Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

<<

Machito

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 21. 7. 2012 22:37

Příspěvek 21. 7. 2012 23:32

Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

Dobrý večer přeji,
rád bych se s vámi podělil o své subjektivní vnímání zajímavých účinků čaje pu-erh na tělo i ducha. :-) Nevím, jestli jsem jediný, ale tento čaj mě svými účinky někdy až přímo fascinuje. A to obzvlášť jeho tmavá varianta. Na mě působí jako výborný lék na špatnou náladu a taky při stavech přílišné zasněnosti, kdy se člověk vznáší tak nějak v oblacích dokáže skvěle uzemnit, po jeho vypití cítím hlubší spojení se zemí, ale zároveň se rozjasní mysl i duchovní vnímání, člověk se dostane do takové uvolněné, někdy až meditativní nálady... Tou svou hutnou zemitostí a tmavě rudou barvou zřejmě hodně posiluje první čakru, to je fakt hodně znát. Ale ten účinek je mnohem širší, těžko se to slovy popisuje. Navíc výborně podporuje trávení, hlavně metabolismus tuků. Někdy po něm vyloženě dostanu chuť na chleba s máslem. :smile:

Taky je výborný na výlety do přírody, tím svým uzemňujícím účinkem se po něm jaksi lépe dokážu naladit na vnímání všech těch krás přírody, vnímám jak to všude okolo žije, zkrátka je to takové hlubší spojení a souznění s přírodou.

Jinak je výborně povzbuzující i pro jakoukoli tvůrčí duševní činnost, nebo když člověk potřebuje tu správnou inspiraci.

Má někdo z vás taky nějaké takové zajímavé, neobvyklé, nebo prostě něčím zvláštní prožitky spojené s popíjením Pu-Erhu?
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 22. 7. 2012 23:00

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

Shu puer mě uklidňuje, sheng, zvlášť hodně mladý, přímo nabíjí energií. Cítím to tak, že shu je takový duchovnější, zatímco sheng hodně tělesný. Prostě zvýrazní tu či onu část člověka. Ale není to vždy tak jednoduché a někdy působí čaje jinak než obvykle. Ale obecně mohu s charakteristikou shu pueru souhlasit. (A ještě obecněji: nemám shu puer rád. Ale někdy mi chutná. To když je to ten pravý čaj v daném stavu. Čaj nepůsobí sám o sobě, ale v kooperaci s tělem.)
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 31. 10. 2012 17:31

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

Který z Pu-Erhu má na zdraví lepší dopad? Černý nebo zelený typ?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 31. 10. 2012 17:57

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

To se nedá říci, každy je prospěšný. To je jako se zeptat jestli je lepsi mateřidouška nebo máta :-) Obě jsou dobré.
Nejlepe pít oba.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 1. 11. 2012 10:19

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

trimax píše:Který z Pu-Erhu má na zdraví lepší dopad? Černý nebo zelený typ?

zalezi aky ma clovek zdravotne problemy
shu krasne koriguje travenie, hlavne po velmi tazkych mastnych jedlach a podobne, osobne po nom siaham vzy pri nejakom traviacom probleme (plus nachut a ze mi chuti casto :D )
sheng v tomto smere odskusany nemam :-?

kazdopadne skus pristup, co mi chuti, teoreticky ti vlasne tak telo vravi, co mu chyba a to ti potom viacej zacne chutit (ci je to pravda neviem ale rozhodne je to prijemny pristup ;-) )
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 1. 11. 2012 10:30

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

Takový příjemný způsob může znamenat, že se bych se ládoval škvarkama, ovarem, jitrnicama, klobáskama, uzeným... O to si tělo řekne a na krátko je to příjemné, jenže zachvíli je ti těžko. V dlouhodobém hledisku se přitíží. Chce to i přemýšlet dopředu. ;-)
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 1. 11. 2012 11:01

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

spísať subjektívne účinky pu eru na moje telo a myseľ .. či už shu alebo sheng je ako napísať knihu básní .. .
a s každou ďaľšiou šálkou pripisovať ;)
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 1. 11. 2012 11:17

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

trimax píše:Takový příjemný způsob může znamenat, že se bych se ládoval škvarkama, ovarem, jitrnicama, klobáskama, uzeným... O to si tělo řekne a na krátko je to příjemné, jenže zachvíli je ti těžko. V dlouhodobém hledisku se přitíží. Chce to i přemýšlet dopředu. ;-)

nesuhlasim staci, ked to budes robit s mierou a nic nebudes prehanat, ustali sa rovnovaha a bude to OK, vsetkeho vela skodi a aj jed moze byt liek pri spravnej davke, ale chce to uz vediet vnimat svoje telo
napriklad ja som sa dostal k shu pueru skor ako som sa niekde docital, ze ma dobre ucinky na travenie, proste mi to chutilo a chuti, pritom mam podedene prave problemi z travenim a pu er mi z tym vlasne zacal pomahat uz skor, je to o tom, ako dobre poznas vlastne telo
shu pu er je stale moj najcastejsi spolocnik bez neho ani ranu a kedze sa nam blizia sviatky prezranosti a stresov pride mi vhod ;-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 1. 11. 2012 11:50

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

súhlasím s Jamom .. vždy keď je mi ťažko od žalúdka , prichádza na rad shu pu er .. to je ako zaklínač hadov .. všetko krásne upokojí ..
celý tráviaci systém .. ja som spokojný :)
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 1. 11. 2012 19:33

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

Taky je shu skvělý na kocovinu...
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

emba

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 363

Registrován: 5. 2. 2013 18:32

Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek 7. 2. 2013 11:42

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

Tak na mě nejvíce působí sheng puer. Po vypití mám takové uvolňující pocity, skoro jako po požití malého množství alkoholu.... :D
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 7. 2. 2013 13:11

Re: Kouzlo Pu-Erhu - jak na vás působí?

Souhlasím s Assamem a Jamem. Pokud cítím těžko v žaludku zejména po jídle a dám si shu pu-erh tak se mi vždy uleví. Krom toho nabíjí energií a uklidňuje. Zlepšuje náladu. Zkrátka pozitivně působí na tělo i ducha a navíc je táááák chutný. Vůně je neopakovatelná a nezaměnitelná. Krásná vůně. Je však potřeba se ho naučit pít a přijít mu na chuť. Ne každému voní a chutná :-)
Poslední dobou ujíždím na sheng puerech. Pu-Erh je prostě úžasný jak sheng tak shu.
Čaj jako životní cesta.

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz