Chao Zhou

<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 15. 12. 2014 14:03

Re: Chao Zhou

Před exportem to vyndávají z krabic z důvodu, že tam je trochu volno v krabici a měly stížnosti od zákazníků, že při transportu občas docházelo k protržení pytle a částečného vysypání obsahu do kartónové krabice...

Zrovna smůlu na obou pytlech... Jinak máš v uhlí v konstantní kvalitě? V pytli jsou kusy, které mají menší objemovou hmotnost a jsou křehčí a jsou zase kusy pevné jako kámen s větší objemovou hmotností...jestli to je normální..
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 15. 12. 2014 19:02

Re: Chao Zhou

Ono také jestli jsi to vymýval vodou, tak ono je důležité nechat to fakt pořádně proschnout. Ono povrchově vypadá jako suché, ale vlhkost je natažená uvnitř a pak to fakt čmudí...
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 16. 12. 2014 09:11

Re: Chao Zhou

jj, asi dva nebyly proschlé ve středu a čudily. Černý dým jsem identifikoval zatím jako podpalovač, ale problém s uhlím je i s tím, co jsem neumýval..vůbec se nechytá, nedrží teplotu, extrémně popela..absolutně nemá vlastnosti, co má mít...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 12. 2014 14:59

Re: Chao Zhou

To se mi vůbec nelíbí, pohadka o protržení pytle už vůbec ne. Tak to prece nečím vycpu ne? Krabice je obal, oni to z toho vyjmou a pošlou? To mi prijde blbina.
Mam ve sklepe nenačatou krabici, tu predchozi jsem vypotreboval v létě, ted mam jeste Carboneum až to dodelám snad nedopadnu jako ty :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 18. 12. 2014 11:31

Re: Chao Zhou

Snad budeš mít uhlí v pohodě..je to pak docela škoda peněz, když není použitelný :-) O víkendu budu zase laborovat...jedu k rodičům na návštěvu, tak zkusím svoji nejrychlejší metodu, nabrat žhavé uhlíky z kamen, hodit je to kamínek a uhlíky jsou rozjeté raz dva :-) Tak jsem zvědav, jak se weber chytne...

Jinak v lednu budu mít konečně carboneum ;;-)
Naposledy upravil nerow dne 19. 12. 2014 06:45, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 12. 2014 20:31

Re: Chao Zhou

Furt mi to vrtá hlavou, já snad tu svou druhou krabici načnu až bude trochu klidu :-)
Dej vedet co bude delat Carboneum.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 22. 12. 2014 10:27

Re: Chao Zhou

Tak asi načínat nemusíš, vypadá to, že uhlí je v naprostém pořádku. Měl jsem možnost na návštěvě dát kamínka do interiéru před vchodové dveře, které jsem jen lehce pootevřel...Podpalovač hořel konečně celých 10 min, když už přestal, uhlíky byly krásně v plamenu a po chvilce stačilo dát konvici a už to jelo! :D Takže mám z toho obrovskou radost, je to jak jsi říkal, kamínka musí být na velkém přísunu vzduchu (exteriér, parapet apod.)...Jen ten podpalovač kouřil..tak pak ještě zkusím ten český z Podkrkonoší..

Jenže doma v paneláku furt nemám vyhráno...kvůli plynové karmě je v domovním řádě vysloveně zákaz kamen, grilů apod. (otevřený oheň) :-D, jediné dvě okna nám bohužel směřují do parkoviště, byt hned v přízemí, že každý kolemjdoucí si všimne vždy a všeho a když dám hořící kamínka pa parapet, věřím tomu, že se některý ze sousedů ozve...

Nějaký nápad? :D Když zatáhnu rolety, nechám lehce pootevřené okno tak to je pochopitelně vidět..tak přemýšlím, jestli nekoupit tu horkovzdušnou pistoli, nebo nezkusit foukat nato fénem...respektive jsem to u jedné velké BBQ značky viděl..fén na roztápění uhlíků s držákem k přichycení ke grilu...

Jinak poznatky...zkoušel jsem test 2013 Feng Qing Mao Jian rychlovarka vs kamínka..zásadní rozdíl...jinak běžně ohřívám vodu na indukci na ten nejnižší výkon, takže ohřev pomalejší než v kamínkách...tam mi zatím připadá, že chuťově čaj vyjde skoro nastejno (charakter) jen je z kamínek ve všem barvitější, živější...jinak se uvolňují oleje z čaje při kamínkách...každý čaj má plnější barvu..no prostě nádhera...

A řekl bych zatím z krátkých poznatků, že je znát i použité uhlí...minimálně na vůni vody, co se vaří...z toho obyč bub/buk voda voněla překrásně..z weberu až tolik ne..
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 12. 2014 12:35

Re: Chao Zhou

No tak to jsem rád :-) !!!
Kamínka jsou otevřený oheň? Jsou to uhlíky... to by jsi nemohl zapálit ani sirku nebo svíčku :-)
Proste chladíš na parapetu polévku no... to se nedky delá :-)
Doporučuji udelat průvan a dat to k oknu, jinak tradičně se do toho nedává fén, ale mácháš vějířem ;-) vypadá to i hezky....

Zkus nám dát nejaké fotky...
Weber voní také zajímavě, ale asi hraje hodne faktorů roli.

Mě podpalovač kouří, ale nesmrdí, je to jen parafín.

Jinak mám také tryskový podpalovač, ale moc to nepoužívám, to je tak trochu to rozjet, když to uhasiná, jinak se to nahřívá dlouho, občas ho používam v přirode. Je to plnitelné na plyn.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 22. 12. 2014 13:19

Re: Chao Zhou

Takže moc děkuji za rady, že se to povedlo vyřešit 88;-)

Doma jsem podpaloval kamínka při otevřeném okně cca 2m od něj a asi 40 cm pod úrovní parapetu..byl i trochu průvan, ale ten přísun vzduchu asi nebyl tak dostačující, aby ten podpalovač hořel a vždy po 5 min přestal hořet..Zkoušel jsem takhle dál od okna vějíř s podpalovačem i na napůl rozpálené uhlíky z plotýnky a vůbec se nechytaly...Možná něco dělám špatně, ale ten vějíř je u mne efektivní, až když je tam postavená konvice...jinak dokud tam není konvice tak při vějířování se pak ten plamen jako seká, dusí...

To, že půjde z parapetu trochu kouře by snad nevadilo, spíše ta představa těch plamenů pro kolemjdoucí...

Jinak některé uhlíky malinko smrděly při přikládání (takové lesklé), než se chytly a z některých létalo dost jisker (takové ty hodně lehké uhlíky).
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 12. 2014 13:34

Re: Chao Zhou

Co kouří, je nedostatečně udelane uhli a hlavne kůra!

Tak na to postav starý hrnec a je to... vějířovat musís spodem, ale to asi víš.... a co takhle veliké krmítko pro ptaky? (kamínka) :-))))

Já to dam krásne i doma na stole 2 m od okna s tím podpalovačem, tak nevím. Co když to dáš pod digestoř a otevřeš okno? To musí byt také pruvan ne?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 28. 12. 2014 21:41

Re: Chao Zhou

Tak jsem dával dneska kamínka na stůl za roh okna, tak aby kolemjdoucí neviděli blafající plameny. Přísun vzduchu asi tak průměrný, podpalovač úplně nedohořel, uhlíky prohořely tak asi do půlky (takový kusy co dáváš asi ty). Jen co přestal jít plamen z podpalovače, dal jsem kamínka na parapet aby se ještě prohořely...Takže ještě jednou díky...teď už to bude o vychytávání a zlepšování rozhořívání, přikládání apod..

A slibované foto :-)

Obrázek
1980s Yi An Liu Bao by nerowcze, on Flickr

Obrázek
1980s Yi An Liu Bao by nerowcze, on Flickr
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 12. 2014 21:47

Re: Chao Zhou

Nemáš zač. Ono to chce trochu vychytat, každý máme jiné podmínky a pak to je radost a dává to čajování uplně jiný rozměr, proste další level :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 29. 12. 2014 10:59

Re: Chao Zhou

Přesně jak říkáš, je další level...mne se třeba líbí, jak se ta voda chová jinak (jinak a víc kouří, jak syčí v konvici apod)..ačkoliv třeba na indukci vodu ohřívám ještě pomaleji, nebo minimálně stejnou rychlostí, tak takové věci to prostě nedělá..ta voda z indukce je oproti tomu taková mrtvá..o rychlovarce ani nemluvím, tu zásadně nepoužívám...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 12. 2014 11:09

Re: Chao Zhou

Ano chaozhou Tě právě má vtáhnout do čajování všemi smysly.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 12. 2014 15:34

Re: Chao Zhou

nerow píše:Díky za info. Konečně mám doma uhlí Weber Stake House...Tak jsem se po měsíci pustil zase do pokusů...Včera přišlo uhlí, tak jsem vzal dva větší kusy, jako jsi ukazoval a použil eko podpalovač PEPO...z Podpalovače se vyvalil hustý, smradlavý, šedý dým a totálně vyčoudil místnost + asi trochu černý dým u uhlí (asi ten prach z toho).
.


Tak tady ta videa...





Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 30. 12. 2014 07:18

Re: Chao Zhou

Díky za videa! ;-)

Včera jsem testoval, jak moc je důležitý neustálý přísun vzduchu ke kamínkách. Na parapetu jsem rozčervenal celé topeniště, přenesl do čajové místnosti a to byla rychlost ohřevu...kamínka jsem měl na zemi pod oknem, otevřenou jen ventilačku..takže určitý přísun vzduchu jen do prostoru místnosti, ale ne přímo ke kamínkám ke spodnímu otvoru. A zjištění, že při takovéto situaci ač měly sebevětší výkon, téměř nešlo přiložit (nic pořádně nechytlo) a úplně rudé uhlíky začali po chvilce samovolně vyhasínat...

Pak jsem je přenesl do kuchyně, kde je zrovna zabudovaný stůl u okna, jen lehounce pootevřel okno a už fungovaly jak měly..takže k dokonalosti si musím ještě pořídit čajový stůl do výšky úrovně parapetu a už by to mělo být ok :D

A hlavně když to nemá přísun přímého vzduchu, tak to smrdí...možná vlivem nedokonalého spalování...což by vysvětlovalo případné motání hlavy...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 12. 2014 10:27

Re: Chao Zhou

Motání hlavy bude taky z nedostatku kyslíku, který ohen potrebuje. Me se nestavá že by to špatně hořelo. Stačí mikroventilace a hlavne, musíš pomoci treba hibashi, propíchavat a čistit topeniště, pak to je hukot a hoří to stále....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 30. 12. 2014 12:48

Re: Chao Zhou

Ano, dost často se mi ucpe menšími kousky rošt a pak to uhasíná a čoudí. Roztopená kamínka na plné pecky naopak zvládnou přiložit s jen minimálním počátečním čoudem atd, ale rozhodně to dělám vždy u okna na ventilačku, případně v zimní zahradě.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 12. 2014 13:02

Re: Chao Zhou

Je docela umění přikládat, me to nečoudí, snažím se aby to mělo kudy hořet a tak nejak skladat přes sebe. Je v tom veliký rozdíl. Jak to leží na sobe, nehoří to a asi i čoudí. Zkus to dávat s mezerami a hlavne mit čísté průduchy, to vychytáš neboj.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 30. 12. 2014 13:31

Re: Chao Zhou

Topeniště jsem měl po té půlhodině zacpané popelem tak musím najít nějaký provizorní nástroj na průběžné pročišťování..uhlíkem si mi to včera moc nedařilo...Dnes zkusím u okna s mikroventilačkou a čistým roštem...to bude hukot...Hlavně to musí být super v létě u okna, při otevřeném okně, kdy mají uhlíky maximální přísun vzduchu..to musí být teprve síla..
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 12. 2014 13:36

Re: Chao Zhou

Jsou na to přímo pomůcky, hůlky hibashi a náčiní hisaji.
http://www.tea-earth.net/foto/pomucky/H ... iochin.jpg
http://www.tea-earth.net/foto/pomucky/H ... saji_1.jpg
Jehlicí, hřebíkem to nebude stylové, ale svůj ůčel to jistě splní také...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 31. 12. 2014 09:39

Re: Chao Zhou

Včera, když jsem jel domů z práce, měl jsem takové tušení, že se kamínkám nebude chtít spolupracovat. A taky že se předtucha vyplnila :D . Ačkoliv kamínka byla na vzduchu, podpalovač opět vyhasl ani ne v půlce (přitom hořel úplně normálně a z ničeho niv zhasl) a aby to nebylo málo, tak všechny uhlíky co se rozpalovaly tam byly špatné..jeden kouřil, druhý smrděl a třetí explodoval :D Takže tam jsou ňejací zmetci..ale dají se poznat podle vzhledu..sice jsem byl líný je odrbat, ale ten co kouřil to podle mne neďelala kůra..uhlík byl i v řezu celý jedovatě lesklý...jedině, že by stromy měly 6cm silnou kůru a ten úlomek byla jen ta kůra...a takových uhlíků je v balení docela dost...a pak takový křehký, na rozpadnutí vypadající explodují. Už jsem narazil na několik takových..pokaždé z nich lítá stovky jisker a rozlítává se na kusy...a popel je pak úplně všude...

Nakonec se rozjely, měl jsem u mikroventilačky, hlídal průduchy a krásně jely i jen s pár uhlíky a ani nebylo potřeba tolik přikládat. A hůlky od hibachi nemám a tak pěkně posloužilo šídlo na kuchání koláčků a i to pěkně vypadá...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 31. 12. 2014 11:11

Re: Chao Zhou

Ty to máš nějaké zakleté ne? :-) Me exploduje jeden ze sta... proste blbá serie, jestli to je málo vypálené nebo bylo treba uhnilé dřevo nevím...
Já včera čajoval také na kamínkách a paráda, vždy jeste k tomu vykuřuji, viz. příslušný thread. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 5. 1. 2015 12:41

Re: Chao Zhou

Tak zjišťuji, že těch explozivních je opravdu v balení hafo..defakto takto reagují všechny ty lehčí kousky...Včera jsem chytl při roztápění hned tři, které jsem musel ihned vyndávat...jeden menší propadl pod větší kusy, lítaly z něj desítky jisker, jak explodoval tak i kusy uhlí úplně všude..a nejvíce mne naštvalo, že než jsem ho během té krátké chvíle vyndal, tak byl propálený na několika místech ubrus, záclona a polstrování židle :D

Jinak kamínka jedu každý den a úplně paráda...Akorát musím sehnat do Sha Diao lepší vodu..co jsem se přestěhoval, našel jsem v obchodech pouze jednu jedinou nevápenitou vodu a chuťově všechny čaje tlumí minimálně v dozvuku a v chuti a z kamínek mi ta voda přijde ještě o něco málo výraznější na určité čaje..
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 1. 2015 13:25

Re: Chao Zhou

Ty me strašíš, já to kolikrát nechávam bez dozoru a zatím pohoda, ale takhle se dá lehce vyhořet a to bych nerad. :( Snad budu mít já svou novou várku v pořádku.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz