P: Yixing konvičky 1+1 zdarma

<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 3. 11. 2014 15:51

P: Yixing konvičky 1+1 zdarma

Pokud by jste měl někdo zájem, nabízím zisha konvičku tvaru shui ping vyššího profilu, zaobírající až po vrch 180 ml, koupenou od pana Prachaře přesně před rokem. Konvička byla prodávána s tím, že by se mělo jednat s největší pravděpodobností o pravou Hei Ni s příměsí Duan Ni z Yixing 1st Factory z 80. let. Podle mého názoru se jedná pouze o kopii. Ať se jedná o originál, či kopii, jese o velmi slušně zpracovanou konvičku se kterou se úžasně pracuje. Na archivní shengy funguje svojí hlínou naprosto výtečně (Prachař prodával z této hlíny několik konviček a většina lidí je dedikovala právě na zralejší shengy). Pořizovací cena před rokem cca 2 200 Kč.

Důvod prodeje: Ačkoliv se jedná o mojí asi druhou nejsolidnější konvičku, co mám ve sbírce a celkově mojí nejoblíbenější, má na mne moc velký objem.
Factory: podle razítka Yixing 1st Factory (nejspíše se nejedná o originál)
Razítko v pokličce: věděl by asi Dzin
Objem: až po vrch 180 ml
Slévání: cca 30 sec (delší slévání díky úzké hubičce, počítat s tím, slévá plynule)
Hlína: Hei Ni s příměsí Duan Ni
Tvar: Shui Ping
Párování: V konvičce se přes rok dělal archivní sheng, hlína je na ně ideální, z kraje jsem zkoušel třeba i Shu, či Bai Cha..s obojím příjemná změna k lepšímu.
Fotodokumentace: https://onedrive.live.com/redir?resid=F ... F39%215577

Zdarma bych přiložil konvičku zakoupenou v Tao Čajovně za 920 Kč, konvička je menšího objemu 120 - 150 ml, tvaru Xi Shi s lístkem bambusu (lístek je přetřený barvou, není z jiné hlíny), hlína pravděpodobně Zi Ni, sama o sobě konvička zhutňuje, hůře slévá a s drobnějším listem se ucpává sítko. Použití spíše na větší list, s menším dávkováním...asi by pomohlo prorazit sítko a udělat single hole. Důvod darování, za rok se změnil malinko pohled na to, jaké konvičky se mi líbí a které ne a Xi Shi mne omrzela..a hůře slévá...Chce to najít vhodný čaj, který nebude ucpávat sítko...

Fotodokumentace: https://onedrive.live.com/redir?resid=F ... F39%215581

Jestli máte někdo zájem, tak buď PM, nebo email: nerowcz@gmail.com
<<

Vojtěch Mistr

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 134

Registrován: 15. 7. 2013 18:05

Bydliště: Čajová Chýš

Příspěvek 11. 11. 2014 17:46

Re: P: Yixing konvičky 1+1 zdarma

Jeden z mých triků na moc velké konve: nemusí se plnit po okraj...
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 12. 11. 2014 10:54

Re: P: Yixing konvičky 1+1 zdarma

Vyřízeno, prosím lock...U některých konví to tak funfuje, ale mám dvě konve, kdy při naplnění menšího objemu pak velmi špatně slévají....

Zpět na Bleší Trh aneb koupím, prodám

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz