termosky na čaj

<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 1. 12. 2014 13:28

Re: termosky na čaj

Mám přesně tuhle, jak byla odkazovaná nahoře: http://www.thermos-cz.cz/sklen%C4%9Bn%C ... moska.html
Také můžu doporučit, s poznámkou o tom, že je šroubovací a opravdu křehká. Mám už třetí kousek. První mi srazila sestra přítelkyně ze stolu, druhý jsem odložil při čajování na zem a povalil jej nohou, váha kapaliny udělala své a bylo po ní. Takže třetí kousek. A ten zatím drží :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 1. 12. 2014 13:38

Re: termosky na čaj

Od Thermosu se fakt nedá šlápnout vedle, ta kovová není špatná, ale tak dvě, 0,5 l je fakt málo....
Tu co mám já už neprodávají, je to pochopitelně sklo, ale spadla mi snad 20x a vždy přežila...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 4. 5. 2015 12:05

Re: termosky na čaj

Kovová termoska od Thermosu začala po dvou letech dělat extrémně kovovou vodu. Nosím v ní ohřátou vodu z domova do práce a už půl hodiny, co voda stojí v termosce, tak chytá neskutečně těžkou kovovou chuť, velmi nechutnou a řekl bych, že pro žaludek docela i dráždivou. Dokonce ani delší louhování Shu tu chuť nepřibije. Je to pro mne malá záhada. Ve svých začátcích jsem termosku používal každý den a uvařená voda v termosce neměnila chuť vůbec, ani po více jak 24h. Přijde mi, že to začala dělat ze dne na den po minulým odvápňování kys. citrónovou. Setkal jste se někdo s něčím podobným?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 5. 2015 12:44

Re: termosky na čaj

Neodloupla se Ti tam ta ochranná vrstva? Nekdy se to udelá a je to pachut.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 4. 5. 2015 15:23

Re: termosky na čaj

Hm, hm ... tak možná to ta citrónovka trochu naleptala. Zkusil bych tam naházet zelenej čaj, zalejt vodou a nechat ustát pár hodin.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 5. 2015 21:34

Re: termosky na čaj

Zkus a dej vědět jak jsi dopadl.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 5. 5. 2015 06:39

Re: termosky na čaj

Povrch je v naprostém pořádku. Asi to bude tou kyselinou citrónovou jak říkal Davčcha. Taky mne to napadlo a hledal jsem na wiki apod. jestli kyselina může dělat nějakou reakci s kovem, ale se svými nulovými znalostmi chemie jsem se nic moc nedozvěděl. Je fakt, že poslední odvápňování bylo drastické. Poměrně dost kyseliny na málo vody. Odvápněno bylo za pár vteřin :-) Včera jsem dal louhovat na celý den zelený, přes noc dal čistou vodu. Dneska odpoledne ochutnám a dám vědět. A díky za radu. Jinak proč zrovna zelený? To udělá jinou reakci než s jinými čaji?
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 5. 5. 2015 09:00

Re: termosky na čaj

Zelený má mít největší podíl nezoxidovaných polyfenolů, které by měly zabránit další oxidaci kovu. U zrezlé tetsubiny mi to teda moc nefungovalo, a hlavně se to s další vodou celkem rychle odvařlo. Ale říká se to :) Ono je teda taky možné, žes tu kys. citronovou špatně vypláchl.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 5. 5. 2015 16:47

Re: termosky na čaj

Zeleny do tesubinu jsem zkousel a funguje to dobre, jen je dobre po vazeni tetsubin rychle vysusit, nebo zacne znovu reznout. Vyvaril jsem prvne nekolikrat vodu abych tesubin vyplachl a pak jsem dal do uterky vylouhovany Long Jing a nekolikrat tim vyrel vnitrek, vzdy jsem nechal zaschnout. Pekne to zreagovalo a vydrzelo pomerne dlouho.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 10. 5. 2015 16:19

Re: termosky na čaj

Tak jsem konečně termosku vyzkoušel. Nějakou reakci zelený čaj udělal. Ta chuť vody je malinko jiná, ale stále nepitelná. Možná, že došlo k nějakému opravdu nepatrnému, téměř nespozorovatelnému zlepšení. Když přijde do styku vodou tak vnitřek opravdu zápachem připomíná kys. citrónovou.

Možná opravdu nebyla dostatečně po té proceduře vypláchnutá. Vyplachoval jsem asi 3x vařící vodou, ale asi to bylo málo vůči množství použité kyseliny a malému množství vody, ve kterém působila. Třeba má na to vliv i teplota vody. V návod píší, že se má používat vlažná voda. Tehdy jsem určitě použil vodu o dost víc teplejší, než vlažnou.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 5. 2015 16:44

Re: termosky na čaj

Zkus ješte prekarbonát sodný, třeba vyžere zbytky po té kyselině.
Použití asi znáš - horká nebo vroucí voda a nechat 10 min pusobit a pak opláchnout.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 4. 3. 2017 22:19

Re: termosky na čaj

Ahojte

Na mojej starej 1l COLEMAN termoske už skoro vypadáva tesnenie. Viete dennodenné používanie... Takže sa obzerám po novej nerezovej. Sklenenú zatiaľ nechcem.
Aký je váš názor na túto termosku - https://www.alza.sk/stanley-termoska-adventure-series-1-1-l-nerez-d4614501.htm?catid=18858866 ?

2 nerow: Tiež sa mi to stalo. A tiež po drastickom odvápňovaní kys. citrónovou. Odvtedy používam len ocot.
Naposledy upravil FarKy dne 4. 3. 2017 22:23, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 3. 2017 22:22

Re: termosky na čaj

Jdi do značky Thermos. Nebudes litovat!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 4. 3. 2017 22:23

Re: termosky na čaj

Vďaka, no uvidím, pozriem niečo na nete :)

EDIT: NIečo takéto?

https://www.thermos.sk/sklenene-termosky/94-termoska-so-sklenenym-vnutrajskom.html
https://www.thermos.sk/outdoorove-termosky/60-plavajuca-termoska.html
https://www.thermos.sk/pracovne-termosky/54-odolna-termoska.html

Paráda! Predávajú aj náhradne tesnenia na ich termosky! Vďaka za radu, určite vyskúšam thermos, keď budem kupovať novú termosku :)
<<

discus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 26. 7. 2022 17:03

Příspěvek 4. 5. 2023 11:12

Re: termosky na čaj

Nemáte někdo zkušenost s termoskou Tescoma FAMILY COLORI 1L (se skleněnou termoizolační vložkou)?
Izoluje skvěle, teplotu drží dlouho s malým poklesem. Navíc má šikovný zobáček a dobře se nalévá do malého gaiwanu.

Ale... Chci ji pouze na vodu. Horká voda je ale stále cítit a i chutná divně. Nejspíš to má na svědomí plastové víčko.
Propláchl jsem ji jarovou vodou. 3 dny jsem ji opakovaně naplnil vařící vodou, po několika hodinách vylít a znovu naplnit horkou vodou. Pak jsem použil sodu s horkou vodou.
Zdá se, že to je mírně lepší, ale při porovnání horké vody z termosky s horkou vodou bez termosky stále poznám rozdíl.

Zlepší se to časem? Nebo je použitý plast na víčko problém? A je možné, že je viníkem i samotná skleněná vložka?

Termoska od Thermos má také plastové víčko. Jakou máte zkušenost - jak dlouho to bylo cítit?
A jak se z termosky Thermos nalévá? Dá se snadno trefit do gaiwanu?

https://termosky.heureka.cz/tescoma-family-colori-1-l/#specifikace/
https://www.finesio.cz/images/products/t/e/tescoma-family-colori-0-75-l-pomaranczowy---termos-do-kawy-i-herbaty_1.jpg
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 5. 2023 19:28

Re: termosky na čaj

Tak já s Teskomou neměl dobré zkusenosti.
Používám Esbit, Thermos a GSI outdoors.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

discus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 26. 7. 2022 17:03

Příspěvek 5. 6. 2023 16:57

Re: termosky na čaj

Tak jsem objednal přímo z ČR zastoupení 1L
Central.zastoupení pro Evropu je Německo, Belgie, UK. Výroba je v Číně.
https://www.thermos-cz.cz/sklen%C4%9Bn%C3%A9-termosky/94-termoska-se-sklenenym-vnitrkem.html

Klady:
- pokles teploty je cca standardní, na domácí potřeby to stačí, takže vyhovuje. Ale topka to není.
- pro mě překvapivě nalévá hezky úzkým proudem
- Po několika vyhřátí s horkou vodu je čuch z plastů a těsnění sice poznat, ale je to rozhodně lepší nadprůměr. A doufám, že to časem odezní ještě víc.

Zápory:
- hrníčky nešly snadno sundat a bylo zapořebí trochu pilníku k obroušení nepřesností plastu - tzv.: dodělej si sám
- plast hlavního těla měl vadu v okolí otvoru, kde je těsnění. Zatím to ale vodu nepropouští

Celkově jsem za termosku rád, ale překvapil mě výskyt nepřesností a vad. Asi je to syndrom dnešní doby i u renomovaných značek.
Předchozí

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz