Čajové moria...

<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 10. 3. 2011 10:28

Čajové moria...

Zdravím, ...
Máte čajové more? väčšie či menšie?jednoduché/zdobené?
ja osobne nemám :--) , neviem si vybrať a beztak je celkom dosť drahé,...
Ale chodím do mnohých čajovní a vyskúšal som ich už dosť.
jeden krát bolo more krásne veľké ale bolo natoľko zdobené výrezmi, že bol problém so stabilitou voňacej misky.. :smile:
inokedy je dosť malé pre dva zhongy a dve misky, a niekedy zas moc dokonalé, až mi je ľúto že naň nemám :-)
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 10. 3. 2011 12:13

Re: Čajové moria...

jak som uz pisal vedla tak mam toto
http://img713.imageshack.us/img713/2474/hpim0940w.jpg
ale v skutocnosti more nieje az tak velka nevyhnutnost, skus sa pozriet na blog teamasters, alebo na degustacie pana Prachara co teraz robi na svojej stranke. ak mas zrucnu mamu, sestru, priatelku alebo si zrucny ty sam, tak cha bu si mozes aj usit pokial na to nemas peniaze. tiez sa mi strasne paci ako nahrada cajoveho mora daky vacsi kus bridlice, to ma tiez zaujimavy smrnc
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 10. 3. 2011 12:55

Re: Čajové moria...

Vypadá to zajímavě, má to šmrnc. Mám jen maličké, docela jednoduché moříčko pro jednoho člověka. Jak si ho jednou koupíš, těžko se bez něj pak obejdeš. Ale v budoucnu si koupím asi spíš keramické. Protože lakované dřevo se mi nelíbí zdaleka tolik a mám obavy, jak si poradí s vyleváním vařící vody při gong fu. Jinak ho nemám dlouho, předtím jsem ho nepoužíval a vždy z zhongu vylil. (Jsem nešika. Mám už ruce necitlivé k teplotě vody.) Ale gong fu si bez moře představit neumím. Zároveň to ohromně zvyšuje komfort přípravy. A malé pro jednoho stačí. (I sítko se mi tam vejde, když ho zrovna používám.)
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 10. 3. 2011 13:07

Re: Čajové moria...

Práve preto som si kupoval keramické, lak sa mi na mojom bambusovom časom dosť poničil. Chcem si ho ešte zreparovať a prelakovať nech mam aj cestovné moríčko, lebo toto keramické na cestovanie je vhodné akurát tak na zjazd skoliotických masochistov :-D Veľmi mi vyhovuje to, že mi ho stačí vyliať tak raz za 3 dni a nemusím sa strachovať, že začne praskať
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 11. 3. 2011 11:39

Re: Čajové moria...

Gwynnbleid píše:Práve preto som si kupoval keramické, lak sa mi na mojom bambusovom časom dosť poničil. Chcem si ho ešte zreparovať a prelakovať nech mam aj cestovné moríčko, lebo toto keramické na cestovanie je vhodné akurát tak na zjazd skoliotických masochistov :-D Veľmi mi vyhovuje to, že mi ho stačí vyliať tak raz za 3 dni a nemusím sa strachovať, že začne praskať

o keramické by som sa bál, nedávno mi padla poklička od zhongu a jem mi to moc ľúto, môj prvý zhong padol...
a s mojou šmatlavosťou by padlo asi aj to more :D takže dám asi prednosť drevenným. zatiaľ
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 11. 3. 2011 12:23

Re: Čajové moria...

tak to sa skus pozriet na cajove moria od Eilongu. tieto maju vraj velmi dobru zivotnost, znamy ma presne toto uz dak 4-5 rokov a netecie ani nic a cajuje kazdy den
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 3. 2011 15:03

Re: Čajové moria...

Ale keramika je keramika. :-) Drevo časem zacne plesniet, nebo tect. Drive nebo pozdeji každe, odre se to pri miti a při čajováni....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 11. 3. 2011 18:47

Re: Čajové moria...

Já mám homemade dřevěné, velké (větší něž A4) a jedno malé, cca jako A5ka na gaiwánek s miskou. :-)
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

spachal

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 26. 2. 2011 20:01

Příspěvek 11. 3. 2011 19:40

Re: Čajové moria...

Pokud jde o trvanlivost, pouzivam jako 'more' kruhovou misku v prumeru asi 32cm, vcelku hlubokou, imitace dreva, pres to nerezovou sitovinu .. Je to sice v porovnani s drevenymi nebo keramickymi mori silne .. neesteticke, ale ucelnost je vyborna, udrzba zcela bezproblemova, v zadnem pripade neprotece a vydrz asi neomezena :]. A mimo to, ja mam nerez jako material hodne rad. Ale az se z tech pocatecnich nakupu caju a keramiky oklepu, asi take nejake 'opravdove' drevene more poridim..
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 1. 4. 2011 20:17

Re: Čajové moria...

Už asi rok mám moře z růžového (jako růže, ne růžová barva...) dřeva s plastovým šuplíkem a zcela super! Někdo by mohl namítat, že plast je strašně nepřírodní materiál atakdále, ale je mi to, upřímně řečeno, dost fuk (hlavně po dřívějších zkušenostech se zatékajícími moři). A jelikož ten plast ani není vidět...
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 11. 5. 2011 13:22

Re: Čajové moria...

Konečne 88;-) mám čajové more... a už sa od neho nehnem :)
klasické dvojdno s plastovým šuflíkom, je veľké ,pekné ,elegantné :)
juhú
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 16. 5. 2011 10:25

Re: Čajové moria...

Pyroh píše:Už asi rok mám moře z růžového (jako růže, ne růžová barva...) dřeva s plastovým šuplíkem a zcela super! Někdo by mohl namítat, že plast je strašně nepřírodní materiál atakdále, ale je mi to, upřímně řečeno, dost fuk (hlavně po dřívějších zkušenostech se zatékajícími moři). A jelikož ten plast ani není vidět...

neviem jak to je v cestine ale Rosewood je palisander :-) a to by malo vydrzat, je to tvrde drevou, pouziva sa na gitarove hmatniky
<<

Parfeman

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 43

Registrován: 21. 1. 2011 13:35

Příspěvek 6. 7. 2011 14:21

Re: Čajové moria...

přidám se i já se svým moříčkem...na doporučen jsem si pořídil porcelánové, kulaté moře o průměru 26cm a dostačuje. Stavím na něj jednu konvičku a 1 skleněný hrnek (+ poklišku od konvišky) a ještě by se trochu místa našlo. Je vzorované s motivem modrých květů nebo figur (nejsem si jist, co jsem koupil :-)) ), ale na tom mi až tak nezáleží. Chce to ale být opravdu opatrný při manipulaci s nádobím, hlavně s těžšími, hliněnými konvičkami, aby nedošlo od odloupnutí smaltu, přinejhorším k prasknutí horní děrované části moře. Mám ho už pár týdnů a už dříve, jakmile jsem zjistil, že něco takového existuje, jsem věděl, že si ho určitě pořídim vzhledem k faktu, že kvůli mému handicapu je tu velké riziko častého rozlití :-), ale jsem poměrně zručný a vím, že na porcelán musím být opatrný, vše zvládám v pohodě, takže moře víceméně používám ani né tak k zabránění rozlití jako spíš k vylévání oplachovacího nálevu nebo zbytku čaje. Čajové moře mohu vřele doporučit.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 9. 4. 2013 23:46

Re: Čajové moria...

Prosimvas som zaciatocnik a casom si chcem kupit bambusove more. Aka je starostlivost o more? Cim ho umyvat? ako dlho v nom nechat rozliaty caj? Aka je zivotnost takeho mora pri dennom pouzivani?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 4. 2013 07:50

Re: Čajové moria...

Jde o to že moře musis dobre vybrat, levna poznas na pvni pohled, dle toho i vydrzi. Mam jedno co jsem použival asi 5 let a dobré drzi. Jen občas malinko je problem dostat vrsek do rámu, drevo napučí. Takže vrsek je lehce rozklížený. Je dulezite ho pak umyt a vysusit, ale ne ho dát na topeni..... Když teče, dá se to zalepit, ale jinak to je levná a dobrá varianta, já sam mma nejradeji keramické. Ale do prirodu beru vetsinou to bambusové už kvuli hmotnosti a relativní nerozbitnosti.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 10. 4. 2013 08:02

Re: Čajové moria...

Po skoro dvoch čo som si teda more zadovážil, musím povedať že sa na ňom podpísala voda. Aj v dobrom aj v zlom.
Rôzne malé pukliny, patina na krajoch a v strede vyleštené. Hoc v miestach kde sú spojené jednotlivé časti dreva je niekedy už napučané ale je to stále v poriadku :) ,je teraz také krajšie, takže spokojnosť ...
Ale ako tu bolo povedané o keramických moriach, mal som tú česť si jedno také pekné kruhové vyskúšať a bolo moc krásne.
Iste si v budúcnosti nejaké kúpim. :)
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 10. 4. 2013 08:56

Re: Čajové moria...

Keramické moře je super a krásné, bohužel také hůře mobilní díky své váze :-) Jinak mám bambusové s plastovým šuplíkem, po roce používání (a to docela intenzivního) se mi udělala v bambusové části puklina, ale jinak drží pohromadě a i šuplík jde zasouvat hladce. Vzhledem k tomu, že je šuplík plastový neteče :-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 10. 4. 2013 09:41

Re: Čajové moria...

moje stare more drzi uz par rokov (3-4? sam neviem), len miesta ako zahyby a mriezka su zaprasene usadeninami, dalej mam podozrenie, ze mozno ho chyta plesen (malicke cierne bodky asi 2x1cm ale celkom vysoko od dna, plesen by som cakal na mieste, kde bude vlhko castejsie) :-(, kazdopadnestale drzi a aj keby islo na vecnost mame doma este jedno podobne ako popisal joda
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 10. 4. 2013 10:11

Re: Čajové moria...

joda píše: ...po roce používání (a to docela intenzivního) se mi udělala v bambusové části puklina, ale jinak drží pohromadě a i šuplík jde zasouvat hladce. Vzhledem k tomu, že je šuplík plastový neteče :-)


No pokud by Vás ta puklina esteticky "ničila a obtěžovala" :-) tak mám vyzkoušeno, že téměř vše se dá na moři opravit zbrousením jemným šmirklem a zalitím bezbarvým vodní lakem od Luxolu. Takto jsem na mém moři předělal celou tu vrchní dřevěnou mřížku i ze stran (sice mi to trvalo měsíc a nechal jsem na tom prsty) ale od té doby to drží jak beton. Předchozí "čínská" barva a lak se začali odlupovat po roce užívání, nyní již 3 roky nic.

Jednodušší je samosebou rozbité moře vyhodit - to moje bylo ale jako dar za promoci a tudíž tento postup nebyl možný.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 10. 4. 2013 12:50

Re: Čajové moria...

Vyhazovat se nebude rozhodně :-) Puklina mě esteticky neničí a dokud nemá vliv na funkci .. takhle vypadá už trochu jako veterán :-) ... spíš budu muset pozorovat jestli se to nějak rapidně nehorší a kdyžtak aplikovat navrhnuté. Osobně jako bývalý akvarista mám skvělé zkušenosti s lodním lakem :-)
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 10. 4. 2013 17:49

Re: Čajové moria...

a ako je to s pouzivanim saponatov na cajove more? mohli by ste mi prosimvas viac priblizit ceny ohladom bambusovych cajovych mori, lebo nechcem kupit drahe... a dakujem za odbornu pomoc :D
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 10. 4. 2013 18:05

Re: Čajové moria...

Tak já osobně jej umývám pouze horkou vodou, díky čemuž je šuplík už pěkně zaprasený a asi ho časem umyji pořádně. Saponát by podle mne opět vadil neměl, pokud je lak kvalitní, ani ke dřevu i bambusu nepronikne. Ceny moří jsou různé, nevím jestli osobně dokážu říct kolik je taková normální cena protože se liší podle velikosti, kvality zpracování a materiálu. To moje nebylo nějak extra drahé, dostal jsem jej sice darem, ale cena byla asi kolem 700 kč.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 10. 4. 2013 20:48

Re: Čajové moria...

Mám vyzkoušeno, že taková ta hnědo černá usazenina, na kterou jsou plastové šuplíky náchylné jde bezvadně dolů zeleným Cifem. Jinak samotné dřevo se moc nešpiní, maximálně když je zašlé zaschlými kapkami vody to ho přeleštím teplou vodou...

Jo a ještě me napadlo, ale určitě to všichni víte, pokud vyspravujete lodním lakem - on je poměrně dost lesklý - jakmile trochu zaschne, tak doporučuji pečivě otřít okolní okraje dřeva, aby byl lak skutečně jen v defektu, jinak ten lesklý flek na matnejším dřevě působí jako pěst na oko.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 10. 4. 2013 22:57

Re: Čajové moria...

Ok, dakujem, lebo chcem kupit bambus 23x23x4,5 za 25 eur. Myslel som ze je to drahe, ale ako vidim tak to je normalna cena mori, ale aj tak sa mi to zda trocha drahe a celkovo vsetko to nadobicko okolo caju je dost drahe. My sme na tie ceny uz zvyknuty, ale pouzivatelovy sackovych cajov by sa zdalo napr. 8 eur za zhong alebo 25 za to more vela ...
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 14. 4. 2013 12:13

Re: Čajové moria...

a este prosimvas ked necajujem nonstop, ale napr. pri uceni pijem Long Ching a kazdu hodinu si zrobim jeden nalev, dajme tomu ze nalevov mam 5. Moze byt voda v bambusovom cajovom mori 5 hodin?
Další

Zpět na Pomůcky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz