Doke Rolling Thunder / Rozbouřená oblaka z Doke

<<

Jabberwocky

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 5. 11. 2019 23:11

Příspěvek 20. 11. 2019 13:32

Doke Rolling Thunder / Rozbouřená oblaka z Doke

Zdravíčko všem. Můj první příspěvek :-) Máte někdo zkušenosti s tímhle čajem? Ze zvědavosti jsem objednal vzorky bihárských čajů od Good Tea. Green Diamond je super, ale oolongu nějak nemůžu přijít na chuť. Připravuji v 200 ml „zhongu chudého muže“ (porcelánová cukřenka z Teska s pokličkou - funguje to překvapivě dobře a stojí zlomek ceny; prosím nelynchovat :-) Lístky voní hezky, ale v nálevu je hlavně hořkost a trpkost, vzadu náznak kořeněnosti. Nemám rád moc silné nálevy, tak možná tam je chyba, že dávám málo. Příprava do vyhřátého „zhongu“, rychlý oplach, první nálev cca minuta, druhý a třetí 30 s, teplota kolem 70 °C. Možná to bylo moc dlouho. Zkoušel někdo tenhle čaj? Našel jsem jen uživatele koalic, ale ten tu byl naposled před čtyřmi lety. Díky!
VIRIBVS VNITIS
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 11. 2019 16:01

Re: Doke Rolling Thunder / Rozbouřená oblaka z Doke

Zdravím a vítám....
Jaká gramáž do toho zhongu.
Tento oolong neznám, ale dal bych 99 °C vodu, do 200 ml tak 7 g, po oplachu 1. nálev tak 20 s....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jabberwocky

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 5. 11. 2019 23:11

Příspěvek 21. 11. 2019 01:12

Re: Doke Rolling Thunder / Rozbouřená oblaka z Doke

S tou vyšší teplotou máš asi pravdu. On je ten oolong oxidovaný dost. Chuťově i vzhledem mi trochu připomíná 2017 Darjeeling Niroulla Autumn Delight, který mám doma. A na ten liju vodu prakticky vroucí a ovocnost z něj dostanu. Co se týče množství, je to se mnou složitější. Dávám to od oka na pokrytí dna, odhaduji tak gram až dva. Jsem citlivý na kofein a silnější výluhy mi ani moc nechutnají. Zkusil jsem na totéž množství čaje dávat polovinu vody (rund 100 ml), ale kroutilo mi to hubu a nechutnalo. 7 g na 200 ml by mě asi zabilo :-) Zkusím zaexperimentovat s teplotou. Holt to možná nebude čaj pro mne – ať už chutí, charakterem nebo nutným množsvím pro výluh. Mám ho jen 15 g vzorek, tak žádné neštěstí. Každopádně děkuju za reakci!
VIRIBVS VNITIS
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 11. 2019 09:35

Re: Doke Rolling Thunder / Rozbouřená oblaka z Doke

No, nemusí to tak být.
Já mám citlivý žaludek, napriklad, zelený Mao Feng je velmi silný čaj. Pokud dám 5 g na 200 ml, luhuji vroucí vodou pár vteřin, vychutnám si jej a vše ok.
Pokud ho zaliji vroucí nebo chladnejsí a nechám nad 20 s, mám na žaludku uzel a rozklepu se....

Zkus, velmi krátké doby luhování.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Polozelené - Wu Long, Yan Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz