Co říkáte na nové Windows 7? Vista se údajně nepovedla...

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 10. 2008 20:25

Co říkáte na nové Windows 7? Vista se údajně nepovedla...

Tak si dovolím flame, Vista se moc neuchytila tak okamžitě vychází nová verze win, co si o tom myslíte proč tak rychle? Microsoft tak prý nepřímo uznal že Vista se neujala a proto takhle reaguje....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

mufin

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 54

Registrován: 25. 1. 2008 02:52

Příspěvek 21. 10. 2008 22:29

no windows seven ma prist az 2009/2010, takze este mame cas :-). Ale nahodou sa tesim. Nejak tajne dufam, ze po nepodarenej viste to bude prepracovanejsia vecicka.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 10. 2008 22:47

mufin píše:no windows seven ma prist az 2009/2010, takze este mame cas :-). Ale nahodou sa tesim. Nejak tajne dufam, ze po nepodarenej viste to bude prepracovanejsia vecicka.


Ohlášen je hned na jaro 2009, takže to je cobydup. Hlavně je s podivem že dělají na systemu už pěknou chvíli, takže to taky neco značí, hned delat novy system :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 22. 10. 2008 08:39

Dzin Tea Racer píše:
mufin píše:no windows seven ma prist az 2009/2010, takze este mame cas :-). Ale nahodou sa tesim. Nejak tajne dufam, ze po nepodarenej viste to bude prepracovanejsia vecicka.


Ohlášen je hned na jaro 2009, takže to je cobydup. Hlavně je s podivem že dělají na systemu už pěknou chvíli, takže to taky neco značí, hned delat novy system :-)


To rozhodne. Vsak oni si vyslechli kritiku jeste pred uvedenim Visty. Doufejme, ze jim vrtaly hlavou pripomnky na HW naroky. Ze dnes ma kazdy dovu a vice jadro a min 2GB RAM neznamena, ze to chce cele venovat OS. Ja jsem docela zvedava, i kdyz uz jsem nadobro zmigrovala. XP mei nestaci, Vistu nechci kupovat a na mem starem pocitaci by se moc nepredvedla. Zkousela jsem Vista Ultimate na silne nove sestave a pripadalo mit o pomerne prijemne akorat ze zase, kdyz srovnam se svym oblibencem (Linux samozrejme) tak mi neprinese nic, po cem bych tolik touzila, ze bych si ji musela koupit. Dokonce ani nepokryje to co si od OS zadam (samozrejme mimo to, ze JE lepsi na hry).

No a co se tyce Windows 7 tak s napetim ocekavam jestli uz se alespon trochu poucili. Pokud jde o me, je potreba hooooodne prekopat koncept celych Windows aby zacaly byt funkcni a zaroven efektivni. Oda zakladu jinak. Dosvadadni graficke podoby Windows jsou totiz jen cim dal tim vetsi slepenec. Visty mozna ne tolik jako XP, ale zato z nich mam po kratke zkusenosti pocit ze sice ano, stabilni, ano pekne... ale tak nejak, jak to rict.... nikdy to nebudou Monisky Visty, dycky to budou Billovy Visty. Nesvobodne no. To zni jako propaganda Linuxu, ale ja si opravdu rada muzu vybrat.

Ale na Windows 7 cekam s optimismem, uvidime.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 22. 10. 2008 08:57

první bety by měly být k dispozici v zimě, tak uvidíme co MS předvede.
pokud by zachovali skvělou stabilitu WV a snižili HW nároky, byla by to šupa. uznejme, že místo, který OS sežere na disku, není nejmenší.
větší modularita by taky bodla. samozřejmě s rozumem, ať se nedostanem do paradoxu "balíček A vyžaduje komponentu B, která je k dispozici ve funkčnosti C"
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 22. 10. 2008 09:02

ještě k nenažranosti WV:
Obrázek
můj služební komp se 4 GB RAM, kde běží SQL2005 s pěti databázemi, analytická a integrační služba, visual studio a další nástroje.
zas tak hrozný to není
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 22. 10. 2008 09:35

Jednu vistu doma mám, v robote dva 2008 servre a ani s jedným problém nie je. Zvykol som si, hw nároky neriešim, pokiaľ mi ide všetko čo treba.
Windows 7 ofc doma bude, tak polroka po vydaní.
Btw 7 vychádza vtedy keď má, omeškaná bola akurát Vista, inak sa celkom dodržuje "plán" :-)
Socka?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 10. 2008 10:18

Ještě odám ke stabilite WV, mě nepřijde o nic stablnější než XP, HW nároky jsou děs a hruza, hlavně když to cpou NB které maji 1GBRAM nebo dokonce 512! Ty barvičky a efekty... no někomu se to možná líbí, politika alias Microsoft z toho asi nemizí ale na Win 7 se těším, Vista do mého baráku nesmí, uvidíme :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 22. 10. 2008 10:45

Dzin Tea Racer píše:Ještě odám ke stabilite WV, mě nepřijde o nic stablnější než XP, HW nároky jsou děs a hruza, hlavně když to cpou NB které maji 1GBRAM nebo dokonce 512!

To nie je chyba MS ale výrobcov ntb a ľudí, čo si ich kúpia... Tiež nedáš WXP na 128MB ram...
A iste, stabilita mi nepríde lepšia ako XP, ale ani horšia. BSOD som nevidel ešte, na XP tak raz za 3 mesiace, čiže v princípe žiadny rozdiel...
Socka?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 10. 2008 10:50

Musím oponovat, to je politika MS, lidé dál chteli XP ale MS je už stáhl :-) aby prodal Vistu...

BTW: XP běží na 128 líp jak Vista na 512MB a na 256MB XP relativně dobře, 256 pro Vistu je sci-fi :-)
Každopádně stáhnutí prodeje XP je jen marketingový tah MS, za to nemužou prodejci HW ani lidé co je kupují.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 22. 10. 2008 11:00

Dzin Tea Racer píše:Musím oponovat, to je politika MS, lidé dál chteli XP ale MS je už stáhl :-) aby prodal Vistu...

BTW: XP běží na 128 líp jak Vista na 512MB a na 256MB XP relativně dobře, 256 pro Vistu je sci-fi :-)
Každopádně stáhnutí prodeje XP je jen marketingový tah MS, za to nemužou prodejci HW ani lidé co je kupují.

Iste, logický ťah, chceš predať nové, stiahneš staré...
A prepáč, ale pri cenách ram pod 1000SK za 2GB je podľa mňa úplne nepodstatné riešiť nejaké 256MB Vista stroje...
O koľko zníži cenu ntb prípadne PC ušetrenie 1536 (prípadne 1024) MB ram? 300-500 korún? Keď stojí celý stroj 15 000 povedzme, tak je to len debilita ľudí, že si pár stoviek nepriplatia.
A byť výrobca / predajca PC, tiež to robím, keď sú ľudia tak spokojní.... :-)
Socka?
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 22. 10. 2008 11:35

bože! srovnáváte OS, které jsou od sebe cca 7 let.
v roce 2000 byl standard kapacity RAM někde jinde - 128 MB RAM. a XPčka na tom taky docela drsně swapovaly. nedávno jsem s jedním takovým PC pracoval a je to dost cítit.
kolega v práci má 256 MB RAM, tam už jsou XPčka docela svižný.


kromě ramky a mnou zmíněnému zabranému místu na HDD se náročnost WV projevuje kde? na jednojádrovým CPU šlape WV docela solidně.

dzine, tobě WV domů nesmí - kdes teda vzal informace o provozu WV? od agentury JPP?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 10. 2008 11:40

Doom píše:bože! srovnáváte OS, které jsou od sebe cca 7 let.
v roce 2000 byl standard kapacity RAM někde jinde - 128 MB RAM. a XPčka na tom taky docela drsně swapovaly. nedávno jsem s jedním takovým PC pracoval a je to dost cítit.
kolega v práci má 256 MB RAM, tam už jsou XPčka docela svižný.


kromě ramky a mnou zmíněnému zabranému místu na HDD se náročnost WV projevuje kde? na jednojádrovým CPU šlape WV docela solidně.

dzine, tobě WV domů nesmí - kdes teda vzal informace o provozu WV? od agentury JPP?


Nejde o to jak daleko jsou ty OS od sebe, jelikož pokud se XP prodaval jako OS před 2 měsíci tak ho ber jakou současný :-) má v sobe SP apod.
Domů myšleno na můj PC nebo notebook, mě PC živí takže s Vistou a nejen s ní jsem v kontaktu prakticky denně :-) Například politika, kupte si novy PC s Vistou nebo NB, ale to že Vám na tom nepojede tiskárna, TV tuner externí a scaner diky driverům už neřeknou :-)
Naposledy upravil Dzin Tea Racer dne 22. 10. 2008 11:43, celkově upraveno 1
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 10. 2008 11:41

2 Jaffar: Nepleť sem cenu RAM, lidi takle nepřemýšlí, koupí notes a chtej by jim běhal.... ne kolik čeho si přikoupí.
Jak to řekla Monishka Linux je Linux :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 22. 10. 2008 11:43

a proto má na desktopu < 1% zastoupení ;-)

//Dzin Tea Racer: Myslíš Linux? Ano, vycucáno z prstu... tohle je o win 7, linux sem tedy plést nebudem... U mě má doma Linux zastoupeni 50% :-)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 22. 10. 2008 12:36

Doom píše:ještě k nenažranosti WV:

...

můj služební komp se 4 GB RAM, kde běží SQL2005 s pěti databázemi, analytická a integrační služba, visual studio a další nástroje.
zas tak hrozný to není


V idle urcite ne :))
Jen samotny SQL server nezere skoro nic, 5 databazi je nic, statni tooly pokud vyozene nejsou uvedeney v cinnost take jen spi. Navic pracuji viecmene v textovam rezimu, tipni to pri kompilaci nebo pro pri necem relevantnim. Tady je videt jen udaj kolik zabere par MS oken v RAM + mozna nejake bezici relace s databazi.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 22. 10. 2008 14:49

SQLko i ostatní nástroje sice v tomhle okamžiku jsou idle, ale jsou nasalátěný v RAMce.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 22. 10. 2008 15:10

Doom píše:SQLko i ostatní nástroje sice v tomhle okamžiku jsou idle, ale jsou nasalátěný v RAMce.


No prave a proto to moc o efektivite Windows Vista nepovi. Data v RAMce nemaji zadnou vypovidaci hodnotu. Kod a jeho data ktera potrebuje k behu maji vetsi.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 1. 1. 2009 12:10

nějakej pokec o prvních dojmech z W7 build 7000 najdete u mě na blogu.
<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 4. 2. 2010 15:46

Taaak.. ja & win7 to nejak nejde dokopy.. mam slaby comp
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 9. 6. 2010 08:41

Taaak.. ja & win7 to nejak nejde dokopy.. mam slaby comp

máš 256MB ram ako ja ???, nechyrujem ani o viste natož o 7... old good XP :-)
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..

Zpět na PC a IT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz