nejlepší puery

<<

hanssd

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 94

Registrován: 8. 1. 2008 09:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 10. 12. 2012 13:23

nejlepší puery

Poraďte kde teď sežene nejlepší puery. :x
hanssd
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 11. 12. 2012 06:50

Re: nejlepší puery

Jakou oblast/věk speciálně?

Já můžu doporučit (ne v pořadí podle kvality, ale spíš jak mě to napadá) finepuer.com, sampletea.com, yunnansourcing.com, chawangshop.com, essenceoftea.co.uk.

Nejsou to samozřejmě místa kde cokoliv co koupíš je pecka. Ale narozdíl od spousty jiných obchodů tam jsou i výborné čaje a poměr dobrých k ne až tak dobrým (podle mého) je vesměs rozumný.
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 11. 12. 2012 12:52

Re: nejlepší puery

Mohu doporučit výborné Puery. Další informace mailem, nebo mi napište zprávu. Nechci to sem psát ať tu nedávám reklamu :D
Je k mání Phu er stáří 25 let. Je vynikající. Je to sypaný puer. Právě ho popíjím. Dají se sehnat i výborné koláče, tuo-cha apod.
Čaj jako životní cesta.
<<

Čajový Kameň

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 194

Registrován: 27. 10. 2012 19:40

Příspěvek 11. 12. 2012 16:56

Re: nejlepší puery

Pu-erh.sk zo slovenských. Síce malý výber, ale o to kvalitnejšie.
<<

pijast

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 7. 10. 2012 19:43

Příspěvek 20. 12. 2012 20:22

Re: nejlepší puery

O slovenskem obchode Pu-erh.sk uz jsem "cosi pocul", takze se da doporucit... :roll:
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 28. 12. 2012 11:47

Re: nejlepší puery

tiez mozem pu ehr.sk len odporucat mam od nich super sheng. inac maju dobry vyber japoncov a DJ
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

miroslav

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 21. 2. 2013 12:20

Příspěvek 22. 2. 2013 18:48

Re: nejlepší puery

muzete mi prosim doporucit nejaky puer (cihličku)?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 2. 2013 18:55

Re: nejlepší puery

Jaký máš na mysli? Sheng zelený, nebo Shu tmavy?
Mrkni na longfeng.cz tam nešlápneš vedle. JInde musis hoodne vybírat.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroslav

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 21. 2. 2013 12:20

Příspěvek 22. 2. 2013 19:11

Re: nejlepší puery

moc v nich ještě zběhlý nejsem a tak nemusím mít tu nejvyšší ligu, měl jsem ted klasiku-porcovany a neni to az tak spatne jako jsem kdysi nad tim opovrhoval, ted bych chtel domu nejakou cihlicku, ale nevim dle ceho se ridit apod...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 2. 2013 19:18

Re: nejlepší puery

Základ najdes tady
http://www.tea-earth.net/sorts.html
vice a jednotlive druhy a tovarny zde
http://www.tea-earth.net/black.html
Jde o to že puvodní je zelený sheng. Mladé chutnaji podobne jako zelený čaj, časem pak probíha dodatečná fermentace a puery zrají a získavají na chuti, ucincich a cene. :-) Je to pravy černy čaj, tomu čemu se tady rika černy čaj je velmi nekvalitni červeny čaj. Více najdeš na webu.
JInak tmavy puer vznikl kolem roku 1975 a má sladsi chut, takové orechove aroma a chut. Doporucuji neco na strankach kde jsem psal, jsou tam mini koláčky, velmi dobre. Dále i ten sypaný puer je vynikající. Pokud požádas, jiste Ti pošlou i vzorky aby jsi si udelal obrazek.
Předem Te varuji pred tím kupovat levny čaj, akorat si zkaziš chut, mozna i žaludek. Stredni trida nebo top, ono te to vyjde levneji, udela se vice nálevů. Zkusit jak chutna dobre jablko muže i laik a nemusí začinat s padavkami co se nedaji jist ne? :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroslav

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 21. 2. 2013 12:20

Příspěvek 22. 2. 2013 19:40

Re: nejlepší puery

díky, řádně nastuduju :-P
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 23. 2. 2013 15:10

Re: nejlepší puery

miroslav: Mimochodem, zrovna po cihličkách bych se moc nedíval, materiál se tam dává většinou horší (jsou výjimky, třeba Xizihao Jin Xuan). Podobně tuocha, tam taky většina není nic extra (a i tam jsou samozřejmě výjimky). Nejlepší materiál se typicky lisuje do koláčů.

Jinak longfeng je určitě možnost (ačkoliv mi přijde, že v poslední době puerhy tolik nedělá a je to samozřejmě poznat; kvalitou imho za hřích stojí leda Yi Wu z 2003 a to je zase úchylně drahé), jinak u nás určitě za hřích stojí slavnecaje.cz, ačkoliv se obávám, že teď tam zrovna není nic, co bych znal. Ale jsou tam dobré heicha, ty doporučit můžu určitě...

Každopádně se obávám, že u nás se puerhu člověk nenaučí a pokud by tě víc zajímal, je určitě potřeba začít nakupovat v zahraničí. Pro začátek není špatné nakoupit u Essence of tea, jsou z Anglie a poštou to sem chodí rychle. Navíc jde kupovat po gramech, člověk se tak může seznámit i se zralejšími čaji za slušné peníze.

Každopádně je otázka, jak moc jdeš po kvalitě/kvantitě, od toho se odvíjí obchody, na které by ses mohl zaměřit.
<<

miroslav

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 21. 2. 2013 12:20

Příspěvek 23. 2. 2013 18:11

Re: nejlepší puery

díky, mrknu na webíky a snad něco najdu :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 2. 2013 00:49

Re: nejlepší puery

2 Pyroh: Cena YiWu Zheng Shan je odpovidajicí kvalite, naopak u Essence of Tea je to přestřelené, prave proto se tam kupuje na gramy aby to nebolelo :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 24. 2. 2013 16:51

Re: nejlepší puery

Dzin: Ne, u toho Yiwu platíš za to, že to bylo na taiwanu. Dokonce i shah, který docela obhajuje drahé čaje, někde psal, že to je předražené. MarshalN to taky zrovna nechválil. 2003 Yongpinhao Yiwuzhengshan (byl na YS, už není) byl totožný materiál (jakože fakt totožný, měl jsem to vedle sebe, stejná vůně, vzhled, chuť) a na YS stál tehdy asi 83 dolarů. Uznávám, že je aspoň pozitivní, že to Longfeng nemá o moc dražší než co by člověk koupil přímo od Stéphana (resp. pokud mluvím o celém koláči; na 50g se bohatě vyplatí to brát přímo od Stéphana, to vyjde tak na 310/50g, případně 350 s pojištěním, což už se docela rozumné ceně blíží).

Essence of tea mají ceny jak u čeho. Třeba Qing Bing drží pořád dost hluboko pod tržní cenou. Gan En Banzhang za 140 liber na koláč byl taky parádní, ale už je to vyprodané. Jako ne že bych za všecko dal tolik, kolik chtějí, to ne, ale paušálně bych netvrdil, že mají předražené věci.
Když říkáš přestřelené ceny - kde umíš stejné čaje koupit levněji? Skip4tea, možná, když máš štěstí a zrovna ti pošlou balík (což mě neposlali) - ale tam to ani neochutnáš.

Edit - seknul jsem se, ani na 50 gramů to není moc levné, člověk ušetří tak stovku oproti LF, ne tolik.
Naposledy upravil Pyroh dne 25. 2. 2013 09:14, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 2. 2013 18:07

Re: nejlepší puery

Nevím, ten na YS jsem nepil, takže nemohu posoudit. Z esence of tea jsem bral, a neco bylo dobre a neco bych nechtel ani zadarmo. Jestli to bylo pochopeno že tam maji vse predrazeno, tak to byl omyl. Ne vse, ale jak rikam neco se fakt nedalo....Ostatní neznám, takže těžko říci. Ale pokud byla otazka kde v CR koupit kvalitní čaj tak ten Yiwu Zheng Shan 2003, byl top. Lepsí jsem tu v te dobe nepil u nikoho, a že toho vypiju fakt dost. :-)
Stephanovo ceny vím. Pokud si k tomu človek pripocte všechny poplatky, ktery pochopitelne jednotlivec nemusi mít, to je vec jina.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 24. 2. 2013 18:22

Re: nejlepší puery

Jj, v pohodě :-) Souhlas, ten Yiwu 2003, ať stojí kolik chce, je fakt dobrý :-)

Zpět na Černé, zrající & PuEr - Hei Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz