunu na jedno napití... :smile:
<<

repelent

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 15

Registrován: 29. 11. 2011 13:23

Příspěvek 24. 4. 2016 00:13

Re: Pestujete si vlastné bylinky (nie len) na čaj?

na zahrade mi rastie mata, medovka, salvia, materina duska a verbena citronova :) to tak na caj :) a co sa tyka letnych domacich limonad a pod. tak mam cosi co vyzera ako kopor ale vonia to po cole :) a medzi kulinarske bylinky mozme zaradit bazalku, rozmarin, oregano, ligurcek (vegeta to aj volaju), bylinka vonajuca po kari a bylinka vonajuca po olivach

a zbieram si agat a bazu
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 24. 4. 2016 08:39

Re: Pestujete si vlastné bylinky (nie len) na čaj?

Tipnul bych si, že ten kopr s vůní coly je nějaký druh pelyňku (palina). :-)

Zpět na Bylinky, masti, sirupy & jiná léčiva.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz