Čajovňa Božský Oráč Prešov

<<

Libor

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 27. 9. 2013 12:04

Příspěvek 6. 11. 2013 13:16

Čajovňa Božský Oráč Prešov

Čajovňa sa nachádza na Hlavnej 24 vo dvore. Ponuku tvoria čaje prevažne z vlastného dovozu.

S povolením admina
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 6. 11. 2013 14:44

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

bolo by fajn keby si sa trosku o nej rozpisal, jedine co o nej viem, ze ju otvorili nedavno, teda pokial usudzujem podla nicku niesi aj majitel, ptom si pockam na recenziu od niekoho z nas :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Libor

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 27. 9. 2013 12:04

Příspěvek 6. 11. 2013 14:59

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

nepopísal som ju práve preto.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 11. 2013 15:19

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

2 Libor: Klidně sem dej nejaké fotografie, at lidí ví jak to u Tebe vypadá...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 6. 11. 2013 21:09

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

Libor, som cajomil z Presova, zastavim sa u vas niekedy na caj :)
<<

Libor

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 27. 9. 2013 12:04

Příspěvek 6. 11. 2013 22:13

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

Naposledy upravil Libor dne 8. 11. 2013 13:29, celkově upraveno 1
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 6. 11. 2013 23:26

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

Pekne zariadene a hlavne je tam vela svetla, to sa mi paci :)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 7. 11. 2013 09:25

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

za priestor aj odomna plus, pridem aj s rodinkou ale az na vianoce, ked budeme v PO
uz teraz sa tesim, lebo v PO nebolo poriadne kde zajst na caj :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 11. 11. 2013 21:32

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

Som tam bol pocas volnej hodiny pozriet. Celkom lahko najditelne :) Od ponorky pojdete smerom hore az na druhu stranu, dalej pojdete smerom do mesta a medzi kvetinarstvom Silvia a Fotolabom Fuji je vchod do zahrady a uz ste tam, maju aj reklamu na chodniku :) Teraz som bol v casovej tiesni takze som to bol len pozriet, nabuduce ked budem mat viac volnych hodin, tak si tam pridem aj oddychnut :) Inac to vase logo, to ma nieco spolocne s tou cinskou knihou vestenia ne? Videl som o tom nejaky dokument...
<<

Libor

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 27. 9. 2013 12:04

Příspěvek 12. 11. 2013 20:26

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

hej, je to 42.hexagram z I ťingu, volá sa I a znamená prienik alebo vzostup, viaže sa k Šen nungovi, prostredníctvom neho naučil ľudí obrábať pôdu
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 3. 12. 2013 21:51

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

Ako neviem pisat nejake "odborne recenzie", takze len tak laicky - Tak bol som dnes v tejto cajovni a musim povedat, ze je naozaj super :) Konecne mame v Presove dobru cajovnu :) Mna hlavne prekvapil velky vyber cajov a dobre ceny :-g) . Caje su skladovane v alu zipovych sackoch. Dal som si sheng puer a chutil mi :) Dalsie plus pre mna je moznost zakupenia kvalitnych cajov a cajoveho nadobicka. Len tak na okraj - po prvykrat som videl yixing! :e-ek: :D Jedina vec, ktora mi trocha vadi je mensi priestor. Prostredie cajovne na mna posobilo prijemne. Velmi pekne to tam mas zariadene, paci sa mi to :) Takze za mna 1* :) Tesim sa na dalsiu navstevu :)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 4. 12. 2013 09:01

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

jak je to s otvaracimi hodinami cez sviatky? budeme doma v PO a tuto cajovnu urcite chceme odskusat :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Libor

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 27. 9. 2013 12:04

Příspěvek 16. 12. 2013 17:57

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

24. a 25.12 bude zatvorené, 26. od 16:00, 31. zatvorené, 1. od 16:00. inak ako v bežné dni, teda cez pracovné dni od 11:00 a cez víkend od 16:00
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 17. 12. 2013 09:09

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

dakujem :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 6. 1. 2014 16:43

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

Boli sviatky a behoom nich som zavital aj na domacu hrudu a v ramci toho aj do cajovne, takze skusim zlepit nejaku mensiu recenziu.
Bohuzial ma nikto neulatil, co je skoda, lebo budem musiet chvalit zadarmo. :-)

Do cajovne sme sli ja manzelka a nasa mala dcerka, takze aj s kocikom, ze sa stretneme aspon s par kamaratmi, co maju cas teraz pred vianocami (nuz dosiel az jeden, bohuzial su to casovo narocne sviatky)
Vchod do cajovne, je dobre oznaceny cedulou a nebolo problem ju najst. Sice v chodbe nas cakalo par schodov ale to nas nezastavilo ;-) . Po prekonani schodov a chodby sa clovek dostane na dvor a je fakt skoda, ze sme neprisli v lete bude tam skvele posedenie. Priestor je malicky, osobne na mna fotky posobili, ze je tam o cosi viac miesta. Preto si aj myslim, ze sme prave sluzbu konajuceho cajmana celkom zaskocili, ked sme sa tam zjavili aj s kociarom. :-) Nastastie sme sa pomestili a kym dosiel kamarat, co sme s nim boli dohodnuty stihli sme si aj objednat.
Cajovy listok, je tak trochu kopa papierov ale forma sa da upravit to dolezite je obsah, z ktoreho v tomto pripade pramenila rozhadzanost formy. Mali rozsirenu ponuku a este to nebolo vsetko uhladne zoradene. Vyber bol celkom siroky a aj ked som necital vsetko, na prvy pohlad je jasne, ze v tomto podniku znalosti maju. Mna najviac potesilo, ze rozlisuju medzi oxidaciou a fermentaciou za to velke plus. Na zaciatku som mal hroznu chut na Da Hong Pao, ktore v ponuke bohuzial nebolo ale ostal som v horach WUYI a volba padla na skoricovnik. Manzelka zvolila senchu a mala pije len mlieko, takze ostala bez caju. Obaja sme zvolili, ze si caj pripravyme pre seba.
Ja som dostal gaiwan, misku a zlievacik, manzelka konvicku miesto gaiwanu a maly porcelanovy poharik, plus termoska s horucov vodov. Obaja sme mali to svoje na tacke s utierkou, co bola trosku skoda, ze nepouzivaju cajove moria a tiez, ze k oolongu nebolo cuchatko. Nas kamarat dorazil a nechal si poradit nieco z cervenych cajov (dostal Diang Hong).
Prijemne sme si posedeli s cajom sme boli spokojny. Celkovo na mna ten podnik posoby viac nez dobre ano su tam urcite chybycky, ktore si myslim, ze budu casom vypilovane (forma ponuky, cajove moria) alebo su dane proste malim priestorom (sedel som hned vedla topenia, ktore bolo pod stolom a bolo mi teda horuco ale v takom priestore sa toho vela neda vymysliet). Jednoznacne teda prijemna cajovna. Co mi ale asi najviac vadi, ze otvorit cajovnu v PO som si chcel ja, ked sa raz vratim a bol som takto "sprosto" predbehnuty :cool: .
Rozhodne maju nasliapnute spravnym smerom, co je len dobre, takze prajem vela hosti a este viac zdaru v sireni cajovej osvety :-) .
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 6. 1. 2014 17:59

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

Já bych na Tvém místě neváhal a otevřel v Prešově druhou čajovnu. :-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 6. 1. 2014 18:50

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

no bohuzial to uz moc nepojde prave sme zobrali hypoteku na byt tu relativne pri Prahe, takze v PO to nebude :-) ak vobec niekedy ale v obyvacne mame v plane postavit malu cajovnicku (male drevene podium, stolik s morom, par policiek) :-)
ale som rad, ze si myslis, ze by mi to mozno slo :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 20. 9. 2014 18:32

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

Musim pochvalit ich caje :) Mam od nich par cajov - Spickova kvalita! Len tak dalej... :)
<<

shaxew

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 22. 3. 2016 23:41

Bydliště: Prešov

Příspěvek 23. 10. 2016 17:37

Re: Čajovňa Božský Oráč Prešov

Takze, ja osobne musim povedat/napisat, ze je to krasna cajovna. Priestor, atmosfera prijemna, caje naozaj chutne, slusny vyber. Jedine minus, ak to tak vobec mozem nazvat, je trochu neskorsi dovoz cajov cerstveho zberu. Tento rok sa to, len pre priklad, posunulo oproti cajovemu domu v Bratislave, asi o take 3-4 mesiace. Nieje to nic hrozne, lebo aj napriek tomu je vyber cajov naozaj bohaty, hlavne puerhov. Osobne neviem ako to v cajovni maju pani L. a A. dohodnute, co sa tyka dovozu.

Zpět na Zkušenosti s čajovnami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz