Začátky čajování

<<

zipstein

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 7. 1. 2016 00:39

Příspěvek 7. 1. 2016 01:11

Začátky čajování

Zdravím všechny.
Můj dotaz se asi bude skládat z více dotazů a bude delší, tak díky všem, kteří to přečtou a poradí mi.
Chtěl bych začít čajovat na vyšší úrovní než je jen sáčkovaný čaj zalitý horkou vodou. Chtěl bych do oblasti čajů proniknout hlouběji, bohužel se mi to stále nějak nedaří, i když jsem pročetl nejen toto fórum, ale i dost internetových stránek. Taky je jeden z problémů docela dost rozsáhlé pojmenovávání různých pomůcek.
Chtěl bych se zeptat, co je nejnutnější na začátek k přípravě kvalitního čaje? Dostal jsem od přítelkyně na Vánoce sadu ( http://www.oxalis.cz/cs/eshop/nigra-kameninova-souprava ). Nebudu se vyjadřovat k sítku, protože to je asi nevyřešitelné téma a proto takovéhle "detaily" ze začátku nebudu řešit. Chci se zeptat, jestli mám používat pouze jednu konvici na jeden druh čaje (zelený,bílý,...)? Jaký je rozdíl v jednotlivých materiálech a površích a jestli jsou nějaké pravidla,co se týče druhů čaje/povrchu? Pokud mi nevyhovuje objem konvice ke každodennímu pití...tím myslím, že je pro mě 0,8l moc. Je možné koupit si gaiwan a k tomu například jednu misku na pití a louhovat si tedy porci pouze pro jednu osobu? A jsou zde zase pravidla co se týče povrchu a typu nebo tvaru gaiwanu/typ čaje? Nebo jde čistě o estetiku? Co dalšího nezbytného potřebuji pro přípravu kvalitního čaje? Jen chci upozornit,že chci ze začátku pít zelené čaje a až se v nich trošku vyznám a naučím se přípravu, tak bych chtěl pokračovat v jiných čajích...
Kromě soupravy jsem dostal ještě čaj hojicha kyoto, který jsem pil v čajovně a velice mi chutnal. Také mám čaje staršího data a to http://www.kefija.cz/kefija/eshop/39-1-SYPANY-CAJ/0/5/833-Zeleny-caj-s-lotosem-100-g a taky http://www.foodland.sk/kava-a-caj/vietnamsky-caj-sypany-thai-nguyen-500-g/.
Co se týče čaje hojicha kyoto jsem trošku v rozpacích kvůli přípravě. Jiný postup (a to dost odlišný) píšou na obalu a na internetu a já nevím, čím se řídit.
Potřeboval bych poradit s přípravou, jestli ji dělám dobře. Ve varné konvici nechám zavařit vodu. Po vypnutí trošku vody naliji do konvice a do misek. Po chvilce vyliji. Mezitím nechám v konvici vodu chladnout. Na 0,8l konvici dám 6 čaj.lžiček tohoto čaje a nechám ho v sítku "rozvinout". Po asi cca 2 minutách čaj vodou zaliji. Nechám louhovat cca 3 minuty a poté sítko s čajem vytáhnu na další nálev. Čaj má barvu jako předtím v čajovně, krásnou vůni, nicméně chuť mi příjde trošku slabší. A to nemluvím o dalších nálevech. Přestože dobu odstátí vody zkrátím na cca necelou minutu a čaj louhuji i 6 minut, druhý nálev je jen obarvená voda se slabší vůní a nulovou chutí....Může to být také vodou? Jelikož v Olomouci se mi zda, že je dost blbá voda, co se obsahu minerálů týče.
Jak je to se skladováním čajů? Můžu čaj nechat v sáčku s uzaviratelným otvorem? A jaká je doba spotřeby běžného čaje? měsíc? dva?
Omlouvám se, jestli jsem dal dotaz do špatné sekce, ale nevěděl jsem, kde se přesně zeptat. Médotazy budou určitě přibývat :-) Taky se omlouvám za pravopisné chyby ;-)
Díky za odpověď.
<<

Vlastik

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 51

Registrován: 25. 9. 2014 15:35

Příspěvek 7. 1. 2016 10:18

Re: Začátky čajování

Začínal jsem podobně, spousta otázek. Konvice mi přijde velká pro jednu osobu, ideálně skleněná nebo glazurovaná konvička (to je na všechno, naopak neglazurované se používají na jeden typ čaje) o objemu do 200ml. Gaiwan se hůř používá, navíc pálí, ale je to taky vhodné pro jednu osobu.
Hlavně přijít na svůj styl přípravy, jak vám to bude chutnat. Někdo má rád louhování několik minut pro silnější nálev, já radši slabý na pár sekund-tím dostanu víc nálevů. Takže zkoušet množství a dobu louhování. Vodu bych vyzkoušel balenou na čaj, popřípadě filtrovanou.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 7. 1. 2016 13:09

Re: Začátky čajování

Tady
http://www.tea-earth.net/make.html
je sekce priprava, tam najdes vše nač se ptás, mnohdy i s fotonávodem. Jinak skladovaní se liší od typu čaje, množství také.
Obecne vzato, nejmene vydrží čaje zelené, DJ. Pak žluté, bílé atd... nejdele zrající čaje, jako puery, oolongy nekteré a jiné čaje ktere zraji, obecne heicha - tmavé čaje. Zelené vypij co nejdrive, ale napriklad v zimním období na ne není ani chut, maji byt vypity a počasí už k tomu ani neláka, ikdyž výjimka potvrzuje pravdilo, že?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 7. 1. 2016 20:46

Re: Začátky čajování

Konvicku porid pro svou potrebu mensi, idealne porcelanovou, minimalne vsak sklenenou nebo glazovanou, o objemu kolem 100ml, pripadne pouzij stejne objemny gaiwan. Ja mam gaiwany rad ... do poreznich neglazovanych povrchu jako je yixing bych se zatim vubec nepoustel, neni to vlastne stejne ani pozdeji az tak potreba. Priprava caje Hojicha je jedna z nejjednodusich, zalijes horkou nebo jen lehce zchladlou vodou, prelouhovat se da pomerne obtizne, zkus si a pouzivej tu pripravu, ktera ti vic chutnala. Skladovat pro svou potrebu muzes i nadale v saccich, ale at na ne nesviti prime slunecni svetlo a netrpi rozdily teplot. Caje co jsi napsal obecne patri mezi pomerne trvanlive, jestli ti jde o to je trosku prioritizovat, tak prednostne tedy vypit ten zeleny :)
<<

zipstein

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 7. 1. 2016 00:39

Příspěvek 7. 1. 2016 21:58

Re: Začátky čajování

Díky mockrát za odpovědi. Je to holt alchymie :)
Ještě se chci zeptat ohledně vážení. Je nějaká všeobecná míra,např. 1čaj.lž.=2g? Chápu, že dost záleží na "hustotě" čaje, nicméně jestli nemáte nějaký svůj fígl, jak od oka odměřit správné množství čaje. Nebo jestli na tom ve výsledku ani moc nesejde a připravujete takové množství, které Vám chutná?
Jinač jsem se dnes díval a rozhodl jsem si koupit něco o menším objemu, akorát si nemůžu rozhodnout, zda-li gaiwan s miskou a nebo malou konvičku s miskami. Každopádně vyberu glazovanou.
Dneska jsem si při přípravě čaj všiml, že při zavařování vody ve varné konvici voda při zahřívání skoro až zbělá jako mlíko, takže to asi nebude moc vhodné na přípravu čaje. Rozhodl jsem si koupit ze začátku skleněnou varnou konvici a zkusím uvařit čaj z balené vody. Věřím, že to bude znatelný rozdíl.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 7. 1. 2016 22:04

Re: Začátky čajování

Začnu od konce...
balená není moc dobrá, jednak je v plastu který ovlivnuje chut, je pruhledny, takže voda se kazí a tvori se tam nevhodné "prostredí" a nehlede na skolivost plastů...
Voda z vodovodu je mnohdy lepsí než ta z plasty, ikdyž to mozna nebude tvuj pripad. Poridt si filtr, stojí par korun a vodu dost zlepší.
Nebo najdi studánku... pak stači sklenený demižon a mas vodu na 14 dni pri dobrem skladovaní, neli na delsi čas... nebo nekdo kdo má studnu.

Lžička pueru a lžička bílého čaje muže byt nekolikanásobný rozdil v gramazi. Bud cit, nebo zvaž jednou a pak to dás do oka..
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zipstein

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 7. 1. 2016 00:39

Příspěvek 7. 1. 2016 23:08

Re: Začátky čajování

Jak to tak vidím, tak budu muset ještě sehnat nějakou váhu :) Kuchyňskou, kterou máme, je asi málo citlivá. Nechce se jí nějak měřit.
Zkusím teda ohřát přefiltrovanou vodu ve skleněné varné konvici. Máme Britu, tak by měl být znát rozdíl.
Našel jsem na internetu, že výhoda porcelánového povrchu je,že je velice snadno omyvatelný a že se v nádobí z porcelánů můžou střídat různé typy čajů. Je to pravda? Pro začátek bych zvolil porcelán abych mohl vyzkoušet různé druhy čajů a poté bych si pomalu rozšířil sbírku....
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 8. 1. 2016 03:18

Re: Začátky čajování

Ano, porcelan je asi nejlepsi material co se tyka inertnosti. Snadno se myje a caj nijak chutove neovlivni. Voda z Brity byva dost casto lepsi nez ta balena :)
<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 8. 1. 2016 15:11

Re: Začátky čajování

Jeden Zhong 100ml, glazura či porcelán. Žádné mističky ani sety, z kraje to je k ničemu a spíš to působí úsměvně. Skoč do bazaru s porcelánem, fajnové kalíšky a šálky po pár korunách, mnohdy s překvapivým původem. Kapesní váhu, pár USD a letecky zdarma do týdne doma. Fajn je i sítko. Celkem suma na start pár stokorun. Ta velká Konev 0,8l je extrém. Na byliny přes zimu ale fajn :-)
<<

zipstein

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 7. 1. 2016 00:39

Příspěvek 8. 1. 2016 18:03

Re: Začátky čajování

Dneska jsem se díval po obchodech a rozhodl jsem se koupit si Zhong. Zkusím sehnat 3dcl, kdybychom pili dva a koupit 2 misky 1,5dcl. Snad něco takového najdu.
Dneska jsme s přítelkyní v čajovně koupili bílou pivoňku a taky Dian Hong Cheng H(M?)ao. Taky jsme koupili skleněnou konvici, takže přípravu snad zase posunu o něco dále.
Velkou konvici neberu jako nějaký extrém, když uvařím čaj po obědě, tak popíjíme až do večera. Spíše mi jde o to, jak si připravit trošku čaje pro jednoho.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2016 18:43

Re: Začátky čajování

2 dcl je až moc, uvedom si že prakticky z každého čaje uděláš nekolik nálevů..... já mám rad zhongy do 200 ml. Sítko nepoužívám, mam rád když se s nádobím človek naučí a ikdyby tam neco vlezlo, prijde mi to hezké.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zipstein

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 7. 1. 2016 00:39

Příspěvek 8. 1. 2016 19:02

Re: Začátky čajování

Hlavně sehnat víc jako 2dcl je docela dost těžké. Většina se dělá 1 - 1,5dcl.
Už jsem si nějaké vyhlídl, tak si určitě vyberu a koupím :) Taky nejsem příznivcem sítka, nějaký ten lístek přece nikomu nemůže vadit :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2016 19:50

Re: Začátky čajování

Protože to nema smysl, taky si nebudes kupovat 5 l sklenici na pivo, protože vypijes 10 ks :-) Proste se to pije na vícekrát, má to logiku :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Vlastik

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 51

Registrován: 25. 9. 2014 15:35

Příspěvek 9. 1. 2016 12:09

Re: Začátky čajování

Mimochodem, pijete i starší zelené čaje ? Mi přišlo třeba Yong Xi Huo Qing 2010 a chut je úplně jiná než čerstvé zelené čaje.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 9. 1. 2016 13:45

Re: Začátky čajování

Ja jak ktere, nektere, jako treba Vietnam ci caje z Yunnanu se daji velmi dobre pit i za dlouhou dobu ...
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 11. 1. 2016 15:56

Re: Začátky čajování

Doporučuji porcelánový gaiwan 100 ml a menší a používat pro začátek poměr listu cca 1 g na 50 ml. V takovém případě se bude vařit na několik nálevů. Obecně vzato není potřeba všelijak mističky atd oplachovat - pokud po čajování nádobí umeješ, samozřejmě, a nemáš doma 10 °C, aby čaj moc vychladl. Voda bohatě stačí kokoutková (pokud to není brněnský tekutý kámen). Nesetkal jsem se s horší kvalitou vody v petkách, ale pokud se jedná o vody s menším obsahem rozpuštěných minerálů, může být výsledný čaj chuťově mírně odlišný (dtto po prohnání filtrační konvicí). Pokud bys bral vodu z pramene, no, důkladně bych ji převařil, čímž se také změkčí a bude vhodnější pro zelené čaje. Japonské zdroje doporučují 5 minut.

Neglazovaným konvičkám a dalším hračkám se důsledně vyhýbej, než zjistíš, co ti chutná a jak se co připravuje.

Čaje se dávkovaly odjakživa od oka - pokrýt dno, do třetiny, poloviny, tří čtvrtin, plný. Když se povede moc silný nálev, tak se vypije, nebo se naředí, další se louhuje kratší dobu. Časem získáš cit.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 12. 1. 2016 11:06

Re: Začátky čajování

Prevarenim zmensis prechodnou tvrdost vody (DkH), stálé tvrdosti (DgH) se tak nezbavíš. Ale to jen pro doplnění.
<<

zipstein

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 7. 1. 2016 00:39

Příspěvek 17. 9. 2016 21:11

Re: Začátky čajování

Ahoj všem, tak se ozývám po delším čase :-) Od ledna kdy jsem založil tento topic jsem začal jakýmsi způsobem čajovat. Již jsem zkusil pár čajů, velkou konvičku s miskami jsem dal stranou na pozdější časy a koupil jsem si gaiwan s 2 miskami, čajové moře. Měl bych ale pár dotazů.
1, K čemu přesně slouží slíváček a degustační miska? Připravuji čaj tak, že si ohřeji vodu a dám si jí do termosky. Poté si dám do gaiwanu čaj, do obou misek si naliji téměř vařící vodu z termosky a nechám ji mírně vychladnout. Poté vodu z jedné misek naliji do gaiwanu a ihned vyliji (proplach). Poté naliji vodu z druhé misky a nechám louhovat několik min. Jde mi ale o to, že když chci udělat čaj pro dva, tak mi poněkud chybí miska nebo něco, kde si nechám zchladit vodu předem vzhledem k tomu, že ne vždy používám horkou. Slouží k tomu slíváček?
2, Je nutný proplach u zelených čajů?
3,Jak je to se zráním čajů? Pročítal jsem fórum a zjistil jsem, že snad jenom Pu Ery zrajou časem jako víno a většina čajů s postupem času (měsíců,možná let) ztrácí na kvalitě...jak to tedy je?
4, Do práce jsem si koupil keramický hrnek s vyndávacím sítkem a pokličkou, na některých webech se to uvádí jako bylinkový hrnek... Je to moc velký prohřešek nebo kacířství vůči čaji? :D Je to docela dost praktické, nicméně věřím, že časem se propracuji k malému čajovému moři pro jednoho a gaiwanu s mističkou... Je možnost koupit si konvičku s takovým tím bočním držátkem ( např. 1,5 dcl) na louhování a k tomu misku podobného objemu na popíjení?
5,Odkud mám brát relevantní informace o přípravě čajů ? :D Někdy si koupím čaj nebo dostanu a na některých stránkách jsou rozdílné informace o přípravě.
6, Které čaje pít více ráno a které více večer? Čaje na mě zatím nemají skoro žádný účinek (asi jsem ještě neudělal ten pravý silný nálev, jelikož se bojím zhořknutí a přelouhování :D ), ale mam pít ráno více zelené, večer černé? Já teda po příchodu do práce den začínám jasmínovým zeleným a nebo Hojicha Kyoto...
7, jaká je ideální gramáž na kupování čajů? Momentálně se hledám a ještě nějaký ten rok asi budu :D a nevím, jestli je 20g nebo 50g moc či málo....
8, Jaká je charakteristika PuErhu? Rád bych si koupil nějaký vzorek na zkoušku a ochutnal, ale vůbec nevím, co od tohoto čaje čekat :D
9, Jsou nějaká předepsaná pravidla co se týče kombinování nádobí, respektive porcelánu? Já chápu, že každý používá kombinace nádobí, jaké mu situace umožňuje nebo dle jeho vkusu, ale spíše se ptám ze zajímavosti...

Díky moc za odpovědi, snad jsem vás moc nezahltil :D Přeji pěknou neděli :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 9. 2016 21:30

Re: Začátky čajování

Tak nejak odpovím...
Degustační sada a slévaček? Mnohdy nepotrebujes, ale nekdy mas malý šálek, tak proto slévatko.
U nekterých se proplach delá u jiných ne. Pokud jsi si jistý co to je za čaj a odkud, tak u zelených nemusís delat, stačí napareni lístků párou. Zejmena u jemných. Nalijes horkou vodu a nahrejes gaiwan či konvicku... pak dás listy.
Zrají i klidne oolongy, zelené i bílé... ale má to jistá pravidla, a to se liší od kontkrétního čaje.
Pij čaj tak aby Ti chutnal :-)
Čaje se mohou pripravovat různe, takže i rozdílné info může byt spravné. Dej konkrétní čaj a poradíme.
Ráno spise zelené, nebo i shu puer, dle ročního období a chuti. Rozhodne ne zelený či jiný silny na noc. Bud neusnes nebo bude spánek nekvalitní. Večer bíle čaje, oolongy atd.
Čaje které znám, kupuji ve vetsím množství než malém. :-
Jaký puer? Shu nebo shneg? Dej konkrétní, nevím jestli se bavíme o zeleném zralém, nebo o shu atd...
No, pravidla asi jsou, ale je to na Tobe. Já preferuji (ikdyž ne vzdy) že japonské do japonského nádobí, čínské do čínského atd...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zipstein

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 7. 1. 2016 00:39

Příspěvek 17. 9. 2016 23:05

Re: Začátky čajování

Díky moc za rychlou a obsáhlou odpověď...
Co se týče Pu Erhu tak ani nevím, že se snad dělí na nějaké 2 základní typy...nějaké obecné info o dělení? Já jen vím, že stále někde čtu Pu Erh sem, Pu Erh tam a já to pomalu vnímám jako něco víc v čajích :D
Jen ze zajímavosti bych chtěl vědět, zda-li když "otevřu" zakonzervovaný čaj, tak se musí spotřebovat do např. měsíce nebo se může uložit na další roky dopředu?
Mohli by jste mi dát nějaký tip na dobrý eshop s nádobím i s čaji? Vím, že je tady o tom zvlášť sekce, mám uložené nějaké eshopy v oblíbených, ale přece jen nejsem sběhnutý a chtěl bych nějaký s dobrými cenami a zaručenou odzkoušenou kvalitou....
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 9. 2016 23:34

Re: Začátky čajování

Naprosto vše tu je už napsané....
zkus hledat na www.tea-earth.net tam mas rozdeleni čajů atd....
shopy tu maji dokonce zvlástni sekci.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zipstein

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 7. 1. 2016 00:39

Příspěvek 17. 9. 2016 23:41

Re: Začátky čajování

Opakovat něco po padesáté je otravné, chápu :D díky :-)
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 1. 7. 2017 16:57

Re: Začátky čajování

Ahojte tak gaiwan mi už přišel a hned jsem se pustil do čajování. Použil jsem čaj Tie Guan Yin, byl vynikající, ale musím ještě hodně popít zde jsou lístky po čajování. Chut byla taková květinová s nádechem trošku citronu místy jemných dřevin, některé aspekty ještě neumím popsat. Zítra bude další :smile:

http://www.fotohost.cz/di/JYM3/WP_20170 ... 24_Pro.jpg
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 1. 7. 2017 21:53

Re: Začátky čajování

Tak to jsem rád že ti to funguje :-)
Jen technická: Vkladej 3. odkaz odshora, rovnou se to vloží jako foto s náhledem.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 2. 7. 2017 16:03

Re: Začátky čajování

Ok. Dnes jsem zkoušel Da Hong Pao. Je to vynikající ty chutě už se těším na další a další :D

Obrázek
Další

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz