Catler TM 8010

<<

pavel83

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 22. 10. 2012 12:37

Příspěvek 27. 10. 2012 18:07

Catler TM 8010

Zdravím,
ročně vypiju cca 6kg China Keemun OP std. 1132 a nějaké další červené čaje,(pak i polozelené a bílé, ale to mám jiné konvičky) tak jsem sháněl něco co mi umožní snídat můj oblíbený čaj bez toho abych ho musel složitě chladi, pálit si ústa, vstávat dříve, nebo odbíhat z koupelny.. nějaký automatický čajovar...Našel jsem.. zjistil jsem cenu, cca rok se rozhodoval a od včerejška ho mám doma...
http://www.catler.cz/produkty/konvice/tm-8010
http://www.youtube.com/watch?v=AgDk0LbRYkI

A musím říct že je to bomba... večer naplním vodou a nastavím (voda přes noc odchloruje...) a ráno mám k snídani čaj aniž bych se nějak staral...
Přes drobné nedostatky jsem s konví spokojený a šel bych do ní znovu...

nedostatky:
-sítko se hůře čistí lepší by byly rovnou dvě
-funkce udržování teploty neumožňuje nastavení teploty (to mě dost zklamalo) udržuje ji podle čaje: černé 80, polozelené 75, zelené 70 stC, čekal jsem že to půjde nastavit, ale co už.
-sklo... nemám v něho moc důvěru,(vypadá hrubě ale jednou se zapomenu a do horké kove naliju studenou vodu) raději bych celonerez...
-určitě časem ještě na něco narazím....


pozitiva:
-zpracování.. cena odpovídá kvalitě, tam není co dodat.
-vše funguje jak má
-teplota sedí


Kdyby se někdo chtěl na co zeptat, ptejte se.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 28. 10. 2012 01:04

Re: Catler TM 8010

No, je to můj individuální názor, ale asi jej tu se mnou bude sdílet dost lidí. Tohle není to, co si pod pojmem čaj představuji. Nejde o to "mít čaj, aniž bych se nějak staral", naopak to starání se, kontakt, to, že se v dnešní době tak strašně zdržujete a vypnete a neděláte nic než jenom jako idiot někam lijete horkou vodu a pak z absurdně malých misek pijete čaj, to je pro mě, s velkou nadsázkou řečeno, čaj. Tahle konvice umí připravit teplý nápoj s obsahem kofeinu. Rád věřím, že dokáže uvařit docela obstojný čaj (ale z gaiwanu bude lepší), že šetří čas a je velmi praktický. To jsou přesně důvody, proč si jej nepořídit. :-) A opravdu to nemyslím nijak zle a nechci se nějak vyvyšovat, jestli takový dojem vznikl; jsem rád, že jste našel přípravu, která vám vyhovuje.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 10. 2012 11:08

Re: Catler TM 8010

Ryze funkční to asi bude. Ale neni to o čajování. Každy preferuje neco jiného, ale uplne bych to nezavrhoval. Také nekdy nemam čas na klasické čajovani :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 28. 10. 2012 14:00

Re: Catler TM 8010

pavel83 píše:Zdravím,
ročně vypiju cca 6kg …

No fajn, zastanci pytlikovych caju dostali zdatneho konkurenta.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 28. 10. 2012 14:52

Re: Catler TM 8010

Osobně mám s výrobky Catler tu nejlepší zkušenost. Na jejich rychlovarnou konvici, již používám každý den, jsem napsal obsáhlou recenzi. Denně se u nás vaří několik litrů černého (červeného) čaje. Většinou Assam a Cejlon. Trvám na tom, že je to čaj a dokonce prvotřídní (konec konců za něj utrácím dost peněz), ačkoliv jeho přípravu neprovází žádné zvláštní obřady. Horká voda, čaj, sleněná konvice na louhování, sítko, minutka a termoska. Dovedu si představit, že výše popisovaný výrobek to všechno zastane bez mé účasti. Což může být například ve všední den ráno docela fajn. Ale zas to není tak problematické, abych to nějak zásadně potřeboval. Zejména za takovou raketu!
Je to nepochybně designový bonbónek a pokud to někoho "odkloní" od pytlíků k sypanému čaji, jenom dobře! Osobně bych to prostě s "tím čajováním" nijak nespojoval.
Naposledy upravil Stan dne 28. 10. 2012 15:48, celkově upraveno 2
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 28. 10. 2012 15:24

Re: Catler TM 8010

"Horká voda, čaj, skleněná konvice na louhování, sítko, minutka a termoska." Jde právě o tu účast! Dnes už člověk v podstatě nic nedělá sám, všechno za něj udělají přístroje, čímž ztrácí kontakt se světem (a sám sebou). Na čaji je skvělé to, že ho připravuješ sám. Když už i tak triviální záležitost přenecháš přístroji, co ti ještě zbude. A ten zmíněný rituál klidně může být i prosté zalití vodou, ta nejjednodušší příprava, jde jen o přístup k ní. Jinak si taky myslím, že s čajováním to nemá nic společného. Prostě mě mrzí, že se odlidšťuje i taková věc jako čaj.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 28. 10. 2012 15:38

Re: Catler TM 8010

To je na dlouhou filosofickou debatu - jinak k čaji přistupuješ když si jej chceš vychutnat a relaxovat a jinak když honíš každou minutu a chceš tím ráno pouze spláchnout buchtu. (Jsi-li ve stádiu ranního doušku, jako většina alkoholiků a kafařů :) ) Osobně každé ráno dělám čaj ručně, protože za prvé chci čaj pokaždé jiný a za druhé ne každé ráno připravuji čaj, máme tu maté, kávu, meltu, lapacho ...
<<

pavel83

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 22. 10. 2012 12:37

Příspěvek 28. 10. 2012 16:06

Re: Catler TM 8010

Taky mám rád klasické čajování, a tuhle konev k němu i využiji (nastavení a udržení teploty vody) jinak mi to příjde jako usnadnění vstávaní do všedního dne. Co se týka rituálu zalití čaje vodou, i tady si to musím nachystat, jen to dělám už večer... jestli si budu brát sebou čaj v termosce, nebo jen k snídani, nasypat čaj do sítka, nalít vodu, nastavit časovač, samotné uvaření a zalití už proběhne pravda bezemne, ale pak musím konev opláchnout a sítko vyčistit.... to za mě žádný přístroj neudělá... Poránu potřebuji nakopnout a né se zastavit a rozjímat nad šálkem čaje...
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 28. 10. 2012 17:13

Re: Catler TM 8010

.... súhlasím s tomdom . vskutku vystihol i môj názor ..ale hold .. tak isto by sa mi to niekedy "šiklo" ..ale asi by ma to aj veľmi rýchlo omrzelo ..
pokiaľ nemám čas ráno robiť si čaj, s nedostatkom času sa stráca i chtíč, prosto si ho nespravím.. vynahradím si to v ten deň až keď na to je čas ..
a čas na čaj sa skôr či neskôr nájde .asi by som sa len smutne nad sebou zamyslel keby som si nevedel nájsť čas na čaj ...
...jeden môj známy, tak isto čajomil mi raz povedal, že ako došiel na vysokú, tak s nedostatkom času siaha občas aj po sáčkových "alternatívach" ..
vtedy som sa začal báť, či to postine i mňa.. ale nepostihlo.. hodinka či dve na čaj sa vždy nájdu .. aj na úrok spánku :smile:
ale ako tu padlo , je to na takú filozoficky debatu .. inak sa musím poďakovať za samotnú značku Catler, pozeral som si web a oslovila ma tam jedna kanvica :-)
uvažujem nad kúpou , keďže disponujem len nezničiteľnou tesco kanvicou :D ...
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 12. 3. 2013 01:01

Re: Catler TM 8010

Kebyze mam na to prachy tak do toho kludne idem :-) Uz len koli tomu, ze je to sklenena rychlovarka a da sa nastavit kedy mi to ma automaticky zohriat vodu :-) To by bolo prijemne vstavanie. Btw. dve rychlovarne kanvice Catler mame v cajovni viac nez 2 roky!!!! pocas silnejsich dni, bezia po cely den NONSTOP. Na jednej z nich akurat zacal strajkovat vrchnak. V domacom pouziti vas to mozno aj prezije :-D

Zpět na Pomůcky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz