www.zalozfirmu.cz

Crowdfundingová kampaň na realizaci bezplatného čaj. centra

<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 481

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 19. 8. 2018 18:24

Crowdfundingová kampaň na realizaci bezplatného čaj. centra

Zdravím čajovou komunitu,

byla spuštěná crowdfundingová kampaň na realizaci bezplatného čajového centra. Cílem centra je, aby kdokoliv, kdo by se chtěl více ponořit do jednotlivých aspektů přípravy čaje, měl tu možnost. Projekt by fungoval jak pro úplné začátečníky, aby došlo k jejich nasměrování, ale i pro čajomili, které by některý aspekt hlouběji zajímal. Takový ty konkrétní případy ze života... Chcete si koupit litinovou konvici, stříbrnou konvici apod. a zajímá vás, jak taková věc funguje před koupí. Jestli to za ty peníze stojí...Jak to funguje s konkrétními čaji..Tak i pro takové účely centrum bude sloužit. Centrum by fungovalo pouze na bázi dobrovolného daru dle vlastního uvážení, či daru v naturáliích jako zelenina, rýže apod. Pobyty možné celovíkendové včetně jídla a ubytování v čajové místnosti na tatami.

Jak k čaji v centru přistupujeme? Stéphane Érler zasel před lety semínko v Praze a my bychom rádi dále opečovávali. Připravujeme čaj tak, aby jsme z něj dostali maximum (ve všech případech vroucí voda) a zároveň byl výsledný nálev sladký, bez trpkosti a hořkosti. Tento přístup vyžaduje použití malého množství čajových lístků a delšího louhování. Dlouhým louhováním se ještě více umocňují všechny vlivy použitých nástrojů jako je voda, způsob ohřevu, konvice na ohřev, louhovací nádoby, šálky...Více to člověka nutí přemýšlet, jaké nádobí použít na konkrétní čaj a správně ho používat. O to vše by jsme se rádi podělili.

Centrum je již v současné době vybavené čaj. nádobím, se kterým se lze setkat v čajové praxi. Porcelánové starožitné gaiwany, starožitné yixing konvičky, stříbrná konvička, konvička ze zlata, konvičky z kamene (achát), litinová konvice na vaření vody, stříbrná konvice na vaření vody, hliněné konvice na vaření vody...

Kdyby jste věděli o někom, koho by myšlenka oslovila,tak budeme rádi za sdílení. Kdyby jste chtěli podpořit, zlobit se nebudeme :-) Hlavní pilíře odměn jsou např. ušití Cha Bu na míru (nebo výběr z již hotových), víkendové pobyty a hmotné odměny v podobě čajů a nádobí.

Předem děkujeme za případnou podporu, ale i za odezvu, co si o projektu myslíte. Díky :-)
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 481

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 25. 8. 2018 17:48

Re: Crowdfundingová kampaň na realizaci bezplatného čaj. cen

Nové Cha Bu ušito a přidáno do odměn na podporu čajového centra. Je laděno do podzimních barev a má rozměry 33x74cm. Nebo můžete využít možnosti ušití na míru dle rozměru čajového stolu :-)

Cha Bu jsou v této kampani jednou z nosných odměn. Exkluzivně v rámci projektu ušijeme Cha Bu dle vašich představ..Ať už chce laděné barevně do jarních, letních, podzimních či zimních barev. Ať už chce menší, nebo delší běhoun na stůl. Pro tyto delší kousky je v kampani určená odměna "Ušití Cha Bu přímo na míru - dlouhý běhoun". Když budete chtít Cha Bu na míru, každému bude poslán grafický návrh v el. podobě v měřítku a bude laděn ke spokojenosti podporujícího. A nebo si můžete po domluvě vybrat již hotový kus. Například ten, co byl dnes přidán.

Cha Bu jsou šity ze starožitného japonského hedvábí (látky s motivem) a lnu (jednobarevné látky). Jedná se tak o propojení východních prvků s českou tradicí pěstování a zpracovávání lnu, která již téměř vymizela. Len zároveň dodává Cha Bu stabilitu a robustnost. U každého Cha Bu je z druhé strany jednobarevná lněná látka.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 481

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 29. 8. 2018 15:30

Re: Crowdfundingová kampaň na realizaci bezplatného čaj. cen

Byla přidána nová odměna na kampaň na realizaci čajového centra. Starožitný tenkostěnný gaiwan. Foto 01 Foto 02 Foto 03 Foto 04

Starožitný tenkostěnný gaiwan o objemu 100ml. Gaiwan je o tloušce papíru! Jedná se o japonskou starožitnost, která je cca 100 let stará a byla určená pro export do Holandska. Tento japonský gaiwan kopíruje tvarem čínské gaiwany.
Gaiwan se velmi hodí na všechny málo oxidované čaje (a méně pečené) a čaje bílé. Díky tenkému střepu se čaje louhují velmi jemně. Krásně vyniknou všechny subtilní tóny v čaji. Gaiwan jde samozřejmě využít i na odvrácenou stranu čajů jako jsou čaje červené, více oxidované a pečené čaje, sheng puerhy atd. Jen je potřeba počítat s tím, že čaje budou vycházet "tenčí", malinko s menším tělem. To v určitých případech není na škodu. Jen čaj bude mít odlišený charakter a umocní se konkrétní čaje trochu jinak, než třeba v yixingu (vyniknout díky gaiwanu jemenší tóny). Pouze nehodí na silně lisované záležitosti. Kvůli tenkému střepu nedochází pořádně k oddělení lístků. Gaiwan má vlasovou trhlinu. Není potřeba se toho bát. Na funkčnosti to ničemu neubírá. Potvrzeno každodenním používání po dobu několika let. Tak neváhejte. K dispozici pouze jeden kus. Cena v odměně je včetně poštovného. Ale doporučujeme kvůli křehkosti osobní odběr v centru.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 481

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 3. 9. 2018 21:40

Re: Crowdfundingová kampaň na realizaci bezplatného čaj. cen

Přidán balík čajů 4x10g do odměn (Thajský zelený čaj, Bai Hao z Vietnamu, Bílý čaj z Keni a červený čaj z Gruzie z rukou Čechů ze sdílené čajové zahrady). Dále přidány často kladené otázky do těla kampaně. Snad teď je zodpovězeno na vše a hlavně jasněji.

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz