Jakou vodu používáte?

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 1. 2008 21:07

Jakou vodu používáte?

Já z vodovodu, méme tady doboru vodu, ale když jsem třeba v Praze tak raději kupovanou. Zkoušel jsem taky ze studánky, z potůčku a te studně, a musim říct, je to je fakt nebe a dudy!
Vaše zkušenosti? :?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 9. 1. 2008 21:14

"Vysokohorská voda" tu na Kramároch je celkom použiteľná, studnička moc po ruke nie je a balenú vodu sa mi nechce moc kupovať. Navyše pri mojej spotrebe by som musel nakupovať každý druhý deň alebo vode vynahradiť jednu miestnosť :-)
Socka?
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 10. 1. 2008 21:05

já používám vodu z kohoutku je tu dobrá voda máme malou vodárnu jednou sem tam byl a udržbář říkal že je třeba občas dobrý projet vodou s podběrákem prej tam padaj myši a krysy ale nevim čaj my chutná dobře :))
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 19. 1. 2008 15:34

U nas mame vybornu vodu z tocky. Z takeho isteho zdroja ako je zelena Zlata Studna. A je v nej strasne vela kysliku, niekedy ked si napustim pohar musim pockat kym "vybublinkuje" a vyciri sa.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 1. 2008 14:13

Zkuste někdo vodu obohacenou o energii drahokamů!
Výborná zkušenost, sám jsem testoval křišťál, ametyst, jantar, jadeit, nefrit, chalcedeon...a i další.

Je to velmi znát v zelených čajích, méně v žlutcých, bílých a oolongách, nepatrně v červených v černych asi vůbec.

Návod: Kvalitní vodu asi 1l, do ní vhodíte jeden nebo více drahokamů které musí být očištěny nad ohněm " svíčka " a chladnou tekoucí vodou " bud vodovod nebo lépe potok " a necháme přes noc ve vodě...

Tip: Kameny necháme nabít na měsíčním nebo slunečním svitu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 20. 1. 2008 14:25

Juuu, to muze byt velmi zajimave... ale zase ta voda... co ja budu delat, acho jo :?
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 1. 2008 14:29

Monishka píše:Juuu, to muze byt velmi zajimave... ale zase ta voda... co ja budu delat, acho jo :?


Kup si balenou, to je ideální řešim to na cestách taky tak. Ještě doporučení, nechávat to někde v nižší teplotě louhovat ty drahokamy... třeba ve sklěpě, na balkoně, ve spíži.... určitě ne u topení.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 20. 1. 2008 17:34

Dzin Tea Racer píše:
Monishka píše:Juuu, to muze byt velmi zajimave... ale zase ta voda... co ja budu delat, acho jo :?


Kup si balenou, to je ideální řešim to na cestách taky tak. Ještě doporučení, nechávat to někde v nižší teplotě louhovat ty drahokamy... třeba ve sklěpě, na balkoně, ve spíži.... určitě ne u topení.


Jasny, aby ty voda nebyla "ziva voda" zejo :D

Problem je, ze balena voda je prokazatelne temer totez co nam tece z vodovodu, takze si moc nepomuzu.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 1. 2008 17:40

Monishka píše:Problem je, ze balena voda je prokazatelne temer totez co nam tece z vodovodu, takze si moc nepomuzu.


To je nesmysl, možná nějaká nonamevoda... Jinak balená voda je hodně kvalitní a hlavně bez chloru a podobného svinstva! Nejlepší je kojenecká voda...
To co vám teče ze zdi se nedá snad použit ani na vaření, zkus kvalitni kupovanou.
Balenou vodu začali dělat právě kvuli lidem z Prahy a pod. velkých měst z nkvalitní vodou, takže to nemůže být ani řeč že je to to samé, stačí se odivat na etiketu je tam rozbor, a pak koukni na nějakou hygiencikou stanici a rozbor Pražské vody...a půjdeě do kolen :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 20. 1. 2008 17:50

Dzin Tea Racer píše:Zkuste někdo vodu obohacenou o energii drahokamů!
Výborná zkušenost, sám jsem testoval křišťál, ametyst, jantar, jadeit, nefrit, chalcedeon...a i další.

Je to velmi znát v zelených čajích, méně v žlutcých, bílých a oolongách, nepatrně v červených v černych asi vůbec.

Návod: Kvalitní vodu asi 1l, do ní vhodíte jeden nebo více drahokamů které musí být očištěny nad ohněm " svíčka " a chladnou tekoucí vodou " bud vodovod nebo lépe potok " a necháme přes noc ve vodě...

Tip: Kameny necháme nabít na měsíčním nebo slunečním svitu.


Já to vyskoušel jenom na Křišťalu a ne na čaji jenom jen tak na pití :D
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 1. 2008 17:52

miroš píše:Já to vyskoušel jenom na Křišťalu a ne na čaji jenom jen tak na pití :D


Ano taky se do dá, to jsem taky zkoušel pak mě napadlo to aplikovat na čaje :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dena

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 68

Registrován: 9. 2. 2008 19:13

Bydliště: Kladno, rodiště Brno

Příspěvek 8. 4. 2008 16:48

Používám už delší dobu H2O filtr Brita a chuť čaje mi vyhovuje. Není stopy po tzv. mramoru ani nezůstává nános na stěnách nádob. Znám i názory odpůrců filtrů v nichž stojí voda oproti těm filtrům, co jimi jen protéká. Dle mého názoru je to lepší než chlórkola z kohoutku. Jenže kromě těžkých kovů filtřík odstraní i důležité minerální látky, pokud se tam nacházejí. Kromě čaje lze srovnat např. i vaření kávy, brokolice, mrkve- ta barva je vcelku věrná a nee mdlá, natož chuť.
Dena
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 4. 2008 17:42

Ano, voda by měla být pramenitá a čistá, nikoliv destilovaná nebo filtrovaná, jelikož pochopitelně minerály mají svůj vliv...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 9. 4. 2008 00:00

Dzin Tea Racer píše:Ano, voda by měla být pramenitá a čistá, nikoliv destilovaná nebo filtrovaná, jelikož pochopitelně minerály mají svůj vliv...

No ja ti neviem teda, ale viac ako kvalitná (vraj najlepšia v Ba) voda z vodovodu chutí pí-voda. A to je filtrovaná voda a nie cez jeden, ale tri či štyri filtre... Iste, že kvalitný horský prameň je o inom, ale k tomu tu prídem ťažko.
Socka?
<<

mufin

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 54

Registrován: 25. 1. 2008 02:52

Příspěvek 14. 4. 2008 23:52

ja tiez nasu petrzalsku vodu filtrujem, lebo to neni bohvieco...
bez filtrovania sa z nej strasne rychlo robi vodny kamen :X
<<

Pedro

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 30

Registrován: 2. 10. 2008 10:41

Příspěvek 26. 12. 2008 21:48

My v naší obci bereme vodu z horského vrtu takže je naprosto delikátní :-)
Pramínek jsem zatím žádný neobjevil ale v létě začnu intenzivněji pátrat
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 26. 12. 2008 22:47

Ja sa musim priznat, ze doteraz som pouzival vodu z vodovodu. Cistotne je dobra, ale nasinci vedia, ze v okoli Trnavy je voda tak strasne tvrda, ze ked do vedra s vodou buchnete kladivom tak odvalite pol kila vodneho kamena :D
Po dlhom rozmyslani som si kupil filtracnu kanvicu Brita. Najprv som bol skepticky a neveril, ze to pomoze, ale po mesacnom testovani mozem vrelo odporucit!
Vodny kamen v termoske ziadny, steny su stale krasne zrkadlove, chlorovy pach je minulostou, pri nahodnom prevareni vody nevznikaju uhlicitanove vlocky a caj je cirejsi :)
Backpacking po azii ---> http://lamerko.xf.cz
<<

mufin

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 54

Registrován: 25. 1. 2008 02:52

Příspěvek 28. 12. 2008 21:47

lam3r_co. ja mam tiez filtracnu kanvicu Brita. Ano, je pravda, ze obmedzuje tvorbu vodneho kamena, ale ked som si porovnavala chut caju z prefiltrovanej vody a chut caju z obycajnej vodovodovej, tak chutovo vyhrala nefiltrovana vodovodna. Z tej prefiltrovanej mi caj prisiel akoby mrtvy.
Ale zasa ked chcem ozaj fajny cajik, pouzivam Rajec - pramenitu flaskovu vodu. A vysledok je uzasny :-). Hlavne na japonskych zelenych je viditelny rozdiel, farba je sytejsia, a chut je intenzivnejsia, takze mozem luhovat kratsie ako pri vodovodnej vode.
Britu pouzivam teda skor pre rychlovarnu konvicu (na obycajne sackove caje co piju rodicia), alebo len tak na pitie vody. Ja som z bratislavy/petrzalky, takze aj od toho zavisi, vsade je ina voda.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 28. 12. 2008 22:00

Rajec je dobry na caj? Ja zkousela mnohe balene vody a vysledek nikdy nebyl nejak idealni. Dobra Voda celkem sla, ostatni se my vysrazely nejake humusy a nechutnalo to dobre. Rajec jsem nezkusila, to je fakt.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 28. 12. 2008 22:01

pánové, ručně nabíraná voda ze studánky je voda ze studánky :-)
to se můžou všechny balený vody jít zahrabat :-)

nejlepší vody, co jsem měl, byly z Hostýna - vodní kaple a z kapličky kousek od Olomouce - na těch posvátných místech fakt něco bude.
<<

mufin

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 54

Registrován: 25. 1. 2008 02:52

Příspěvek 28. 12. 2008 23:10

hej ale ked si z petrzalky, tak tam na "studanku" len tak nenatrafis. Rajec je pramenita voda. Cize nie stolova voda, ani mineralna, cize na caj idealna :D
Oplati sa vyskusat :-)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 28. 12. 2008 23:21

No Doome ja Ti nevim, nejak nam tady na chodove ty lesni studanky asi vyschly. Ale ty jsi stejne mluvil jen k panum takze mam vyjimku asi ;)... hold ale rucne si nabrat vodu tady by bylo hodne riskantni. I kdyz v Krcskem lese pry nejaky praminek je.... 88;-)
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 29. 12. 2008 16:22

není nad to bydlet na venkově :-D
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 30. 7. 2009 17:20

mufin píše:lam3r_co. ja mam tiez filtracnu kanvicu Brita. Ano, je pravda, ze obmedzuje tvorbu vodneho kamena, ale ked som si porovnavala chut caju z prefiltrovanej vody a chut caju z obycajnej vodovodovej, tak chutovo vyhrala nefiltrovana vodovodna. Z tej prefiltrovanej mi caj prisiel akoby mrtvy.
Ale zasa ked chcem ozaj fajny cajik, pouzivam Rajec - pramenitu flaskovu vodu. A vysledok je uzasny :-). Hlavne na japonskych zelenych je viditelny rozdiel, farba je sytejsia, a chut je intenzivnejsia, takze mozem luhovat kratsie ako pri vodovodnej vode.
Britu pouzivam teda skor pre rychlovarnu konvicu (na obycajne sackove caje co piju rodicia), alebo len tak na pitie vody. Ja som z bratislavy/petrzalky, takze aj od toho zavisi, vsade je ina voda.


aj ja som z Bratislavi petrzalky, my mame vcelku stastie, kedze Bratislava ma vceku kvalitnu vodu. ja tiez pouzivam Britu, skusim dakedy spravit porovnavanie obycajnej a prefiltrovanej
<<

radim77

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 23

Registrován: 24. 7. 2009 18:31

Bydliště: Břeclav

Příspěvek 30. 7. 2009 17:47

Já beru vodu s vodovodu. U nás na vesnici máme vodu čerpanou z hlubinných vrtů lužních lesů a ta je sice upravovaná v místní úpravně vody ale je velice dobrá i na samotné pití.
Když piju vodu z vodovodu v Brně tak to je fakt dílo.
Další

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz